31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Z výstavy (154.54 KB) 15.12.2009

Výstavu vánoční vazby připravili v minulém týdnu studenti Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické v Českých Budějovicích. Ve dnech 10. a 11. prosince 2009 byla výstava k vidění v prostorách domova mládeže školy na adrese Rudolfovská 92 v Českých Budějovicích.

Výstavu ve čtvrtek ráno zahájil ředitel školy Břetislav Kábele se zástupcem zahradnického oboru Pavlem Trubačem. Zahájení se jako tradičně zúčastnily významné osobnosti Jihočeského kraje a statutárního města České Budějovice. Dramatický kroužek domova mládeže pod vedením vychovatelky Marty Šáchové pohádkou „O Popelce" příjemně zpestřil slavnostní vernisáž.

Výstava vánoční vazby...

15.12.2009

Návrh rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2010 s přebytkem 485 milionů korun na svém letošním posledním zasedání dnes schválili jihočeští zastupitelé. Podle slov hejtmana je koncipován na základě schváleného střednědobého rozpočtového výhledu Jihočeského kraje 2010 - 2015. Kromě schválení krajskými radními a finančním výborem prodiskutovali předložený dokument zastupitelé napříč celým politickým spektrem a poprvé také zástupci krajské tripartity.

Návrh rozpočtu Jihočeského kraje reflektuje dle hejtmana Jiřího Zimoly ve své investiční části, která činí 1,88 mld korun, všechny důležité klíčové oblasti regionu. Pro 138 školských zařízení plánuje jejich zřizovatel, Jihočeský...

Foto aktualita (144.60 KB) 14.12.2009

Jedním z historicky významných podzimních dnů roku 1989 byl na jihu Čech 11. prosinec, kdy na česko- rakouské hranici v Dolním Dvořišti zástupci Horních Rakous a Jihočeského kraje společně stříhali ostnatý drát. Ten zdobil téměř 40 let vedle betonových zátarasů 133 kilometrů dlouhou společnou hranici jižních Čech s Rakouskem.

Po dvaceti letech si na stejném místě obyvatelé obou regionů tyto události připomněli. „Železná opony byla tak hustá, že u drátů pro nás končil svět. A my zapomněli, že za nimi také bydlí lidé. Nikdo nevěřil v pád opony. Každé rušení hranic bylo totiž spojováno s válkou, a tehdy atomovou," uvedl bývalý zemský hejtman Josef Ratzenböck,...

14.12.2009


Čas, který zbývá do Vánoc, zpříjemní v pondělí 14. prosince obyvatelům Domova sociálních služeb Staroměstská v Českých Budějovicích žáci Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy Kněžskodvorská, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj. Připravili si pro ně kulturní vystoupení, které začne ve 14 hodin.

„Naše škola má nad tímto domovem patronát a stejně jako v minulých letech, i letos jsme pro jeho obyvatele připravili nejen kulturní program, ale také dárky, kterými snad uděláme radost," říká Alena Sedláková, zástupkyně ředitele českobudějovické SŠ OSaP a VOŠ.

Foto aktualita (149.54 KB) 14.12.2009

Atlety Janu Fesslovou a Josefa Štiaka s trenérkou české reprezentace atletiky vozíčkářů Vlastou Hofmanovou a plavcem Arnoštem Petráčkem dnes přijal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Jana Fesslová z nedávných světových her IWAS WORLD GAMES 2009 přivezla tři stříbrné medaile za hod diskem, oštěpem a vrh koulí. Josef Štiak ze stejného sportovního klání přivezl dvě zlaté medaile za hod diskem a oštěpem. Plavec Arnošt Petráček si letos z mistrovství Evropy přivezl zlatou (za světový rekord) a stříbrnou medaili a na mistrovství světa v Riu de Janeiro vybojoval stříbrnou medaili na trati 50 metrů znak.

Sportovci přinesli hejtmanovi ukázat nejen medaile, ale také fotografie...

11.12.2009

Českobudějovická konzervatoř, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, se může pochlubit skvělými výsledky svých studentů. Ti se zúčastnili soutěžní přehlídky konzervatoří a hudebních gymnázií ČR ve hře na dechové nástroje, která se konala 20. - 22. 11. 2009 v Ostravě. Celkem bylo přihlášeno 140 soutěžících v osmi oborech - hra na fagot, flétnu, klarinet, lesní roh, hoboj, trubku, tubu a trombon.

Absolutní vítězkou soutěže se nakonec stala studentka konzervatoře v Českých Budějovicích Anežka Vargová, která současně zvítězila ve hře na flétnu. Ve stejné kategorii pak ještě 1. místo obsadil Přemysl Filous a 2. místo Kristýna Špejtková. Ve hře na klarinet se na 2. místě...

11.12.2009

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice, 2. podlaží, č. dv. 2008. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání budou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 1.11. do 23.11. 2009
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje
4. Zpráva o vyřizování podnětů, dotazů a připomínek členů...

Foto: Ze slavnostního předání (168.00 KB) 10.12.2009


Ředitelé Hasičských záchranných sborů krajů převzali dnes na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. pro své profesionální jednotky zcela nově vyrobenou zásahovou techniku. Součástí slavnostního aktu byl také církevní rituál, při kterém každému z vozů požehnal budějovický biskup Jiří Paďour.

Slavnostního předání se zúčastnila řada významných hostů - ministr vnitra Martin Pecina, generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky generálmajor Miroslav Štěpán, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, primátor města České Budějovice Juraj Thoma a další.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola na slavnostním aktu poděkoval profesionálním i...

Foto: Jiří Zimola předává medaili bývalému radnímu rakouského městečka Weitra Franzi Badstöberovi (113.12 KB) 9.12.2009

Na sedm desítek oceněných dnes obdrželo z rukou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly stříbrnou medaili jako výraz poděkování za upevňování česko-rakouských vztahů. Symbolické ocenění si dnes v sále českobudějovického Malého pivovaru převzali zástupci jihočeských impulzních příhraničních center, starostové příhraničních obcí, předsedové spolků, ředitelů škol a ostatních kulturních organizací.

V úvodním poděkování zmínil hejtman Jiří Zimola úspěšné minulé i stávající projekty. Mezi nimi například projekt interregionální mobility, jazykové ofenzivy dětí v mateřských školách, aktuálně pak Kulturní most nebo školní výlety za turistickými zajímavostmi našich sousedů....

« Předchozí        Aktuální stránka: 361/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku