Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

28.01.2009


Přiblížit v letošním a příštím roce nejširší veřejnosti živoucí tradice v Jihočeském kraji a Dolních Rakousích prostřednictvím nových inovativních okruhů má za cíl projekt „Folklór bez hranic - Za lidovými tradicemi se sousedy", který byl před několika dny schválen Monitorovacím výborem operačního programu Cíl 3, Česko-rakouská uzemní spolupráce. Vedoucím partnerem projektu je Jihočeské folklorní sdružení se sídlem v Kovářově, partnerem pak Volkskultur Niederösterreich Betriebs GmbH z Atzenbruggu.
Rozpočet projektu jsou 3 978 000 korun, Jihočeský kraj se na jeho spolufinancování podílí částkou ve výši půl milionu korun.
„Projekt je zaměřen na...

27.01.2009


Jihočeský kraj i pro letošní rok ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou připravil možnost využití zvýhodněného regionálního úvěru pro malé a střední podnikatele s méně než 50 zaměstnanci. Jeho vyhlášení od 15. února dnes schválili krajští zastupitelé.
Tento program je v Jihočeském kraji již od roku 2003 a je o něj z řad podnikatelů stálý zájem. Pro letošní rok je v něm připraveno 23 milionů korun, maximální výše podpory je navrhována v částce jednoho milionu s pevnou úrokovou sazbou pět procent. Doba splatnosti úvěru sjednaná k datu jeho poskytnutí je maximálně pět let. V loňském roce bylo v tomto programu 19 milionů korun, v samém začátku v roce...

27.01.2009


V jihočeských krajských nemocnicích nebudou lidé od 1. února platit regulační poplatky, učiní tak za ně kraj. V rozpočtu má na hrazení poplatků připravenou částku ve výši sto milionů korun.
Krajští zastupitelé dnes odsouhlasili poskytnutí finančních darů z rozpočtu Jihočeského kraje od 1. února pojištěncům, nebo jejich zákonným zástupcům, kterým vznikla povinnost hradit regulační poplatek ve zdravotnických zařízeních zřizovaných nebo zakládaných Jihočeským kraje dle § 16a zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů.
Proplácení poplatků se týká sedmi krajských nemocnic v každém bývalém okresním...

27.01.2009


V souvislosti s úpravami koryta řeky Vltavy bude pro cyklisty a chodce úplně uzavřena stezka České Budějovice - Hluboká nad Vltavou v úseku od mostu na Strakonické po jez v Českém Vrbném u vodáckého areálu v termínu od 29.1.2009 do 13.3.2009 . Po stezce bude odvážena vytěžená zemina z koryta řeky. Uzavřený úsek bude řádně označen a opatřen zábranami.

Neznačená náhradní trasa pro pěší a cyklisty v obou směrech bude vedena přes lávku nad silnicí I/20, ulicemi Krčínova, Husova a dále po komunikaci v Českém Vrbném směrem k vodáckému areálu.

 

27.01.2009

Do budovy Berlaymont Evropské komise se od středy začne stěhovat několik desítek grafik milevského rodáka a píseckého výtvarníka Františka Doubka. V pátek 30. ledna se tam totiž uskuteční vernisáž výstavy CZ UNESCO+, která je další akcí jihočeského příspěvku k doprovodnému programu českého předsednictví.

„Výtvarník František Doubek umí svým nezaměnitelným stylem zachytit tvář i atmosféru historických měst. Architektonické dědictví České republiky nejen ilustruje krásu naší země, ale dokládá také její pevné místo v kulturním kontextu Evropy. Během předsednictví chceme náš kraj a naši zemi představit nejen jako nováčka Evropských společenství, ale především jako místo...

26.01.2009


Vlastní prostor k prezentaci budou mít od zítřejšího dne v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích střední školy, jejichž zřizovatelem je Jihočeský kraj. Symbolicky před kanceláří radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jany Krejsové ( II. NP) jsou umístěny velkoplošné nástěnky, které budou školám k dispozici. Kromě nich je zde i stolek pro případné letáčky, propagační materiály a brožury škol pro potřeby veřejnosti. Jako první se zde představí Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola České Budějovice se sídlem v Kněžskodvorské ulici.
Na jedné z nástěnek budou moci školy vždy po dobu tří týdnů prezentovat své...

26.01.2009


V dolnorakouském Gmündu podepsali v pátek zemská radní Úřadu vlády Dolních Rakous Johanna Mikl-Leitner a 1. náměstek českého ministra pro místní rozvoj Milan Půček bilaterární smlouvu „Memorandum o porozumění" pro operační program Cíl Evropská územní spolupráce Česká republika - Rakousko 2007-2013.
Na základě podpisu této smlouvy bude možné uzavírat smlouvy o poskytnutí prostředků z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) mezi řídícím orgánem programu a úspěšnými příjemci dotace a následně vyplácet jednotlivé příspěvky z ERDF.
„Podpis tohoto memoranda je významným krokem pro fungující implementaci programu. Bez něho by nebylo možné zahájit...

26.01.2009


Z první cesty do Bruselu se v sobotu dopoledne vrátil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, první náměstek hejtmana Martin Kuba a člen rady Karel Vlasák. Předchozí dva dny tam zahajovali dvě akce doprovodného programu českého předsednictví. Obě se konaly z iniciativy Jihočeského kraje a představily Dana Bártu nejen v roli zpěváka, ale také jako odonatologa, znalce a vášnivého fotografa vážek. Ve čtvrtek 22. ledna večer v budově generálního ředitelství pro životní prostředí Evropské komise Dan Bárta se svým kolegou Alešem Dolným představili unikátní projekt Vážky České republiky. Dalšími hosty klubového večera byl malíř Jan Dungel a jazzová zpěvačka Zuzana Dumková....

26.01.2009


Vlaky podobné tramvajím by mohly v budoucnu jezdit na Lipensku. Obyvatelé i turisté by se jich mohli dočkat v roce 2016. Vyplývá to ze studie prodloužení regionální dráhy Rybník - Lipno nad Vltavou do Černé v Pošumaví, jejíž druhá etapa, zahrnující úsek Frymburk-Černá v Pošumaví, byla dnes prezentována na Krajském úřadu Jihočeského kraje.
Studie vznikla z iniciativy Jihočeského kraje a prezentovali ji tvůrci z IKP Consulting Engineers Praha. První etapa, která počítá s vybudováním tratě z Lipna nad Vltavou do Frymburku, byla na krajském úřadu prezentována před rokem. Celkové náklady celého projektu dosáhnou podle prezentovaných odhadů asi 3,9 miliardy korun.
...

« Předchozí        Aktuální stránka: 382/501        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku