Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

28.04.2009

Rozptýlit pochybnosti zaměstnanců ohledně dalšího fungování nemocnice v Dačicích přijela včera odpoledne (pondělí 27.4.) náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. Zaměstnancům vysvětlila, jaký bude postup kraje od 1. května, kdy nemocnici začne provozovat Jihočeský kraj prostřednictvím nemocnice Jindřichů Hradec, a.s. Jednání se zúčastnili kromě zaměstnanců nemocnice také ředitel jindřichohradecké nemocnice Jan Mlčák, starosta a místostarosta města Dačice a reprezentanti dosavadního provozovatele nemocnice společnosti PP Hospitals.

V první fázi (od 1. května) bude nemocnice fungovat pod jindřichohradeckou nemocnicí. Pravděpodobně do konce roku pak Jihočeský kraj založí...

Na třinácti panelech a jedné videoprojekci se mohou místní lidé seznámit se svým severnějším sousedem - Jihočeským krajem (125.73 KB) 27.04.2009


Turistický, kulturní, hospodářský i gastronomický potenciál Jihočeského kraje mají možnost od soboty poznat a také se svým rodným krajem porovnat obyvatelé města Neuhofen an der Ybbs ve vzdálenějším dolnorakouském regionu Mostviertel.

Každý rok představuje místní spolek Verein Ostarrichi Kulturhof jeden z regionů země, která právě předsedá Radě Evropské Unie. V letošním roce získal tuto možnost Jihočeský kraj. Expozici, jejíž páteř tvoří třináct velkoformátových informativních panelů a dokumentární videoprojekce střípků z jižních Čech, zahájili ve slavnostním duchu zástupci Jihočeského kraje společně s představiteli spolupořadatelského spolku Verein Ostarrichi...

Foto aktualita (132.10 KB) 24.04.2009


Dopravní systém cyklotrans (speciální autobusové linky pro přepravu cyklistů včetně jejich kol) , který provozuje ČSAD Jihotrans, a.s., zahájí v polovině června již svou sedmou sezónu. Jak uvádí Vladimír Votřel, koordinátor tohoto dopravního systému, v provozu bude sedm pravidelných linek.

„Sezónu zahájíme v sobotu 13. června a ukončíme v pondělí 28. září. Setrváváme u již zavedených linek. Jízdní řády jednotlivých linek budou zveřejněny během května nejen v připravovaném katalogu, ale i na webových stránkách www.cyklotrans.cz," říká Vladimír Votřel.

V dosavadních šesti sezónách byl rekordním rok 2007, který představoval 36 000 prodaných lístků. Loni...

24.04.2009

Pod heslem „Místo pádla kolo vem, Vitorazsko projedem ", připravily Svazek obcí Vitorazska, Nadace Jihočeské cyklostezky a Cykloklub Dračice na 9. května pro všechny přátele cyklistiky cykloturistické putování krajem osad a obcí Vitorazska. Projekt, kterým bude oficiálně zahájena letošní cyklistická sezona, je podpořen z Grantového programu Akčního plánu Programu rozvoje Jihočeského kraje.

„Jsme známí především vodáctvím. Naše obce leží v pěkné přírodě, proto bychom je chtěli zviditelnit cyklistikou," uvedl Jan Kronika, starosta Suchdola nad Lužnicí a předseda Svazku obcí Vitorazska. Na 65 (hlavní) nebo 40 kilometrů (pro rodiče s dětmi) dlouhé okružní...

24.04.2009

V Bruselu proběhlo dne 21. dubna 2009 slavnostní vyhlášení vítězů soutěže „Dvacítky - Generace nové Evropy" a zakončilo tak Dny regionů České republiky, sérii odborných seminářů a konferencí pořádaných pod oficiálním názvem CzechRegDays.

Protože se vyhlášení soutěže konalo během plenárního zasedání Výboru regionů, bylo spojeno s oslavou 15. výročí od svého založení v roce 1994. Soutěže se zúčastnilo 13 soutěžících zastupujících jednotlivé české regiony. Zadáním soutěže „Dvacítky - Generace nové Evropy" bylo prostřednictvím uměleckých děl vyjádřit své představy o Evropě a o její cestě od roku 1989 k dnešku a na dalších dvacet let dopředu. Soutěžící...

23.04.2009


Jihočeský kraj uvolnil za první čtvrtletí letošního roku na úhradu regulačních poplatků ve zdravotnických zařízeních jím zřizovaných nebo zakládaných 11 milionů 336 tisíc korun. Jde o částku ve výši prokázaného objemu poskytnutých darů, a to ve všech sedmi nemocnicích, šesti krajských lékárnách, Zdravotnické záchranné službě JČK a Psychiatrické léčebně Lnáře. Z celkové sumy tvoří její nejvyšší podíl 6,9 milionu korun platby za hospitalizace ve zdravotnických zařízeních kraje. Poplatky za léčiva se pohybují kolem 2,5 milionu korun, za ambulantní péči 1,9 milionu korun.

Podle hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly může být tato částka v příštích měsících nižší,...

23.04.2009


Dalších pět středních škol, které zřizuje Jihočeský kraj, sníží v následujícím období energetickou náročnost svých budov. Kraj byl v loňském roce velmi úspěšný při podání žádostí v Operačním programu Životní prostředí, konkrétně v oblasti realizace úspor energie a využití odpadního tepla. Díky tomu bude celkem šestnáct středních škol realizovat projekty za více než 270 milionů korun v oblasti úspor energie a využití odpadního tepla.

Finanční prostředky na tyto akce školy získaly ze zmíněného operačního programu, přičemž Jihočeský kraj tyto projekty spolufinancuje částkou, přesahující 70 milionů korun. V současné době práce probíhají na sedmi školách, v následujícím...

23.04.2009


Již osmý ročník soutěže jízdy zručnosti s traktorem a přívěsem uspořádalo včera Střední odborné učiliště Blatná, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj. Soutěž je určena pro žáky zemědělských oborů středních škol a do Blatné se letos sjelo 31 žáků z 12 středních škol. Z toho osm škol bylo jihočeských, dvě školy z Plzeňského a dvě ze Středočeského kraje.

Na mladé traktoristy čekalo na 300 metrů dlouhé trati 12 překážek. Zvládnout museli například průjezd osmičkou a lávkou i couvání do garáže. O konečném pořadí přitom rozhodovala nejen rychlost, ale i přesnost zvládnutí úkolů.

Nejlépe si z celého startovního pole vedl Michal Bernášek z pořádajícího SOU Blatná, na...

22.04.2009

O několik stovek milionů korun přijde kvůli hospodářské krizi rozpočet Jihočeského kraje. Klesnou totiž daňové příjmy. Na tuto skutečnost ukazuje vývoj daňových příjmů za letošní první čtvrtletí, kterým se na svém včerejším jednání zabývali krajští radní.

„Propad v daňových příjmech kraje činí za letošní první čtvrtletí 155 milionů korun. Pokud bychom tento propad znásobili, tak by celoroční propad byl šest set milionů korun, a to samozřejmě není dobré číslo. Budeme proto muset přijmout určitá finanční opatření, která tento negativní dopad zmírní. Neměla by se však nijak dotknout obyvatel kraje," říká hejtman Jiří Zimola.

Opatření, která přicházejí v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 393/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku