31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

26.06.2009


Historicky prvních 28 bakalářů absolvovalo letos na detašovaném pracovišti slovenské Technické univerzity Zvolen při Vyšší odborné škole Volyně zkoušky v oboru Konstrukce dřevěných staveb a nábytku. Na tomto projektu pracují obě školy od roku 2005 a studenti, kteří denně docházejí na vyšší odbornou školu, mohou současně externě studovat na vysoké škole. První tři roky je studium vzdělávacích programů propojeno, ve čtvrtém ročníku, po ukončení VOŠ, pokračují dále na zvolenské univerzitě na detašovaném volyňském pracovišti. Volyňská škola je svého druhu jediná v ČR i na Slovensku, která takto s Technickou univerzitou Zvolen spolupracuje.

Podobné vzdělávací programu...

25.06.2009

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola se včera odpoledne (24.6.2009) sešel s ministrem dopravy Gustávem Slamečkou. Diskutovaná témata společného setkání se týkala především dopravních projektů a investic do staveb v jižních Čechách v roce 2009.

„Jihočechům přivážím dobré zprávy", prohlásil Zimola. „Pan ministr mi sdělil, že už podepsal finanční protokol, který zajišťuje peníze pro další výstavbu D3 v úseku Tábor - Veselí nad Lužnicí a tak tento pro Jihočeský kraj významný projekt může dále pokračovat."

Z jednání dále vyplynulo, že pro rok 2009 budou ze strany Ministerstva dopravy České republiky rovněž zajištěny finance k investiční akci...

25.06.2009

Úředníci se dnes budou ve Strakonicích školit v pořizování územních plánů. V prostorách strakonického úřadu práce připravil Krajský úřad Jihočeského kraje odborný seminář pro úředníky z krajů Jihočeského, Plzeňského a Vysočina. Seminář má zlepšit jejich znalostí a erudici.

Zároveň je nemalou finanční úsporou pro naše města a obce. Obdobný seminář stojí minimálně 1500 Kč / osobu, zde se při účasti skoro 200 úředníků tedy jedná o úsporu cca 300 tis. Kč z veřejných prostředků. Akce je pořádána pod záštitou 1. náměstka hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby. Lektory semináře jsou spolutvůrci stavebního zákona Martin Tunka a Tomáš Sklenář z ministerstva pro místní rozvoj.

25.06.2009

Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo na Integrovaném portálu MPSV informace týkající se Dotačního řízení pro rok 2010. Oproti předchozím rokům došlo ke změnám ve formě podávání žádostí.

Poskytovatelé sociálních služeb budou své žádosti nově zpracovávat a podávat prostřednictvím internetové aplikace "OKslužby - poskytovatel". Aplikace zatím není zprovozněna. Provoz bude zahájen 1. 9. 2009.
Do té doby musí žadatel získat oprávnění k přístupu, proto je nutné nejpozději od 31.7.2009 zaslat na MPSV souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlas se zpracováním osobních údajů a další podrobné informace o Dotačním řízení na rok 2010 naleznete na ...

24.06.2009

Na Mezinárodním festivalu filmu a umění v Telči uspěl jihočeský film o kouzlu dřevěných hraček. Pátý ročník festivalu Arts&film 2009 se konal od 18. do 20. června a představily se na něm filmy o výtvarném umění, architektuře, designu, hudbě, tanci a lidovém umění. V soutěžní části festivalu bylo zastoupeno 235 děl tvůrců z 32 zemí Evropy.

I v letošním roce se na festival přihlásili tvůrci z Jihočeského kraje a odborná porota ocenila film MK studia spol.s.r.o z Týna na Vltavou v zastoupení Miroslava Kantora. Snímek získal 3. místo v kategorii „Lidové umění a tvorba, umělecká řemesla, naivní umění". Jedenáctiminutový snímek byl prezentován pod názvem...

24.06.2009


Simulovaným železničním přejezdem vybaví dětské dopravní hřiště město Prachatice, nefunkční signalizaci na dětském dopravním hřišti opraví město Český Krumlov. Stane se tak díky příspěvkům z grantového programu Jihočeského kraje „Podpora výstavby a modernizace dětských dopravních hřišť a jejich vybavení", které v úterý schválili krajští zastupitelé pro šest projektů v celkové výši 1,8 milionu korun. Dopravní hřiště zmodernizují dále Automotoklub Soběslav, Mateřská škola Blatná (Šilhova ul.) a Automotoklub Stanislava Maliny v Písku. Nová dopravní hřiště pak vzniknou v Homolích a při ZŠ a MŠ Plavsko, město Třeboň se pustí do 2. etapy výstavby dopravního hřiště,...

24.06.2009

Stálá kancelář Jihočeského kraje v Bruselu společně s Vydavatelstvím MCU pořádá na závěr na závěr českého předsednictví v Radě Evropské unie výstavu fotografií „Klenoty České republiky". Venkovní expozice bude umístěna na esplanádě před sídlem Evropské komise, budovou BERLAYMONT, tedy přímo v srdci evropské čtvrti Bruselu na známém Schumanově náměstí. Svou záštitou akci podpořili velvyslankyně České republiky při Evropských společenstvích Milena Vicenová, komisař Vladimír Špidla a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Tato bruselská výstava zároveň zahajuje výstavní turné, které v roce 2010 navštíví 10 významných evropských destinací. Projekt je realizován za podpory...

24.06.2009


Ze 161 milionů EUR, které jsou k dispozici pro programy INTERREG Bavorsko-Rakousko a Evropská územní spolupráce Rakousko-Česká republika pro období 2007-2013, se pracuje již na projektech za 75 milionů EUR. Patří mezi ně například projekty Fotoateliér Seidel v Č. Krumlově, „Šumavský areál Böhmerwaldarena", přeshraniční zemská výstava mezi Rakouskem a Českou republikou, most na cyklostezce mezi Wernsteinem a Neuburgem nebo vyhlídková věž Alpenblick v Schönebenu.

„Tyto iniciativy oživují příhraniční prostor a zajišťují v současné době ekonomické krize také podporu pracovních míst," shodli se Robert Schrötter a Bernhard Köhle, představitelé...

Kulaté jubileum škola připomněla také slavnostním koncertem, který se konal 18. června. Foto František Bureš. (140.59 KB) 24.06.2009


Šedesát let od svého založení slaví v letošním roce Základní umělecká škola Dačice, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj. S historií i současností školy se bude moci veřejnost seznámit v pondělí 29. června při Dnu otevřených dveří od 14 do 19 hodin.

Za tuto dobu pedagogové školy vzdělali a vychovali tisíce mladých lidí, naučili je vnímat umění, rozumět mu a jeho krásu a hodnotu umět předávat dál. Základní umělecká škola v Dačicích vznikla jako právní subjekt 1.1.1995 a navázala tak na Lidovou školu umění a Městský hudební ústav, který byl založen v roce 1949. Sídlo školy se často měnilo. V září 2002 pak začala výuka v nově postavené škole.

„V současné...

« Předchozí        Aktuální stránka: 394/546        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku