31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: František Štangl při prohlídce výstavy (139.27 KB) 31.08.2009

Přestože výstavními stanovišti první příhraniční Dolnorakouské zemské výstavy jsou města Horn, Raabs a Telč, prezentovaná klíčová témata se dotýkají oblastí také sousedního Jihočeského kraje. Mezi vybranými osobnostmi, které obě země propojovaly, se tak objevuje medailon Egona Schieleho, horáckou světnici zase zdobí jihočeské podmalby na skle. Téma architektonického vývoje měst a zámeckých residencí v období renesance nezapomíná na ojedinělý urbanistický městský celek Slavonic nebo bohatou štukovou výzdobu interiéru hudebního pavilonu rondel zámku v Jindřichově Hradci.

Do širokého inventáře exponátů navíc zapůjčila své sbírkové předměty či rukopisy z depozitářů také...

Foto: Krajská radní Jana Krejsová a starosta Písku Miroslav Sládek slavnostním přestřižením pásky otevřeli provoz nové školkyita (144.41 KB) 31.08.2009

V Písku dnes za účasti Jany Krejsové, krajské radní pro školství, mládež a tělovýchovu, slavnostně otevřeli zrekonstruovanou a zmodernizovanou Waldorfskou mateřskou školu Sluníčko, která funguje při Základní škole Svobodná a Mateřské škole Písek. Na celkem patnáctimilionové investici města Písek se podílel také Jihočeský kraj, který z krajského grantového programu „Rozšíření stávajících kapacit mateřských škol, rekonstrukce, modernizace a vybavení budov" městu poskytl dotaci ve výši 650 tisíc korun.

Díky rekonstrukci a modernizaci má nyní školka tři oddělení po 28 dětech, v případě zájmu může být otevřeno ještě čtvrté oddělení s kapacitou 20 dětí. Kapacita tak...

Foto: Premiér Jan Fischer (vlevo) a ministr zemědělství Jakub Šebesta s dožínkovými věnci, které jim předal prezident Agrární komory ČR Jan Veleba. (152.30 KB) 29.08.2009


Navzdory pesimistickým předpovědím a nepřejícím klimatickým podmínkám bude letošní úroda obilovin velmi dobrá. Po skončení sklizně kukuřice se předpokládá, že úroda bude 7,4 milionu tun obilovin. Při dnešních Národních dožínkách na 36. ročníku agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích, kterých se zúčastnil premiér Jan Fischer, to řekl ministr zemědělství Jakub Šebesta. „Je to podstatně více, než naše republika pro vlastní spotřebu potřebuje. Také kvalita je dostatečná," dodal ministr.

S premiérem Janem Fischerem se však shodli na tom, že další zprávy pro zemědělce už tak radostné nejsou, zejména pak velký propad cen obilovin. „Doba, kterou...

Prezident ČR Václav Klaus a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (151.59 KB) 28.08.2009


Prezident České republiky Václav Klaus se včera sešel s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou. Před slavnostním zahájením agrosalonu Země živitelka jednali v pracovně hejtmana Zimoly. Tématem jejich hovoru byla kůrovcová pandemie na Šumavě. V osobním jednání se jednoznačně shodli na tom, že situace rozšířeného kůrovce na Šumavě se musí řešit okamžitě.

Podle slov hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly stojí prezident jednoznačně na straně Jihočeského kraje, Plzeňského kraje a všech, kteří mají dost pasivity a nečinnosti, která se na Šumavě děje. „Velmi otevřeně jsme se s panem prezidentem bavili, jaké další kroky by měly následovat. Ty kroky budou jasné,...

Foto: Z představení divadla Continuo (179.24 KB) 28.08.2009


Muži odcházejí během svého života za vyššími a vznosnějšími cíli na poutě a cesty. Jihočeský velmož Zdeněk Lev z Rožmitálu před 450 lety a jeho následovníci letos v březnu se vydali na mírovou misi dokonce až na konec světa. Ale co jejich ženy? Nejsou náhodou jejich čekání, osamění, úzkosti, naděje i beznaděj mezi kamny a neckami také jakýmsi koncem světa?

Na bázi protipólu dvou vzájemně protikladných a přesto se přitahujících světů stojí představení Finisterre. Nastudovalo jej jihočeské Divadlo Continuo a doprovázelo s ním v minulých měsících novodobé poselstvo českých turistů na cestě po evropských zemích do Bruselu. Jako součást projektu Jihočeského kraje Z...

Snímek z videoreportáže (87.95 KB) 28.08.2009

Jihočeský kraj navštívil ve čtvrtek prezident České republiky Václav Klaus. Videoreportáž z návštěvy prezidenta České republiky Václava Klause u hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje a následné prezidentovo vyjádření k podpisu Petice za zdravou Šumavu a podpoře proti kůrovcové kalamitě si můžete prohlédnout v rubrice Petice Za zdravou Šumavu, kde se můžete také seznámit s texty petic a spustit i videospoty, podporující podpis obou vyhlášených petic.

 

Ilustrační foto (122.66 KB) 28.08.2009

Jihočeské letiště České Budějovice, a.s., postupně likviduje staré ekologické zátěže, které zůstaly v areálu letiště jako nechtěné dědictví po armádě. V průběhu letních měsíců bylo zlikvidováno pět nádrží původně určených pro skladování pohonných hmot do vojenských letadel.

„Nádrže o objemu 100 metrů kubických bylo třeba nejprve vykopat a vyjmout ze země, rozebrat a jednotlivé části ekologicky zlikvidovat. Sanační práce, na nichž společnost Jihočeské letiště České Budějovice úzce spolupracovala s inspekcí životního prostředí, stály téměř jeden a půl milionu korun," upřesňuje ekolog společnosti Pavel Vochozka.

Na druhé straně promyšlený ekologický přístup...

27.08.2009

Jednání bude zahájeno v 10:00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu Prachatice, Velké nám. čp.3. Jednání Rady Jihočeského kraje nejsou veřejně přístupná.

Návrh programu:
1. Prezentace Jihočeského kraje během předsednictví ČR Radě EU - zpráva o realizaci (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1023/2009)
2. Pracovní program na léta 2010-2013 ve smyslu platné dohody o spolupráci mezi Dolním Rakouskem a kraji Jihomoravský, Jihočeský a Vysočina (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1061/2009)
3. Dohoda o ukončení platnosti smlouvy (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1093/2009), dodatečně
4. Změna v úkolech svěřených uvolněným členům Zastupitelstva Jihočeského kraje (J. Zimola, mat. č. RK...

27.08.2009


Šestnáct politických stran se bude v předčasných volbách do sněmovny (9. a 10. října) ucházet na jihu Čech o hlasy voličů. Je to o tři méně než v parlamentních volbách v roce 2006. Kandidátní listiny zmocněnci stran doručili v zákonné lhůtě do 16:00 do středy 26. srpna.

Seznam politických stran, které kandidátní listiny podaly, je zveřejněn v rubrice Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2009.

« Předchozí        Aktuální stránka: 393/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku