31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

28.06.2009

Povodňovou situaci v Jihočeském kraji bude řešit Bezpečnostní rada kraje a Krizový štáb. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola je svolal na dnešní osmou hodinu na krajský úřad. Podle informací složek integrovaného záchranného systému je zatím nejhorší situace na rozhraní Strakonicka a Prachaticka. Největší starosti dělá Husinecká přehrada, ze které aktuálně odtéká 120 m3 vody. V noci hasiči evakuovali obyvatele z ohrožených domů ve Strunkovicích nad Blanicí, Husinci, České Lhotě u Dívčic, Jaronicích u Dubného, Těšovicích, Čkyni, Bavorově, Volyni. Ve Vitějovicích byl evakuován dětský tábor (40-50 osob)). Nařízena byla evakuace kempů podél řeky Otavy.

Meteorologové jsou v...

28.06.2009

Povodňová situaci na jihu Čech si vyžádala vyhlášení stavu nebezpečí. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola stav nebezpečí vyhlásí dnes (neděle 28.6.) v 10:00 pro obce s rozšířenou působností Písek, Prachatice, Strakonice a Vodňany. Trvat bude až do půlnoci 5. července. Hejtman vyhlašuje stav nebezpečí z důvodu bezprostředního ohrožení životů, zdraví a majetku a k vytvoření podmínek pro provádění záchranných a likvidačních prací a plnění neodkladných úkolů spojených s řešením krizové situace nastalé v důsledku dosažených třetích stupňů povodňové aktivity na tocích Malše, Blanice, Volyňka, Otava, Bezdravský Netolický a Zlatý potok. Povodňové orgány obcí nejsou schopny zajistit...

28.06.2009

Dary na odstranění následků povodní pro Jihočeský kraj je možno posílat na účet Jihočeského kraje č. 170320242/0300 vedený u ČSOB.

Uveďte prosím vždy konstantní symbol 1200 a svoje identifikační znaky ve variabilním symbolu (r.č.; IČO) nebo alespoň jméno a adresu, abychom Vám mohli poslat darovací smlouvu.

Kraj po dohodě s obcemi a podle předběžného zjištění výše škod během pondělí zváží případné uspořádání sbírky na odstranění následků povodní. O jejím případném uspořádání Vás budeme informovat na stránkách Jihočeského kraje.

28.06.2009


Aktuální informace o uzavírkách silnic v Jč. kraji (28.6.2009 18:00 hodin) jsou uvedeny na stránkách krajského ředitelství policie ČR.

V současné době je neprůjezdná silnice I/4 mezi obcemi Vimperk - Čkyně a silnice II/142 mezi obcemi Bavorov a Netolice. V obci Vodňany jsou uzavřeny některé místní komunikace např. ul. Říční, Rybářská, Tyršova. V Putimi byl preventivně uzavřen průjezd místní komunikací přes řeku Blanici. Nadále uzavřena je železniční trať mezi stanicemi Volyně - Čkyně. V obci Milenovice je uzavřen asi kilometrový úsek vozovky.

Mírně stoupají vodní toky:...

Foto: Původní koryto Blanice vede mezi stromy. V neděli okolo poledne ale řece nestačilo (88.15 KB) 28.06.2009

Na třech místech zůstávají v Jihočeském kraji hladiny řek na třetím povodňovém stupni. Blanice na odtoku z Husince, v Podedvorském mlýnu a v Bavorově. V poslední jmenované obci hladina řeky začala klesat. V úseku od Protivína do Písku bude ale Blanice teprve kulminovat. V Heřmani by mohla Blanice při kulminaci ve večerních a nočních hodinách dosáhnout průtoku až 160 m3. Z Lipna začali vodohospodáři v 17:00 hodin odpouštět 80 m3 a na Husinci bude odtok udržován na 40 m3. Odpouštění vody z přehrad situaci v obcích pod vodními díly nezhorší. Horní toky řek Blanice, Malše i Otavy opadávají.

„ Složky integrovaného záchranného systému situaci zvládají velmi dobře. V tuto...

Foto: Klády, kmeny a větve naplavené velkou vodou na hladinu husinecké přehrady (188.40 KB) 26.06.2009

Roudné, Hracholusky, přehrada v Husinci, Strunkovice nad Blanicí a Bavorov. Tato místa, kde řeka Malše, Zlatý potok a Blanice díky vydatným dešťům dosáhly třetího povodňového stupně, včera navštívil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. „Samozřejmě celou tu situaci monitorujeme, náš krizový štáb je o všem informován. Obce s rozšířenou působností zaktivizovaly své povodňové štáby a pracují, jak mají," řek hejtman Zimola při návštěvě obce Roudné.

V obci Hracholusky voda ze Zlatého potoka ohrožovala tři domy. Jejich obyvatelé ale nemuseli být evakuováni. Místní hasiči jim pomohli s odčerpáním vody ze sklepů a starosta Václav Vozábal je s nimi podle svých slov...

26.06.2009

Projekt „Z jižních ČECH AŽ NA KONEC SVĚTA" připravil Jihočeský kraj u příležitosti předsednictví České republiky Radě Evropské unie v první polovině roku 2009. Záměr získal záštitu předních evropských politiků i institucí a status oficiální doprovodné akce českého předsednictví Radě Evropské unie.

V několika sbíhajících se proudech aktivit jihočeská mise „až na konec světa" oživila mimořádný odkaz českého krále Jiřího z Poděbrad, který ve druhé polovině XV. století inicioval ideu a následně i praktický plán vytvoření mírové unie evropských zemí. Tehdy se jeho úsilí vydala podpořit také početná výprava, vedená bratrem královny, jihočeským velmožem...

Foto: Radní kraje Vysočina Marie Kružíková (112.99 KB) 26.06.2009

Přijímací řízení na střední školy či problematika krajských stipendií byly témata jednání komise Rady Asociace krajů České republiky pro školství a sport, které se včera konalo v Táboře. Nová pravidla přijímacího řízení na střední školy byla v právě končícím školním roce 2008/2009 pro školy nemalým problémem, zaznívá shodně ze všech krajů.

„Kromě nejistoty s naplněním stavu přinesl tento krok školám i zvýšené finanční náklady, poštovné šlo do desetitisíců korun," poukazuje Marie Kružíková, radní pro oblast školství kraje Vysočina.

Podle Věry Palkové, náměstkyně moravskoslezského hejtmana pro školství, sport a tělovýchovu, navíc přestávají přijímací...

Foto: Medailisté v cyklokrosu - kadeti: 1. Jakub Skála (JCK), 2. Tomáš Medek (JCK), 3. Denis Rugovac (PLZ) (113.50 KB) 26.06.2009


Celkem zatím 24 medailí (8 zlatých, 8 stříbrných, 8 bronzových) získali během uplynulých dvou dnů na Hrách IV. letní olympiády dětí a mládeže, která se koná od 23. do 28. června v Táboře, reprezentanti Jihočeského kraje.

Nejúspěšnější jsou v dosavadním průběhu her z jihočeských barev plavci a cyklisti, kteří mají po sedmi cenných kovech. V bazénu zazářil především mladší žák Josef Moser, který na svých tratích třikrát triumfoval, starší žák Martin Rus „vylovil" jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. Mezi cyklisty zabodovaly dívky v časovce jednotlivců (tři medaile) a nadmíru se vydařily závody v cyklokrosu, kde domácí reprezentanti posbírali hned čtyři...

« Předchozí        Aktuální stránka: 393/546        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku