Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (23.66 KB) 3.07.2009


Téměř 72 milionů korun získala Nemocnice České Budějovice, a.s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, na modernizaci přístrojového vybavení krajského Traumatologického centra. Celkem 85 procenty finančních prostředků se na projektu „Nemocnice České Budějovice - Modernizace a obnova přístrojového vybavení traumatologického centra" podílí Evropský fond pro regionální rozvoj. Zbývajících 15 procent tvoří prostředky Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Předložený projekt pro Traumacentrum byl schválen a nyní začala realizace výběrových řízení na nákup přístrojů a vybavení. Veškerá technika pro Traumacentrum by měla být instalována do konce letošního...

Foto: Hejtman diskutuje se starostou Bechyně Jaroslavem Matějkou (97.17 KB) 3.07.2009

Pravidelného setkání starostů z 13 km Zóny havarijního plánování kolem JE Temelín s vedením elektrárny se zúčastnil také hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Na Hlubokou ve středu (1.7.2009) přijelo 27 starostů. Setkání probíhají třikrát ročně a starostové jsou informováni o provozu, aktivitách a plánech JE Temelín a ČEZ. Probírají se podpory projektů.

Hlavním tématem posledního setkání byla informace k plánům ČEZ na výstavbu dvou jaderných bloků v lokalitě elektrárny Temelín a detailní informace k vyvolaným a souvisejícím investicím, které se budou v případě výstavby realizovat i na území obcí v Zóně havarijního plánování.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola...

2.07.2009

Při českém předsednictví Radě Evropské unie se Jihočeši zviditelnili. Kraj pořádal k předsednictví řadu akcí. Pozornost Evropy na jihočeský region přitáhlo březnové neformální setkání ministrů zahraničí unie v Hluboké nad Vltavou. „Především od členů evropské komise mám pozitivní reakce. Komisaři se k českému předsednictví vyjadřují velmi kladně," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Úspěšná byla pro Jihočechy Komise COTER výboru regionů v Táboře, na které se podařilo představit projekt strategie pro železnou oponu. Podporu jí vyslovila i bývalá eurokomisařka pro regionální rozvoj Danuta Hübnerová. „Podařilo se nám ji přesvědčit, že ta strategie je důležitá nejen...

1.07.2009

S více než 30 starosty povodní zasažených obcí se včera odpoledne sešel hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola ve Vodňanech. „Chtěli jsme se od starostů dozvědět, co je trápí. V diskusi, která trvala hodinu a půl, jsme se to dozvěděli. Zapsali jsme si jejich požadavky a teď je budeme řešit," uvedl po jednání hejtman Zimola.

Kraj má v tuto chvíli od vlády k dispozici 8 milionů korun na bezprostřední likvidaci škod. Tyto peníze může poskytnout vyplaveným obcím. Starosty především zajímalo, na co mohou finance použít. „Ty peníze můžeme poskytnout na základní obnovu života v obcích. Aby zase všechno fungovalo. To znamená, že musíme zajistit dodávky vody,...

1.07.2009


Hladiny Jihočeských řek pozvolna klesají. Třetí povodňový stupeň platí už jen na dvou místech na Blanici - v Bavorově a Heřmani. Klesat začínají také přítoky a odtoky na přehradách. Z Římova dnes ráno odtékalo 38 m3 a do nádrže přitékalo 20 m3 vody. Do přehrady v Husinci přitékalo 13 m3 a odtékalo 20 m3 vody. Lipno hlásí 60 m3 na přítoku, 80 m3 na odtoku a pokles hladiny o 6 cm. Meteorologové očekávají odpoledne a večer bouřky, které budou v průběhu noci slábnout. Spadnout může 5-20 mm srážek, ale nelze vyloučit lokální extrémní srážky. O víkendu by se měl charakter počasí zlepšit.

Hasiči v průběhu včerejška a dnešní noci vyjížděli v souvislosti s povodní k 55...

30.06.2009

Dle nejčerstvějších informací Bezpečnostní rady Jihočeského kraje je v jednotlivých obcích povodňová situace podobná jako včerejší podvečer a začíná se stabilizovat. Z důvodu poškozené infrastruktury a zatopeným přístupům k obydlím na území Vimperska rozšířil včera v odpoledních hodinách pro tuto obec s rozšířenou působností hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola stav nebezpečí. Zároveň prodloužil jeho trvání do 17. července.

Na rozlitých tocích kolem města Písku se stav vody udržuje nebo začal jeho pokles. Klesají také Volyňka ve Strakonicích, Bělský potok ve Vodňanech kulminoval v 5 hodin ráno. Od obce Malenice po Heřmaň vytvořila záplavová voda velké jezero....

30.06.2009

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola včera večer rozšířil stav nebezpečí i pro obec s rozšířenou působnosti Vimperk. Důvodem je poškozená infrastruktura v oblasti a zatopené přístupy k obydlím. Zároveň byl stav nebezpečí pro všechny lokality prodloužen do 17. července 2009.

Jihočeský kraj zřídil pro občany bezplatnou telefonní linku. Na Zelené lince 800 100 450 nepřetržitě získáte informace o aktuální povodňové situaci, rovněž přijímáme vaše žádosti o konkrétní pomoc - vysoušeče, čistící prostředky, pracovní pomůcky a další věci. Ozvat se nám můžete i s nabídkou konkrétní pomoci povodní postiženým Jihočechům.

Rozhodnutí hejtmana, materiály ke...

Vimpersko - Sudslavice 29.6. (203.21 KB) 30.06.2009


Záplavy na jihu Čech bez komentáře v hledáčku fotoaparátu: Protivín, Putim, Sudslavice, Strunkovice nad Blanicí, Husinec ve dnech 28. - 29.6.

 

29.06.2009


Nabídky materiální a technické pomoci:

Nabídky pomoci je možno podávat: telefonicky prostřednictvím Zelené linky 800 100 450, na e-mailovou adresu: krizovy.stab@kraj-jihocesky.cz.

Žádosti e-mailem o poskytnutí materiální a technické pomoci při odstraňování následků povodní:

Pro obce a krizové štáby je určena adresa : krizovy.stab@kraj-jihocesky.cz.
Upozorňujeme obce, že podle zákona 12/2002 Sb., by měly upřednostnit techniku a jinou pomoc nabízenou bezplatně orgány krizového řízení (zejména HZS,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 382/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku