Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

11.11.2009

Vedle státní neinvestiční dotace 4,4 milionu korun přerozdělí v letošním roce Jihočeský kraj 792 tisíc korun těm jednotkám sborů dobrovolných hasičů, které se podílely na odstraňování následků povodní po přívalových deštích v červnu a červenci letošního roku. Na včerejším zasedání to schválili krajští radní.

„Účelové prostředky se rozdělovaly v souladu se zásadami Ministerstva vnitra České republiky. Jsou specifikovány mimo jiné také počtem uskutečněných zásahů v daném roce," uvedl tajemník Bezpečnostní Rady Jihočeského kraje Stanislav Mrvka.

Pokud pro podaný návrh rozdělení sumy státní dotace mezi 258 hasičských jednotek zvednou koncem listopadu...

Foto: Jiří Zimola pokládá kytici k Pomníku padlých a zahynutých letců (174.99 KB) 11.11.2009


Společnou vzpomínkou a minutou ticha dnes v 11 hodin na českobudějovickém letišti uctili veteráni a zástupci Krajského vojenského velitelství oběti válek. Pietní akce, při které položil hejtman Jihočeského kraje kytici k Pomníku padlých a zahynutých letců, tak zahájila dnešní vzpomínkový Den veteránů.

„Každoročně si už devadesát let svět připomíná den, kterým skončily krvavé boje první světové války. Považuji za velmi důležité, abychom připomínku dnešního významného dne vštěpovali mladým. Pro ně jsou totiž současnými hrdiny naši hokejisté nebo fotbalisté a přitom zapomínají uctít památku lidí, kteří v bojích na nejrůznějších válečných frontách zaplatili cenu...

Foto: Ilustrační foto k článku (117.02 KB) 11.11.2009


Přes 750 milionů korun vynaloží Jihočeský kraj ze svého rozpočtu v příštím roce na financování základní dopravní obslužnosti, k tomu stát přispěje na dofinancování prokazatelné ztráty v drážní dopravě 176 miliony korun. Linkové autobusy ujedou 19 milionů kilometrů a vlaky 5,5 milionu kilometru. Vyplývá to ze včerejšího jednání krajských radních. Rozsah a financování základní dopravní obslužnosti musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém jednání 24. listopadu.

„Oproti způsobu financování základní dopravní obslužnosti v Jihočeském kraji v minulých letech, kdy financování bylo výhradně z rozpočtu kraje, dochází u financování v drážní dopravě ke změně. Na...

11.11.2009

Zastupitelé schválili projekty k realizaci z druhé výzvy Globálního grantu Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Seznamy schválených projektů jsou k dispozici na stránkách OPVK.

V oblasti Zvyšování kvality ve vzdělávání v Jihočeském kraji uspělo 35 projektů, mezi něž bude rozděleno 100 milionů korun. Pět projektů, které se zaměřují na Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v Jihočeském kraji, získá z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR necelých 14 milionů korun. Na Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Jihočeském...

10.11.2009


Dny otevřených dveří pořádá 11.-13. listopadu Střední škola Vimperk. Slavnostním dnem bude čtvrtek 12. listopadu, kdy v 9 hodin začne v rámci Dne stavitelství a architektury „Den řemesel", spojený s prezentací oborů žáky.

„Žáci, rodiče i další si budou moci také prohlédnout bývalé prostory OSP Vimperk, rekonstruované na potřeby Základní umělecké školy Vimperk, které jsou součástí naší školy. Seznámíme je také s plánovanými změnami školy," zve ředitel školy Lubomír Pichler.

9.11.2009

V Táboře se uskuteční v České republice i v Evropské unii ojedinělý filmový festival. Pouštět se na něm budou filmy a pořady o národnostních menšinách a pro národnostní menšiny o problematice vzájemného soužití. Nultý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, televizních a rozhlasových pořadů národnostních menšin " MŮJ DRUHÝ DOMOV - TÁBOR - 2009 " začne 12. listopadu a potrvá až do neděle (15. listopadu) v sálech Hotelu Dvořák společnosti OREA. Pořadatelem festivalu je občanské sdružení "Můj druhý domov - Tábor". Záštitu nad festivalem převzal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a starostka Města Tábor Hana Randová.

Do dnešního dne...

9.11.2009


Vytvoření komplexního systému podpory environmentálního vzdělávání, výchovy, osvěty a poradenství v Jihočeském kraji je hlavním cílem projektu „Podpora environmentálních poradenských a výchovných center Jihočeského kraje" (zkrácený název „Pod korunou stromů"), který v květnu zahájilo občanské sdružení Krasec. Projekt potrvá do 31.3.2011 s celkovými náklady 5,2 milionu korun a podporuje ho Státní fond životního prostředí (přispívá 3,9 miliony korun) a ministerstvo životního prostředí a Jihočeský kraj.

„První projektový rok do dubna 2010 je věnován ochraně klimatu a vodě, druhý rok do března 2011 stromům," říká Helena Kujanová,...

6.11.2009

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná. Tisková konference po jednání rady bude ve středu 11.11. od 9:00 v presscentru Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Volba přísedícího krajského soudu
3. Udělení výjimky z Pravidel grantového programu Podpora tvorby ÚPD obcí pro rok 2008
4. Projekt budování II. etapy výstavby letiště České Budějovice
5. Nadlimitní veřejná zakázka Podpora azylových domů v Jihočeském kraji
6....

6.11.2009


Na Českobudějovicku byl potvrzen výskyt ptačí chřipky. Jedná se o chov Lesů a rybníků České Budějovice v obci Dubné v části Třebín. Podle odborníků ale situace není vážná. V chovu, který je určen pro snůšku vajec na rozmnožování kachen divokých pro příští rok, byl zjištěn nízkopatogenní virus. U tohoto typu viru je menší pravděpodobnost přenosu na člověka. „Jedná se o 280 kusů. To je malý chov. Díky tomu se nám může podařit rychlá likvidace a ohnisko budeme moci odhlásit," informoval členy Bezpečností rady Jihočeského kraje ředitel Krajské veterinární správy František Kouba. Výhodou je, že rybník, u kterého se voliéry s postiženým chovem nacházejí, je vypuštěný....

« Předchozí        Aktuální stránka: 360/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku