31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Vítězka soutěže jednotlivců Lucie Pískačová u své svatební kytice (130.91 KB) 13.11.2009


Již šestnáctý ročník celostátní soutěže ve vazbě a aranžování květin žáků odborných učilišť Soběslavská růže včera pořádalo Odborné učiliště, Praktická škola a Základní škola Soběslav. Osm tříčlenných družstev se muselo vyrovnat s tématem „svatba". V jednotlivcích si nejlépe vedla Lucie Pískačová ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Třešť, žákyně 3. ročníku oboru aranžér-zahradník, v družstvech zvítězilo Odborné učiliště Kunice.

„Soutěž je zaměřena na vazačství a aranžování květin a je určena pro jednotlivce a tříčlenná družstva žáků odborných učilišť a praktických škol," říká ředitel soběslavské školy Jan Gajda. Každý...

12.11.2009

Odborné učiliště, Praktická škola a Základní škola Soběslav pořádá dnes již 16. ročník celostátní soutěže ve vazbě a aranžování květin žáků odborných učilišť "Soběslavská růže 2009". Jejich práce si bude moci veřejnost prohlédnout zítra, tedy v pátek 13. listopadu, od 8 do 15 hodin v Kulturním domě města Soběslavi.

12.11.2009

Jihočeský kraj přijme bezúplatným převodem od Ministerstva obrany ČR vojenský objekt Nová kasárna umístěný v homolských lesích. Následně převede celý areál do vlastnictví obce Homole, která o něj projevila zájem. Na posledním zasedání o tom jednala Rada Jihočeského kraje.

Vláda ČR schválila bezúplatný převod nemovitostí včetně součástí a příslušenství vojenského objektu Nová kasárna - 090 Homole do vlastnictví kraje už v prosinci loňského roku. Jihočeský kraj však neměl podle slov hejtmana Jiřího Zimoly pro areál kasáren žádné využití ani rozvojový záměr. Zájem ale projevila před necelým měsícem starostka obce Homole.

„ Jsme připraveni vyhovět požadavkům obce...

12.11.2009

Odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic upozorňuje na vyhlášení programů podpory v oblasti bydlení pro rok 2010. S účinností ke dni 11.11. 2009 vyhlásil ministr pro místní rozvoj podprogramy na rok 2010, v rámci kterých budou poskytovány dotace na podporu regenerace panelových sídlišť, podporu výstavby technické infrastruktury, podporu výstavby podporovaných bytů a podporu oprav domovních olověných rozvodů. Lhůta pro doručení žádostí o dotaci končí dnem 1. února 2010.

Podpora regenerace panelových sídlišť, zaměřená na revitalizaci veřejných prostranství v panelových sídlištích s více než 150 byty.
Podpora výstavby technické...

11.11.2009

Vedle státní neinvestiční dotace 4,4 milionu korun přerozdělí v letošním roce Jihočeský kraj 792 tisíc korun těm jednotkám sborů dobrovolných hasičů, které se podílely na odstraňování následků povodní po přívalových deštích v červnu a červenci letošního roku. Na včerejším zasedání to schválili krajští radní.

„Účelové prostředky se rozdělovaly v souladu se zásadami Ministerstva vnitra České republiky. Jsou specifikovány mimo jiné také počtem uskutečněných zásahů v daném roce," uvedl tajemník Bezpečnostní Rady Jihočeského kraje Stanislav Mrvka.

Pokud pro podaný návrh rozdělení sumy státní dotace mezi 258 hasičských jednotek zvednou koncem listopadu...

Foto: Jiří Zimola pokládá kytici k Pomníku padlých a zahynutých letců (174.99 KB) 11.11.2009


Společnou vzpomínkou a minutou ticha dnes v 11 hodin na českobudějovickém letišti uctili veteráni a zástupci Krajského vojenského velitelství oběti válek. Pietní akce, při které položil hejtman Jihočeského kraje kytici k Pomníku padlých a zahynutých letců, tak zahájila dnešní vzpomínkový Den veteránů.

„Každoročně si už devadesát let svět připomíná den, kterým skončily krvavé boje první světové války. Považuji za velmi důležité, abychom připomínku dnešního významného dne vštěpovali mladým. Pro ně jsou totiž současnými hrdiny naši hokejisté nebo fotbalisté a přitom zapomínají uctít památku lidí, kteří v bojích na nejrůznějších válečných frontách zaplatili cenu...

Foto: Ilustrační foto k článku (117.02 KB) 11.11.2009


Přes 750 milionů korun vynaloží Jihočeský kraj ze svého rozpočtu v příštím roce na financování základní dopravní obslužnosti, k tomu stát přispěje na dofinancování prokazatelné ztráty v drážní dopravě 176 miliony korun. Linkové autobusy ujedou 19 milionů kilometrů a vlaky 5,5 milionu kilometru. Vyplývá to ze včerejšího jednání krajských radních. Rozsah a financování základní dopravní obslužnosti musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém jednání 24. listopadu.

„Oproti způsobu financování základní dopravní obslužnosti v Jihočeském kraji v minulých letech, kdy financování bylo výhradně z rozpočtu kraje, dochází u financování v drážní dopravě ke změně. Na...

11.11.2009

Zastupitelé schválili projekty k realizaci z druhé výzvy Globálního grantu Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Seznamy schválených projektů jsou k dispozici na stránkách OPVK.

V oblasti Zvyšování kvality ve vzdělávání v Jihočeském kraji uspělo 35 projektů, mezi něž bude rozděleno 100 milionů korun. Pět projektů, které se zaměřují na Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v Jihočeském kraji, získá z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR necelých 14 milionů korun. Na Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Jihočeském...

10.11.2009


Dny otevřených dveří pořádá 11.-13. listopadu Střední škola Vimperk. Slavnostním dnem bude čtvrtek 12. listopadu, kdy v 9 hodin začne v rámci Dne stavitelství a architektury „Den řemesel", spojený s prezentací oborů žáky.

„Žáci, rodiče i další si budou moci také prohlédnout bývalé prostory OSP Vimperk, rekonstruované na potřeby Základní umělecké školy Vimperk, které jsou součástí naší školy. Seznámíme je také s plánovanými změnami školy," zve ředitel školy Lubomír Pichler.

« Předchozí        Aktuální stránka: 374/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku