31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

11.11.2009

Zastupitelé schválili projekty k realizaci z druhé výzvy Globálního grantu Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Seznamy schválených projektů jsou k dispozici na stránkách OPVK.

V oblasti Zvyšování kvality ve vzdělávání v Jihočeském kraji uspělo 35 projektů, mezi něž bude rozděleno 100 milionů korun. Pět projektů, které se zaměřují na Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v Jihočeském kraji, získá z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR necelých 14 milionů korun. Na Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Jihočeském...

10.11.2009


Dny otevřených dveří pořádá 11.-13. listopadu Střední škola Vimperk. Slavnostním dnem bude čtvrtek 12. listopadu, kdy v 9 hodin začne v rámci Dne stavitelství a architektury „Den řemesel", spojený s prezentací oborů žáky.

„Žáci, rodiče i další si budou moci také prohlédnout bývalé prostory OSP Vimperk, rekonstruované na potřeby Základní umělecké školy Vimperk, které jsou součástí naší školy. Seznámíme je také s plánovanými změnami školy," zve ředitel školy Lubomír Pichler.

9.11.2009

V Táboře se uskuteční v České republice i v Evropské unii ojedinělý filmový festival. Pouštět se na něm budou filmy a pořady o národnostních menšinách a pro národnostní menšiny o problematice vzájemného soužití. Nultý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, televizních a rozhlasových pořadů národnostních menšin " MŮJ DRUHÝ DOMOV - TÁBOR - 2009 " začne 12. listopadu a potrvá až do neděle (15. listopadu) v sálech Hotelu Dvořák společnosti OREA. Pořadatelem festivalu je občanské sdružení "Můj druhý domov - Tábor". Záštitu nad festivalem převzal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a starostka Města Tábor Hana Randová.

Do dnešního dne...

9.11.2009


Vytvoření komplexního systému podpory environmentálního vzdělávání, výchovy, osvěty a poradenství v Jihočeském kraji je hlavním cílem projektu „Podpora environmentálních poradenských a výchovných center Jihočeského kraje" (zkrácený název „Pod korunou stromů"), který v květnu zahájilo občanské sdružení Krasec. Projekt potrvá do 31.3.2011 s celkovými náklady 5,2 milionu korun a podporuje ho Státní fond životního prostředí (přispívá 3,9 miliony korun) a ministerstvo životního prostředí a Jihočeský kraj.

„První projektový rok do dubna 2010 je věnován ochraně klimatu a vodě, druhý rok do března 2011 stromům," říká Helena Kujanová,...

6.11.2009

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná. Tisková konference po jednání rady bude ve středu 11.11. od 9:00 v presscentru Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Volba přísedícího krajského soudu
3. Udělení výjimky z Pravidel grantového programu Podpora tvorby ÚPD obcí pro rok 2008
4. Projekt budování II. etapy výstavby letiště České Budějovice
5. Nadlimitní veřejná zakázka Podpora azylových domů v Jihočeském kraji
6....

6.11.2009


Na Českobudějovicku byl potvrzen výskyt ptačí chřipky. Jedná se o chov Lesů a rybníků České Budějovice v obci Dubné v části Třebín. Podle odborníků ale situace není vážná. V chovu, který je určen pro snůšku vajec na rozmnožování kachen divokých pro příští rok, byl zjištěn nízkopatogenní virus. U tohoto typu viru je menší pravděpodobnost přenosu na člověka. „Jedná se o 280 kusů. To je malý chov. Díky tomu se nám může podařit rychlá likvidace a ohnisko budeme moci odhlásit," informoval členy Bezpečností rady Jihočeského kraje ředitel Krajské veterinární správy František Kouba. Výhodou je, že rybník, u kterého se voliéry s postiženým chovem nacházejí, je vypuštěný....

Foto aktualita (115.50 KB) 6.11.2009


Krajské úřady se s rozjezdem datových schránek vyrovnaly velmi dobře, stejně tak obce. Na dnešním jednání v Písku se na tom shodli ředitelé krajských úřadů.
„Kraje a obce jsou v tomto směru na tom z celé veřejné správy nejlépe, pečlivá příprava na jejich zavedení se vyplatila," uvedla Eva Kafková, ředitelka Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

V jiných sférách tomu tak ale podle ředitelů není. „Datové schránky vidím jako veliký problém, který se bude muset řešit legislativně. Jestliže my to máme zvládnuté, vnější svět na to v mnoha případech hledí s otevřenými ústy," dodal Petr Hostek, ředitel Krajského úřadu Středočeského...

5.11.2009

Změna vyhlášky zrušila přeočkování 11-letých dětí proti tuberkulóze (TBC). V této souvislosti zaznamenal krajský úřad, jako registrující orgán, ukončení činnosti zdravotnického zařízení v oblasti očkování proti TBC pro spádovou oblast České Budějovice a okolí. Pro pacienty z českobudějovické spádové oblasti proto vznikl problém s dostupností této zdravotní péče.

Ačkoli Jihočeský kraj není ze zákona garantem zajištění dostupnosti zdravotní péče, snažil se v dané záležitosti problém řešit. „Abychom zajistili prvotní očkování a očkování na základě žádosti pacientů, prozatímně jsme se dohodli se zdravotnickými zařízeními v Týně nad Vltavou a Českém Krumlově, která...

4.11.2009

Jihočeský kraj našel po třinácti letech společnou řeč se Správou NP Šumava v oblastech možností rozvoje lipenského regionu. Návrhem řešení by měla být realizace tiché ekologické lanovky z české Nové Pece či Horní Plané na rakouský Hochficht.

Shodu v názorech na citlivý a trvale udržitelný rozvoj území části Šumavy označil hejtman Jiří Zimola za naprosto průlomovou. „Správa parku se dostává na stejnou notu jako je Jihočeský kraj v zásadách jeho územního rozvoje. Počítá totiž s možným propojením české strany s rakouskou stranou sjezdovek, a to například formou lanovky," uvedl po jednání pracovní schůzky Horní Lipensko Zimola.

Podle slov ředitele Správy NP...

« Předchozí        Aktuální stránka: 370/546        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku