31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

29.06.2009

Na třech místech Jihočeského kraje zůstává řeka Blanice na třetím povodňovém stupni. Jedná se o obce Husinec, Bavorov a Heřmaň. Na prvních dvou místech začíná mít hladina sestupnou tendenci. V Heřmani bude teprve kulminovat. Dnes ráno byl v Heřmani průtok v řece 120 m3 a vodohospodáři očekávají, že v tomto místě bude kulminovat až na hodnotě 150 m3. Malše a Otava postupně mírně klesají.

Lepší se situace na vodních přehradách. Do přehrady v Husinci v tuto chvíli přitéká 25 m3 a odtéká 35 m3. Na Římově zaznamenávají na odtoku 38 m3 a na přítoku 32 m3. Do Lipenské nádrže přitéká zhruba stejně vody, jako z ní odtéká - okolo 80 m3.

Optimisticky do dnešního dne nevstupují...

29.06.2009

Nejúspěšnějším krajem na Hrách IV. letní olympiády dětí a mládeže, která se konala od 23. Do 28. června v Táboře, byl Středočeský, který v bodování „národů" získal 398 bodů. Na druhém místě skončil Jihomoravský kraj (365), třetí byli domácí Jihočeši (289).

Pro Jihočechy se táborská olympiáda co do počtu získaných medailí stala zatím nejúspěšnější z dosud konaných. Získali celkem 41 cenných kovů (15 zlatých, 11 stříbrných, 15 bronzových), zatímco na první olympiádě v roce 2003 v Litomyšli, Svitavách a Chrudimi měli medailí 16, na druhé v roce 2005 v Brně 38 a na třetí před dvěma roky v Ústí nad Labem 32.

Z jihočeských sportovců získalo v Táboře...

29.06.2009

Schůze se bude konat v budově Městského úřadu, Kaplická ul. 439 (u nemocnice), jednací místnost III. patro, Český Krumlov. Jednání Rady Jihočeského kraje nejsou veřejně přístupná. Tisková konference se bude konat ve středu 1.7.2009 od 9:00 v Presscentru KÚ.

Návrh programu:
1. Rozhodnutí jediného akcionáře - zvýšení základního kapitálu akciové společnosti Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. (Mgr. Stráská, mat. č. RK 825/2009), dod.
2. Rozhodnutí jediného akcionáře - zvýšení základního kapitálu akciové společnosti Nemocnice Písek, a.s. (Mgr. Stráská, mat. č. RK 826/2009), dod.
3. Rozhodnutí jediného akcionáře - zvýšení základního kapitálu akciové společnosti...

28.06.2009

Povodňovou situaci v Jihočeském kraji bude řešit Bezpečnostní rada kraje a Krizový štáb. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola je svolal na dnešní osmou hodinu na krajský úřad. Podle informací složek integrovaného záchranného systému je zatím nejhorší situace na rozhraní Strakonicka a Prachaticka. Největší starosti dělá Husinecká přehrada, ze které aktuálně odtéká 120 m3 vody. V noci hasiči evakuovali obyvatele z ohrožených domů ve Strunkovicích nad Blanicí, Husinci, České Lhotě u Dívčic, Jaronicích u Dubného, Těšovicích, Čkyni, Bavorově, Volyni. Ve Vitějovicích byl evakuován dětský tábor (40-50 osob)). Nařízena byla evakuace kempů podél řeky Otavy.

Meteorologové jsou v...

28.06.2009

Povodňová situaci na jihu Čech si vyžádala vyhlášení stavu nebezpečí. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola stav nebezpečí vyhlásí dnes (neděle 28.6.) v 10:00 pro obce s rozšířenou působností Písek, Prachatice, Strakonice a Vodňany. Trvat bude až do půlnoci 5. července. Hejtman vyhlašuje stav nebezpečí z důvodu bezprostředního ohrožení životů, zdraví a majetku a k vytvoření podmínek pro provádění záchranných a likvidačních prací a plnění neodkladných úkolů spojených s řešením krizové situace nastalé v důsledku dosažených třetích stupňů povodňové aktivity na tocích Malše, Blanice, Volyňka, Otava, Bezdravský Netolický a Zlatý potok. Povodňové orgány obcí nejsou schopny zajistit...

28.06.2009

Dary na odstranění následků povodní pro Jihočeský kraj je možno posílat na účet Jihočeského kraje č. 170320242/0300 vedený u ČSOB.

Uveďte prosím vždy konstantní symbol 1200 a svoje identifikační znaky ve variabilním symbolu (r.č.; IČO) nebo alespoň jméno a adresu, abychom Vám mohli poslat darovací smlouvu.

Kraj po dohodě s obcemi a podle předběžného zjištění výše škod během pondělí zváží případné uspořádání sbírky na odstranění následků povodní. O jejím případném uspořádání Vás budeme informovat na stránkách Jihočeského kraje.

28.06.2009


Aktuální informace o uzavírkách silnic v Jč. kraji (28.6.2009 18:00 hodin) jsou uvedeny na stránkách krajského ředitelství policie ČR.

V současné době je neprůjezdná silnice I/4 mezi obcemi Vimperk - Čkyně a silnice II/142 mezi obcemi Bavorov a Netolice. V obci Vodňany jsou uzavřeny některé místní komunikace např. ul. Říční, Rybářská, Tyršova. V Putimi byl preventivně uzavřen průjezd místní komunikací přes řeku Blanici. Nadále uzavřena je železniční trať mezi stanicemi Volyně - Čkyně. V obci Milenovice je uzavřen asi kilometrový úsek vozovky.

Mírně stoupají vodní toky:...

Foto: Původní koryto Blanice vede mezi stromy. V neděli okolo poledne ale řece nestačilo (88.15 KB) 28.06.2009

Na třech místech zůstávají v Jihočeském kraji hladiny řek na třetím povodňovém stupni. Blanice na odtoku z Husince, v Podedvorském mlýnu a v Bavorově. V poslední jmenované obci hladina řeky začala klesat. V úseku od Protivína do Písku bude ale Blanice teprve kulminovat. V Heřmani by mohla Blanice při kulminaci ve večerních a nočních hodinách dosáhnout průtoku až 160 m3. Z Lipna začali vodohospodáři v 17:00 hodin odpouštět 80 m3 a na Husinci bude odtok udržován na 40 m3. Odpouštění vody z přehrad situaci v obcích pod vodními díly nezhorší. Horní toky řek Blanice, Malše i Otavy opadávají.

„ Složky integrovaného záchranného systému situaci zvládají velmi dobře. V tuto...

Foto: Klády, kmeny a větve naplavené velkou vodou na hladinu husinecké přehrady (188.40 KB) 26.06.2009

Roudné, Hracholusky, přehrada v Husinci, Strunkovice nad Blanicí a Bavorov. Tato místa, kde řeka Malše, Zlatý potok a Blanice díky vydatným dešťům dosáhly třetího povodňového stupně, včera navštívil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. „Samozřejmě celou tu situaci monitorujeme, náš krizový štáb je o všem informován. Obce s rozšířenou působností zaktivizovaly své povodňové štáby a pracují, jak mají," řek hejtman Zimola při návštěvě obce Roudné.

V obci Hracholusky voda ze Zlatého potoka ohrožovala tři domy. Jejich obyvatelé ale nemuseli být evakuováni. Místní hasiči jim pomohli s odčerpáním vody ze sklepů a starosta Václav Vozábal je s nimi podle svých slov...

« Předchozí        Aktuální stránka: 386/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku