Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Tisková konference k problematice VZS ČČK  (298.74 KB) 29.06.2017 Jihočeský kraj podporuje zachování stanoviště Vodní záchranné služby ČČK Český Krumlov (VZS ČČK) v lokalitě Kyselov na pravém břehu Lipenské přehrady. Zejména z obavy o zdraví a životy desetitisíců návštěvníků, kteří sem ročně zavítají. Záchranářům totiž hrozí, že se z objektu, který tu využívají, budou muset vystěhovat. Objekt patří Správě Národního parku Šumava a záchranářům jej pronajímá. Argumentem k neprodloužení pronájmu je, že se objekt nachází v těsné blízkosti přírodní rezervace Kyselovský les, přímo v biotopu výskytu tetřívka obecného, hýla rudého a losa evropského. Správa ale nevlastní pozemek pod tímto objektem, ten je majetkem Povodí Vltavy. Předseda...
27.06.2017

Lidem, kteří využívají veřejnou dopravu v okolí Českých Budějovic, výrazně klesnou náklady na cestování. Do Borku, Boršova, Rudolfova či Včelné se díky Integrovanému dopravnímu systému Jihočeského kraje – Českobudějovicko (IDS ČB), dostanou za ceny platící v krajském městě v tzv. 1. tarifní zóně.

Na integraci tzv. 2. tarifní zóny českobudějovické hromadné dopravy, kam výše uvedené obce spadají, do IDS ČB se dohodl kraj s městem České Budějovice a jeho dopravním podnikem. V platnost má vstoupit od 1. srpna letošního roku. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec.

Jihočeský kraj vyjde rozšíření služeb IDS ČB na zhruba čtyři miliony korun...

Borkovická blata (1802.62 KB) 26.06.2017

Záchrana kriticky ohrožených druhů, revitalizace starých alejí, vysázení nových stromů, ochrana rašelinišť či rozšíření zdrojů vysoce kvalitní pitné vody v oblasti Novohradských hor a severní části Třeboňské pánve. Tyto a další projekty bude moci Jihočeský kraj realizovat díky tomu, že jako jeden z mála uchazečů uspěl v programu na ochranu životního prostředí a klimatu LIFE.

Realizace všech opatření je navíc spojena s vytvořením 13 nových pracovních míst - z toho 11 jsou dělnické profese. V čerpání z programu Life se Česká republika řadí k horšímu průměru, o to větší je letošní úspěch Jihočeského kraje. „Za pětadvacet let trvání bylo v tomto evropském programu...

Foto aktualita (122.54 KB) 26.06.2017

Podpora spolupráce mezi jihočeskými podnikateli a výzkumnými organizacemi z celé České republiky. To je hlavním cílem programu, který letos prostřednictvím tzv. voucherů vyhlašuje Jihočeský vědeckotechnický park. Kraj se rozhodl tuto aktivitu podpořit částkou dva miliony korun. Řekl to první náměstek hejtmanky Josef Knot.
„Žadatelé se mohou o dotaci ucházet od 1. do 28. září. Její minimální výše činí 50 tisíc a maximální 150 tisíc korun. S projekty pak musejí být hotovi do 30. března příštího roku," upřesnil Knot.
První náměstek zároveň připomněl, že podpora kraje spojená s Jihočeskými...

26.06.2017

Olympiáda dětí a mládeže, soutěž krajských výprav a největší multisportovní akce u nás, byla v sobotu zahájena. Jihočeský kraj na ní vyslal 273 sportovců a chce atakovat umístění v první pětce.
„Pro děti je Olympiáda dětí a mládeže skvělou příležitostí jak nasát olympijskou atmosféru," uvedl Karel Lavický, vlajkonoš Jihočeského kraje na slavnostním zahájení.
Kromě něj se ceremoniálu z řad sportovců zúčastnili třeba vícebojařka Eliška Klučinová, kajakář Filip Šváb nebo fenomenální rychlobruslařka Martina Sáblíková, která zapálila olympijský oheň.
Jihočeši na ODM obsadili všechna sportovní odvětví, včetně plavání pro handicapované. „Sportovní svazy...

Foto aktualita (64.32 KB) 23.06.2017

Celkem 1,5 milionu korun uvolní v roce 2017 Jihočeský kraj pro organizátory 26. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krulově. Částečně touto podporou supluje ministerstvo kultury, které svou dotaci oproti loňskému roku snížilo.
„Původně kraj podpořil letošní ročník této prestižní mezinárodní hudební akce již částkou milion korun. Organizátoři nás ale požádali, zda bychom tuto sumu nemohli navýšit o další půlmilion. Důvodem je, že ministerstvo kultury pro letošek snížilo svou dotaci, oproti požadavku a příslibu pořadateli, o 3,5 milionu korun," sdělil náměstek hejtmanky pro kulturu Pavel Hroch.
Podle Hrocha se kraj rozhodl, že této žádosti...

Foto aktualita (36.28 KB) 21.06.2017

V bavorském Freyungu se včera sešli zástupci společnosti GW Train Regio (GWTR) a Českých drah s bavorskou Ilztalbahn.
Cílem jednání bylo nastavení nových jízdních řádů od roku 2018. GWTR bude od 10. prosince 2017 nově obsluhovat takzvané pošumavské lokálky na tratích České Budějovice - Černý Kříž, Číčenice - Nové Údolí a Strakonice - Volary místo Českých drah (ČD). „Momentálně probíhají ještě poslední úpravy na základě jednání se starosty měst na tratích", řekl Petr Zoubek ze společnosti GWTR. Vstupem do tarifů IDS se zajistí, že dopravce nebude moci v budoucnu zdražovat jízdné, jak se mu...

21.06.2017

Sdružení Jihočeská Silva Nortica vyhlásilo ke dni 14. 6. 2017 FOND MALÝCH PROJEKTŮ pro projekty spolupráce s Horním a Dolním Rakouskem. Od tohoto data jsou průběžně přijímány žádosti o podporu z FMP. Uzávěrka 1. kola přijímání žádostí je 18. září 2017 ve 14:00. Žádosti je možno předkládat na těchto pracovištích JčSN: pobočka Jindřichův Hradec, Janderova 147, pobočka České Budějovice, kancelář RERA, B. Němcové 49/3, pobočka Stachy, kancelář RRAŠ, Stachy 422. ...

Ilustrační foto (209.77 KB) 21.06.2017

Modernizaci páteřní komunikace II. třídy zahájil v těchto dnech Jihočeský kraj. Za dočasná dopravní omezení ve směru České Budějovice - Plzeňský kraj budou řidiči už příští rok odměněni prakticky novou a kapacitně plně vyhovující silnicí v sedm a půl kilometru dlouhém úseku mezi Češňovicemi a Němčicemi. Obyvatelé Němčic se navíc mohou těšit na nový obchvat, který vyvede dopravu z centra obce.

Obchvat zvýší bezpečnost v Němčicích

„Nový obchvat výrazně uleví obyvatelům Němčic, kteří se zbaví nebezpečné a nepříjemné dopravní zátěže vedené přímo centrem obce," upozornil radní pro dopravu Jiří Švec a pro ilustraci připomněl výsledky...

« Předchozí        Aktuální stránka: 37/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku