Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto:Honorární konzul České republiky v Miláně Giorgio Franco Aletti  (124.89 KB) 31.07.2009

Jihočeské památky nebo divadelní představení Rusalka před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově měli na programu návštěvy na jihu Čech honorární konzul České republiky v Miláně Giorgio Franco Aletti se svojí manželkou. Na včerejším setkání s krajským radním Františkem Štanglem vyslovil zájem o česko- italskou spolupráci v oblasti kulturní dědictví našeho regionu nebo například sportu.

„Poznal jsem, že máte velké množství barokních staveb, ale i drobné sakrální architektury, která jedinečným způsobem dotváří duchovní bohatství krajiny. A to mě zajímá," uvedl při setkání Franco Aletti. Jako určitá konekrétní výzva zazněla z jeho úst také nabídka účasti našeho...

29.07.2009

Významných mezinárodních úspěchů dosáhli v době prázdnin, během července, žáci českobudějovického Gymnázia Jírovcova, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj.

Nejlepší středoškoláci-biologové pobývali od 12. do 19. července v japonské Tsukubě na Mezinárodní biologické olympiádě, kde nyní již bývalá žákyně letošní oktávy Tereza Nedvědová získala stříbrnou medaili, kterou obdrželi soutěžící, umístění od 24. do 69. místa. Do Tsukuby se sjelo přes 80 zemí, každá vyslala čtyři reprezentanty.

Zatímco většina letošních maturantů nyní odpočívá, cestuje nebo chodí na brigádu, čerstvý absolvent Jan Matějka z oktávy až do 22. července počítal, a to v německých Brémách, kde se od...

Foto: Martinu Velkovou a jejího manžela zaujaly v expozici mapy staré Šumavy  (157.59 KB) 28.07.2009

Mimořádnou výstavu Šumava Karla Klostermanna přišla dnes dopoledne do Jihočeského muzea zhlédnout návštěvnice s číslem vstupenky 50 000. Úspěšná interaktivní expozice, která denně přivítá kolem stovky lidí, se tak zároveň podepisuje pod největší návštěvnost v historii muzea. „Jsme na dovolené na Hluboké nad Vltavou. A protože pršelo, vydali jsme se s manželem na výlet do Českých Budějovic, kde nám v infocentru výstavu doporučili," řekla poněkud překvapená Martina Velková z Prahy.

Podle ředitele Jihočeského muzea Pavla Šafra je Šumava Karla Klostermanna také ověřením, že zajímavé výstavy lidi stále lákají. „A takovou se nám podařilo udělat. Je potěšující,...

28.07.2009


Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) vyhlásila společně s Poštovní spořitelnou v listopadu roku 2008 Program překlenovací pomoci 3P. Tento program je určený pro neziskové organizace. V rámci programu 3P jsou poskytovány neziskovým organizacím návratné nadační příspěvky na předfinancování jejich projektů podpořených z veřejných zdrojů.

Jedním z cílů programu 3P je také usnadnění čerpání financí v rámci projektů podpořených ze státního rozpočtu, z rozpočtů krajů, měst a ze strukturálních fondů EU, což následně povede mj. k posílení neziskového sektoru v České republice.

27.07.2009

Žadatelé, kteří žádají o finanční podporu v rámci GP OP LZZ, prioritní osa 3, oblast podpory 3.1 Podpora sociální integrace a sociálních služeb, výzva č. 43, Podpora sociální integrace a sociálních služeb ( pouze v případě činností A) a výzva č. 45, Podpora vzdělávání a procesů v sociálních službách (pouze v případě činností A1, B2), musí doložit povinnou přílohu č. 2 s názvem „Příloha - vyjádření příslušného krajského úřadu k podpoře projektu - návaznost na střednědobé plány rozvoje sociálních služeb kraje". Formulář povinné přílohy lze získat na www.esfcr.cz.

Krajský úřad Jihočeského kraje žádá všechny žadatele, kteří budou...

27.07.2009

MPSV zveřejnilo na svých webových stránkách informace k Dotačnímu řízení pro rok 2010. Podrobnosti naleznete na webové stránce MPSV http://www.mpsv.cz/cs/7470. Dále MPSV informuje žadatele o dotaci ze státního rozpočtu pro poskytování sociálních služeb pro rok 2010 o novém systému podávání žádostí. Více na http://www.mpsv.cz/cs/7341.

 

Hejtman Jiří Zimola na rozhledně (84.50 KB) 27.07.2009

Znovuotevření rozhledny na Kleti, která je nejstarší kamennou rozhlednou v Čechách, se minulý týden zúčastnil také hejtman kraje Jiří Zimola. Desítiměsíční oprava stála zhruba deset milionů korun, více než osmi miliony přispěla Evropská unie. Projekt komplexní rekonstrukce kulturních památek na nejvyšší hoře Blanského lesa začal rekonstrukcí turistické chaty v sousedství rozhledny. Tato rekonstrukce byla zdařile dokončena v roce 2007.

"Jsem rád, že rozhledna i chata už nadále nechátrají. Jedná se totiž o jedno z turisticky nejatraktivnějších míst regionu a sám se je jednou za čas s rodinou vydám navštívit. Z ochozu rozhledny je vidět nejen do našeho kraje, ale za...

24.07.2009


Již o tomto víkendu startuje nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže Gambrinus ligy. Jihočeský kraj v ní má jediného zástupce, kterým je Dynamo České Budějovice, který zahájí novou sezónu domácím zápasem proti Jablonci. Utkání začíná na Střeleckém ostrově v neděli v 17.00 hodin.

V samostatné české lize se Dynamo s Jabloncem střetlo celkem čtyřiadvacetkrát, z toho Jablonec vyhrál jedenáct duelů, čtyři zápasy skončily remízou a devětkrát se radovali Jihočeši. „Hned v prvním utkání nás čeká celek, který chce hrát o poháry, takže si myslím, že to bude atraktivní pro diváky i motivující pro nás všechny. My ten zápas chceme zvládnout, chceme dobře nastartovat...

24.07.2009

Od 25. července do 7. srpna 2009 se v národní přírodní rezervaci Řežabinec, Řežabinecké tůně u Ražic v okrese Písek uskuteční již 33. ročník odchytové kroužkovací akce Acrocephalus. Akce je pořádána pravidelně od roku 1977, od roku 2002 ji vede RNDr. Jiří Šebestian, CSc., který od letošního roku pořádá akci pod záštitou Prácheňského muzea v Písku, kde nastoupil od ledna na místo zoologa.

Cílem odchytové kroužkovací akce je dlouhodobé monitorování stavu populace ptáků v jedné z ornitologicky nejvýznamnějších Národních přírodních rezervací v České republice. Řežabinec byl v roce 2002 první lokalitou v České republice zařazenou do evropského výzkumu CES (Constant Effort...

« Předchozí        Aktuální stránka: 369/529        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku