Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Prezident ČR Václav Klaus a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (151.59 KB) 28.08.2009


Prezident České republiky Václav Klaus se včera sešel s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou. Před slavnostním zahájením agrosalonu Země živitelka jednali v pracovně hejtmana Zimoly. Tématem jejich hovoru byla kůrovcová pandemie na Šumavě. V osobním jednání se jednoznačně shodli na tom, že situace rozšířeného kůrovce na Šumavě se musí řešit okamžitě.

Podle slov hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly stojí prezident jednoznačně na straně Jihočeského kraje, Plzeňského kraje a všech, kteří mají dost pasivity a nečinnosti, která se na Šumavě děje. „Velmi otevřeně jsme se s panem prezidentem bavili, jaké další kroky by měly následovat. Ty kroky budou jasné,...

Foto: Z představení divadla Continuo (179.24 KB) 28.08.2009


Muži odcházejí během svého života za vyššími a vznosnějšími cíli na poutě a cesty. Jihočeský velmož Zdeněk Lev z Rožmitálu před 450 lety a jeho následovníci letos v březnu se vydali na mírovou misi dokonce až na konec světa. Ale co jejich ženy? Nejsou náhodou jejich čekání, osamění, úzkosti, naděje i beznaděj mezi kamny a neckami také jakýmsi koncem světa?

Na bázi protipólu dvou vzájemně protikladných a přesto se přitahujících světů stojí představení Finisterre. Nastudovalo jej jihočeské Divadlo Continuo a doprovázelo s ním v minulých měsících novodobé poselstvo českých turistů na cestě po evropských zemích do Bruselu. Jako součást projektu Jihočeského kraje Z...

Snímek z videoreportáže (87.95 KB) 28.08.2009

Jihočeský kraj navštívil ve čtvrtek prezident České republiky Václav Klaus. Videoreportáž z návštěvy prezidenta České republiky Václava Klause u hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje a následné prezidentovo vyjádření k podpisu Petice za zdravou Šumavu a podpoře proti kůrovcové kalamitě si můžete prohlédnout v rubrice Petice Za zdravou Šumavu, kde se můžete také seznámit s texty petic a spustit i videospoty, podporující podpis obou vyhlášených petic.

 

Ilustrační foto (122.66 KB) 28.08.2009

Jihočeské letiště České Budějovice, a.s., postupně likviduje staré ekologické zátěže, které zůstaly v areálu letiště jako nechtěné dědictví po armádě. V průběhu letních měsíců bylo zlikvidováno pět nádrží původně určených pro skladování pohonných hmot do vojenských letadel.

„Nádrže o objemu 100 metrů kubických bylo třeba nejprve vykopat a vyjmout ze země, rozebrat a jednotlivé části ekologicky zlikvidovat. Sanační práce, na nichž společnost Jihočeské letiště České Budějovice úzce spolupracovala s inspekcí životního prostředí, stály téměř jeden a půl milionu korun," upřesňuje ekolog společnosti Pavel Vochozka.

Na druhé straně promyšlený ekologický přístup...

27.08.2009

Nejen děti a jejich rodiče si mohou přijít v neděli odpočinout a užít si celodenní zábavný a hravý program v letním amfiteátru na výstavišti Země živitelka. Předposlední den prázdnin (30. srpen) se tentokrát v rámci trvání agrosalonu stal Dnem Jihočeského kraje.

Ještě před vstupem do země pohádek, čar a kouzel, si budou moci děti vyrobit čarodějnou hůlku, pirátskou pásku nebo prověřit svoji zručnost v takzvaném facepaintingu - tedy malování ornamentů za pomoci profesionálních barev a štětce na tvář. Dospěláci jsou zase zváni na Den zdraví, kdy si mohou nechat bezplatně změřit výši hladiny cholesterolu, cukru v krvi, krevního tlaku a pulsu.

V doprovodném kulturním...

27.08.2009


Ze tří různě dlouhých tras si budou moci vybrat příznivci cykloturistiky, kteří v sobotu 12. září přijedou do Písku na oficiální uzavření cykloturistické sezóny v Jihočeském kraji, které pod názvem „Okolo Písku" připravily Svazek obcí regionu Písecko a Nadace Jihočeské cyklostezky.

„Zkrácená třicetikilometrová trasa je připravena pro rodiče s dětmi, další dvě měří 54 a 75 kilometrů," řekl na dnešní tiskové konferenci na Krajském úřadu Jihočeského kraje starosta Písku Miroslav Sládek, který je předsedou správní rady Nadace Jihočeské cyklostezky.

Pořadatelé očekávají účast mezi 200 až 400 cyklisty, to podle toho, jaké bude počasí. Protože...

27.08.2009

Před zahájením mezinárodního agrosalonu Země živitelka navštívil prezident České republiky Václav Klaus hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu. V osobním jednání se jednoznačně shodli na tom, že situace rozšířeného kůrovce na Šumavě se musí řešit okamžitě.

"Jsem rád, že pan prezident jako první podepsal petici Za zdravou Šumavu, pod kterou se mohou od dnešního dne podepisovat také návštěvníci výstavy," uvedl po přijetí prezidenta ČR na KÚ Jčk hejtman Zimola.

Více informací je v rubrice Jihočeský kraj na Zemi živitelce 2009 nebo v rubrice ...

27.08.2009


Šestnáct politických stran se bude v předčasných volbách do sněmovny (9. a 10. října) ucházet na jihu Čech o hlasy voličů. Je to o tři méně než v parlamentních volbách v roce 2006. Kandidátní listiny zmocněnci stran doručili v zákonné lhůtě do 16:00 do středy 26. srpna.

Seznam politických stran, které kandidátní listiny podaly, je zveřejněn v rubrice Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2009.

27.08.2009

Jednání bude zahájeno v 10:00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu Prachatice, Velké nám. čp.3. Jednání Rady Jihočeského kraje nejsou veřejně přístupná.

Návrh programu:
1. Prezentace Jihočeského kraje během předsednictví ČR Radě EU - zpráva o realizaci (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1023/2009)
2. Pracovní program na léta 2010-2013 ve smyslu platné dohody o spolupráci mezi Dolním Rakouskem a kraji Jihomoravský, Jihočeský a Vysočina (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1061/2009)
3. Dohoda o ukončení platnosti smlouvy (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1093/2009), dodatečně
4. Změna v úkolech svěřených uvolněným členům Zastupitelstva Jihočeského kraje (J. Zimola, mat. č. RK...

« Předchozí        Aktuální stránka: 361/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku