31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s výhercem nové lyžařské helmy (123.32 KB) 21.12.2009

Vedení Jihočeského kraje společně se zástupci jihočeských lyžařských středisek a občanským sdružením Jihočeský patriot představilo dnes ve Skiareálu Lipno ojedinělý projekt na podporu zimní turistiky s názvem „Lyžujeme v jižních Čechách". Hlavním cílem tohoto projektu je prezentace jižních Čech jako ideální oblasti pro zimní dovolenou zejména pro rodiny s dětmi. Zároveň by ale měl projekt přispět k tomu, aby na sjezdovkách ubylo vážných úrazů.

„Kraj vydává vůbec poprvé v historii informační brožuru, kde návštěvníci i obyvatelé kraje najdou základní informace o možnostech sjezdového i běžeckého lyžování v celém kraji," uvedl jihočeský hejtman Jiří...

18.12.2009

Společný technický sekretariát programu INTERREG IVC a Informační místa Katovice a Lille organizují seminář pro potenciální partnery, kteří by rádi předložili kapitalizační projekt v rámci 3. výzvy programu INTERREG IVC. Seminář je otevřen pro všechny potenciální partnery z východní a západní Evropy.

Termín: 20. - 21. 1. 2010
Místo: Praha, Hotel President, Nám. Curieových 100
Registrace: do 8. 1. 2010

Registrační formulář a více informací naleznete v rubrice Granty,Fondy EU/Aktuální výzvy a informace/Aktuální...

Foto: Studenti SOŠ a SOU v Jindřichově Hradci při besedě s hejtmanem Zimolou (188.63 KB) 18.12.2009


Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola včera besedoval se studenty a navštívil seniory v Jindřichově Hradci. V doprovodu ředitele Střední odborné školy Karla Chalupy si hejtman prohlédl novou internetovou učebnu, plošinu, která umožňuje studentovi na vozíčku dostat se do školní budovy, vyslechl ředitelovy plány na další bezbariérové úpravy školy a sešel se se studenty.

Během hodinové besedy studenty zajímal hejtmanům názor na antikampaň majitele společnosti Student Agency Radima Jančury, která vznikla kvůli desetiletému prodloužení smluv s Českými drahami na zajištění dopravní obslužnosti v regionech. Studenti na hejtmanovi vyzvídali také jeho názor na státní...

Foto aktualita (134.27 KB) 18.12.2009

Letos se ředitelé středních škol a školských zařízení, kteří končí ve svých funkcích k 31.12.2009, spolu s nově jmenovanými řediteli setkali s radní pro školství RNDr. Janou Krejsovou tak trochu slavnostněji. Pracovní oběd využila členka rady kraje k tomu, aby odcházejícím ředitelům poděkovala a předala dárky jako dík za jejich mnohaletou práci pro Jihočeský kraj. Předala jim i děkovné listy od hejtmana Mgr. Jiřího Zimoly a nově jmenovaní ředitelé obdrželi oficiální jmenovací dekrety.

„Chtěla bych založit novou tradici", uvedla radní RNDr. Jana Krejsová. „Úspěšný ředitel musí dobře komunikovat, bez toho to dnes nejde. A já Vám chci poděkovat za to, že jste...

18.12.2009


Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém zasedání konaném dne 15. 12. 2009 schválilo Pravidla grantového programu Podpora tvorby územně plánovací dokumentace obcí pro rok 2010 a Pravidla grantového programu Podpora tvorby územně analytických podkladů obcí s rozšířenou působností pro rok 2010 a současně vyhlásilo tyto programy ke dni 1. 1. 2010. Pravidla těchto grantových programů společně s dalšími souvisejícími dokumenty budou po dni nabytí účinnosti dostupné na internetových stránkách kraje v sekci Granty, fondy EU, rubrika Aktuální výzvy a informace a rovněž prostřednictvím rubriky Územní plánování.

18.12.2009

Jihočeský kraj láká zahraniční i tuzemské turisty svým bohatstvím. Ať už se jedná o gastronomii, lidové písně, pamětihodnosti, přírodu a další krásy. A právě na to se zaměřila skupina vyslanců Jihočeského kraje v Paříži, která sem přijela prezentovat tento region a zjistit, proč by měli Francouzi jezdit do Jižních Čech.

Zájem Francouzů tato prezentace určitě vzbudila a na jih Čech by se určitě vypravili. „Líbilo se mi více věcí, bohatství přírody, rybníky, jezera, Vltava, Český Krumlov a skvělá architektura a také České Budějovice jsou asi moc hezkým městem," říká Jerome.

Také jihočeská tabule plná dobrot se stala velkým lákadlem. „Co mi opravdu...

17.12.2009

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná. Tisková konference po jednání RK se uskuteční v úterý 22.12. od 14:00 v Presscentru na Krajském úřadě.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Doporučení komise - výběr nejvhodnější nabídky veřejné zakázky Podpora domů na půl cesty v Jihočeském kraji
4. Doporučení hodnotící komise a zadavatele - "Parkoviště a vrátnice v DPSS Drhovle"
5. Pavilon Malá Afrika - Zoo Ohrada
6. Zpracování projektové...

17.12.2009

Jihočeský kraj přerozdělí 178 657 tisíc korun z dotace poskytnuté Ministerstvem financí ČR na úhradu prvotních nezbytných nákladů na záchranné a likvidační práce při letošních povodních. Tento týden to odhlasovali jihočeští zastupitelé.

O rozdělení státní dotace vy výši 9,6 milionu korun mezi jednotlivé obce Jihočeského kraje rozhodli už letos na podzim. Na základě předběžného vyúčtování a po provedené kontrole účelovosti a oprávněnosti použití těchto peněz bylo devět obcí ekonomickým odborem vyzváno, aby nepoužité prostředky vrátily.

„Necelých 179 tisíc tak chceme rozdělit těm žadatelům, kteří buď nebyli uspokojeni nebo byli uspokojeni jen zčásti, a to...

16.12.2009

Jihočeský kraj podpořil úspěšné žadatele z Grantového programu na podporu rozvoje venkova a krajiny v rámci opatření 2 Podpora chovu ryb ve vodních tocích. Tento grantový program vyhlásil odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví, oddělení rozvoje venkova, péče o krajinu a koncepcí.

Jak uvedl radní pro životní prostředí a zemědělství Ing. Karel Vlasák, bylo podpořeno Radou Jihočeského kraje celkem 15 úspěšných projektů v celkové výši 707 tisíc korun. Cílem tohoto opatření grantového programu je zejména podpora aktivit uživatelů rybářských revírů, rybářských svazů a univerzit, středních škol, výzkumných ústavů se zaměřením na rybářství vedoucích k lepší péči o rybí...

« Předchozí        Aktuální stránka: 368/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku