Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Pani Zdeňka Havlíková ukazuje hejtmanovi Jiřímu Zimolovi, odkud se přihnala voda, která odnesla část domu (238.39 KB) 3.07.2009

S likvidací následků povodní v Jihočeském kraji pomáhají hasiči a vojáci s těžkou technikou. Armáda ji nasadila například na vyčištění potoku od stromů a větví v Sudslavicích a Bohunicích. Vojáci dále pracují na zpevnění terénu a úpravě rozbahněné cesty v Záblatí, kde rozvodněný potok ze soboty na neděli kromě cesty strhnul i část domu ve svahu. „Jindy je to docela malý potůček. Dávali jsme pod malé úzké korýtko kbelík a trvalo několik minut, než natekl plný vody. V sobotu se ale zvedla voda a sebrala oba břehy," ukazuje Zdeňka Havlíková na tři metry hlubokou vymletou propast pod polorozpadlým domkem s garáží.

Tuny naplavenin a kamení doslova těží armádní...

2.07.2009

Při českém předsednictví Radě Evropské unie se Jihočeši zviditelnili. Kraj pořádal k předsednictví řadu akcí. Pozornost Evropy na jihočeský region přitáhlo březnové neformální setkání ministrů zahraničí unie v Hluboké nad Vltavou. „Především od členů evropské komise mám pozitivní reakce. Komisaři se k českému předsednictví vyjadřují velmi kladně," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Úspěšná byla pro Jihočechy Komise COTER výboru regionů v Táboře, na které se podařilo představit projekt strategie pro železnou oponu. Podporu jí vyslovila i bývalá eurokomisařka pro regionální rozvoj Danuta Hübnerová. „Podařilo se nám ji přesvědčit, že ta strategie je důležitá nejen...

1.07.2009


Hladiny Jihočeských řek pozvolna klesají. Třetí povodňový stupeň platí už jen na dvou místech na Blanici - v Bavorově a Heřmani. Klesat začínají také přítoky a odtoky na přehradách. Z Římova dnes ráno odtékalo 38 m3 a do nádrže přitékalo 20 m3 vody. Do přehrady v Husinci přitékalo 13 m3 a odtékalo 20 m3 vody. Lipno hlásí 60 m3 na přítoku, 80 m3 na odtoku a pokles hladiny o 6 cm. Meteorologové očekávají odpoledne a večer bouřky, které budou v průběhu noci slábnout. Spadnout může 5-20 mm srážek, ale nelze vyloučit lokální extrémní srážky. O víkendu by se měl charakter počasí zlepšit.

Hasiči v průběhu včerejška a dnešní noci vyjížděli v souvislosti s povodní k 55...

1.07.2009

S více než 30 starosty povodní zasažených obcí se včera odpoledne sešel hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola ve Vodňanech. „Chtěli jsme se od starostů dozvědět, co je trápí. V diskusi, která trvala hodinu a půl, jsme se to dozvěděli. Zapsali jsme si jejich požadavky a teď je budeme řešit," uvedl po jednání hejtman Zimola.

Kraj má v tuto chvíli od vlády k dispozici 8 milionů korun na bezprostřední likvidaci škod. Tyto peníze může poskytnout vyplaveným obcím. Starosty především zajímalo, na co mohou finance použít. „Ty peníze můžeme poskytnout na základní obnovu života v obcích. Aby zase všechno fungovalo. To znamená, že musíme zajistit dodávky vody,...

30.06.2009

Dle nejčerstvějších informací Bezpečnostní rady Jihočeského kraje je v jednotlivých obcích povodňová situace podobná jako včerejší podvečer a začíná se stabilizovat. Z důvodu poškozené infrastruktury a zatopeným přístupům k obydlím na území Vimperska rozšířil včera v odpoledních hodinách pro tuto obec s rozšířenou působností hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola stav nebezpečí. Zároveň prodloužil jeho trvání do 17. července.

Na rozlitých tocích kolem města Písku se stav vody udržuje nebo začal jeho pokles. Klesají také Volyňka ve Strakonicích, Bělský potok ve Vodňanech kulminoval v 5 hodin ráno. Od obce Malenice po Heřmaň vytvořila záplavová voda velké jezero....

30.06.2009

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola včera večer rozšířil stav nebezpečí i pro obec s rozšířenou působnosti Vimperk. Důvodem je poškozená infrastruktura v oblasti a zatopené přístupy k obydlím. Zároveň byl stav nebezpečí pro všechny lokality prodloužen do 17. července 2009.

Jihočeský kraj zřídil pro občany bezplatnou telefonní linku. Na Zelené lince 800 100 450 nepřetržitě získáte informace o aktuální povodňové situaci, rovněž přijímáme vaše žádosti o konkrétní pomoc - vysoušeče, čistící prostředky, pracovní pomůcky a další věci. Ozvat se nám můžete i s nabídkou konkrétní pomoci povodní postiženým Jihočechům.

Rozhodnutí hejtmana, materiály ke...

Vimpersko - Sudslavice 29.6. (203.21 KB) 30.06.2009


Záplavy na jihu Čech bez komentáře v hledáčku fotoaparátu: Protivín, Putim, Sudslavice, Strunkovice nad Blanicí, Husinec ve dnech 28. - 29.6.

 

29.06.2009

Schůze se bude konat v budově Městského úřadu, Kaplická ul. 439 (u nemocnice), jednací místnost III. patro, Český Krumlov. Jednání Rady Jihočeského kraje nejsou veřejně přístupná. Tisková konference se bude konat ve středu 1.7.2009 od 9:00 v Presscentru KÚ.

Návrh programu:
1. Rozhodnutí jediného akcionáře - zvýšení základního kapitálu akciové společnosti Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. (Mgr. Stráská, mat. č. RK 825/2009), dod.
2. Rozhodnutí jediného akcionáře - zvýšení základního kapitálu akciové společnosti Nemocnice Písek, a.s. (Mgr. Stráská, mat. č. RK 826/2009), dod.
3. Rozhodnutí jediného akcionáře - zvýšení základního kapitálu akciové společnosti...

29.06.2009

Nejúspěšnějším krajem na Hrách IV. letní olympiády dětí a mládeže, která se konala od 23. Do 28. června v Táboře, byl Středočeský, který v bodování „národů" získal 398 bodů. Na druhém místě skončil Jihomoravský kraj (365), třetí byli domácí Jihočeši (289).

Pro Jihočechy se táborská olympiáda co do počtu získaných medailí stala zatím nejúspěšnější z dosud konaných. Získali celkem 41 cenných kovů (15 zlatých, 11 stříbrných, 15 bronzových), zatímco na první olympiádě v roce 2003 v Litomyšli, Svitavách a Chrudimi měli medailí 16, na druhé v roce 2005 v Brně 38 a na třetí před dvěma roky v Ústí nad Labem 32.

Z jihočeských sportovců získalo v Táboře...

« Předchozí        Aktuální stránka: 374/529        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku