Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

12.04.2017

 

  • Jihočeský kraj pod vedením Jiřího Zimoly začal najímat externí administrátory veřejných zakázek, kteří jsou prokazatelně napojeni na regionální politiky ODS, nebo se jedná o administrátory, kteří organizovali podezřelé veřejné zakázky, přestože kraj disponuje vlastními odborníky.

Zavádějící tvrzení. Jihočeský kraj si v současné době najímá externí administrátory veřejných zakázek, ale pouze při zadávání veřejných zakázek, jejichž předmět plnění je natolik složitý, že administrace zadávacího řízení vlastními silami by odčerpalo velkou část kapacit Oddělení realizace veřejných...

11.04.2017

Jihočeský kraj vyhlásil pro obce do 3 tisíc obyvatel Dotační program Podpora oprav místních komunikací. Vzhledem k množícím se dotazům zpracovávají odbor dopravy a silničního hospodářství a odbor evropských záležitostí aktuálně odpovědi na nejčastější otázky žadatelů. Tyto dotazy a odpovědi najdete ZDE.

11.04.2017

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) ve spolupráci s Jihočeským krajem obnovila příjem žádostí o zvýhodněné úvěry pro malé a začínající podnikatele v Jihočeském kraji.


Jak sdělil generální ředitel ČMZRB, Jiří Jirásek, zájem o úvěry mají nejvíce podnikatelé z oblasti stavebnictví a specializovaných stavebních činností, ubytování, stravování a pohostinství a maloobchodu. Od roku 2003 podpořila ČMZRB v rámci kooperace s Jihočeským krajem celkem 140 projektů v celkové výši 105 milionů korun. V roce 2017 se předpokládá, že bude na úvěry poskytnuto dalších 7,5 milionů...

Foto aktualita (73.37 KB) 11.04.2017

Kladné reakce odborníků i návštěvníků z řad veřejnosti doprovázely letošní premiérový ročník veletrhu cestovního ruchu Travelfest, který od čtvrtka 6. do soboty 8. dubna pořádala v pavilonu Z na českobudějovickém výstavišti Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) spolu s Destinační společností Českobudějovicko-Hlubocko. Pozitivní hodnocení odborníků zněla také na adresu souběžně probíhající konference Travelcon.


„Osobně jsem vnímala velice pozitivně místo konání konference. Haly výstaviště v Českých Budějovicích nabízely dostatečný a příjemný prostor pro zajímavé a rozmanité odborné...

Foto aktualita (107.06 KB) 10.04.2017

Už po šesté se v centru města sejdou davy běžců a fanoušků, aby si užily Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Tento ročník stále většího závodu se poběží v sobotu 3. června 2017. Na startovní čáru se postaví 3 500 běžců.
Pro běžce, kteří budějovický závod absolvovali loni, neskýtá trať žádné překvapení. „Díky tomu, že loňský rok se nová trať osvědčila, tak nebylo potřeba ji měnit. Účastníci poběží historickým centrem města, parkem a i překrásným nábřežím podél Vltavy. Pár míst budou závodníci probíhat dokonce několikrát a právě na těchto bodech je očekávána velká podpora od fanoušků," říká technický manažer závodu Tomáš Coufal. Trať také nabízí běžcům kontakt s...

Foto aktualita (224.93 KB) 10.04.2017

Vybudování spojnice mezi ulicemi Milady Horákové a Strakonická v Českých Budějovicích po dnešním předání staveniště zhotoviteli může začít. Práce si vyžádají investice necelých 100 milionů korun a potrvají zhruba rok. Hotová komunikace výrazně ulehčí dopravě ve zdejší lokalitě.
„Jsem moc rád, že jsme dnes udělali další krok k zahájení stavby této velmi důležité komunikace, které usnadní propojení dvou největších českobudějovických sídlišť Máje a Vltavy a zároveň výrazní odlehčí dopravní zátěži v této lokalitě," uvedl v pondělí 10. dubna náměstek hejtmana pro dopravu Jan Kubík.


Kraj uhradí 58 milionů, zbytek nákladů jde za...

(zleva) Předseda dopravního výboru kraje Antonín Krák, předseda představenstva společnosti GW BUS Miloslav Mrkvička, generální ředitel společnosti ČSA (117.71 KB) 5.04.2017

Řidiči linkových autobusů na jihu Čech ve čtvrtek 6. dubna kvůli navyšování mezd stávkovat nebudou. Lidé se tak normálně dostanou do práce, k lékaři či do škol. Ve středu 5. dubna po jednání mezi krajem a dopravci to sdělil hejtman Jiří Zimola.
„Jsem velmi rád, že se tuto nemilou skutečnost podařilo zažehnat a chci velmi poděkovat zástupcům všech dopravců, jejichž zaměstnanci na čtvrtek stávku nahlásili, za jejich přístup," dodal Zimola.
Podle hejtmana se na jednání podařilo nalézt mechanismus, jak se kraj i autobusové společnosti budou na navyšování mezd podílet. Ke spokojenosti obou stran. „O zmíněném mechanismu budeme ještě hovořit na půdě kraje....

4.04.2017

Jihočeský kraj vyhlásil pro obce do 3 tisíc obyvatel Dotační program Podpora oprav místních komunikací. Vzhledem k množícím se dotazům zpracovávají odbor dopravy a silničního hospodářství a odbor evropských záležitostí aktuálně odpovědi na nejčastější otázky žadatelů. Tyto dotazy a odpovědi najdete ZDE.

Foto aktualita (124.39 KB) 4.04.2017

Jihočeská krajská koalice vzešlá z podzimních voleb je životaschopná a bude pokračovat dál v práci na rozvoji jižních Čech. Shodli se na tom po pondělním jednání její představitelé z ČSSD, ANO a Jihočechů 2012.


Vládnoucí strany se sešly v reakci na poslední krajské zastupitelstvo, kde opozice napadla stavbu rekreačních domů u Lipna, kterou tu pro hejtmana Jiřího Zimolu a jeho náměstka Jaromíra Slívu realizuje předseda představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Martin Bláha.

Jasno do problematiky staveb u Lipna by měl vnést nezávislý audit, který by měl být hotov do zasedání příštího krajského zastupitelstva konaného 11. května.

Koalice se...

« Předchozí        Aktuální stránka: 36/516        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku