Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

25.11.2008

Jako každé první pondělí v měsíci, uspořádá pracoviště náhradní rodinné péče v ul.G.Svobody 10 i tentokrát, 1. 12. 2008, od 16.00 do 19.00 hodin "Den otevřených dveří" . Přítomna bude lektorka Blanka Perinová, která nabídne hlavně dětským návštěvníkům příležitost ke zhotovení adventních a vánočních dekorací.

24.11.2008

Hejtmanem Jihočeského kraje je od dnešního dne Jiří Zimola (ČSSD). Rozhodli o tom nově zvolení zastupitelé Jihočeského kraje na svém ustavujícím zasedání. Sedmatřicetiletý Jiří Zimola byl jediným navrženým kandidátem na funkci hejtmana, z přítomných 53 zastupitelů pro něho hlasovalo 37 zastupitelů, 16 se zdrželo. Hejtman Jihočeského kraje bude mít na starosti zabezpečování úkolů na úseku vnějších a zahraničních vztahů, krizového řízení a obnovy území.
„Mé zvolení je úspěchem ČSSD, mých nejbližších, mé generace i mým osobním. Dobře vím, jak obtížné bude si tento úspěch zasloužit a kolik je přede mnou náročné práce. Je mi ctí být druhým jihočeským hejtmanem po Janu...

21.11.2008

Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro od 10,00 hodin. Jednání je veřejně přístupné.

Navržený program zasedání:
Zahájení
Složení slibu zastupitele členy zastupitelstva kraje
1. Schválení programu jednání
2. Volba ověřovatelů zápisu
3. Určení zapisovatelů
4. Volba členů volební komise
5. Volba členů návrhové komise
6. Stanovení počtu uvolněných členů zastupitelstva kraje
7. Volba hejtmana
8. Volba náměstků hejtmana
9. Volba dalších uvolněných členů rady kraje
10. Volba neuvolněných členů rady kraje
11. Určení náměstka...

19.11.2008

Jednání ustavujícího zastupitelstva se blíží, Jihočeský kraj se chystá na předsednictví České republiky v Evropské unii , zatímco město Tábor se usilovně připravuje na olympiádu dětí a mládeže. O tom všem se více dozvíte v novém vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

18.11.2008

9.10.2008 byly spuštěny webové stránky vytvořené k realizaci individuálního projektu „Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji" financovaného z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Realizaci projektu zajišťuje Jihočeský kraj, který tak podpoří činnost poskytovatelů vybraných sociálních služeb na svém území. Na adrese www.individualni-projekt.cz jsou průběžně zveřejňovány aktuální informace o stavu realizace projektu, umísťovány relevantní dokumenty ke stažení, zodpovídány často kladené dotazy a uvedeny kontaktní údaje osob, které realizaci projektu zajišťují....

18.11.2008


Již druhý ročník odborné interdisciplinární konference ,,Dítě a zdravý životní styl" pořádají zítra Zdravotně sociální fakulta a Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Hlavním tématem konference, kterou finančně podpořil Jihočeský kraj, budou zdravotně sociální a ekologické aspekty polyvinylchloridu (PVC).
Obsahem přednášek bude vliv a důsledky používání výrobků z plastů na životní prostředí a zdraví dítěte. Součástí celodenního jednání budou také ukázky jednotlivých druhů plastů, výstava ,,Zdravotnictví bez PVC", ukázky náhrad polyvinylchloridu ve zdravotnických zařízeních, nebezpečné a bezpečné výrobky a hračky z PVC. Svými...

14.11.2008

Jihočeský hejtman Jan Zahradník svolal v souladu se zákonem o krajích ustavující zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje na 24. listopadu 2008 od 10.00 hodin do jednacího sálu budovy krajského úřadu.
Nejdříve nově zvolení členové krajského zastupitelstva složí slib zastupitele. Následovat bude stanovení počtu uvolněných členů zastupitelstva kraje, volba hejtmana, náměstků hejtmana a dalších uvolněných i neuvolněných členů rady kraje. Zastupitelé by měli rovněž určit náměstka hejtmana, který ho zastupuje v době nepřítomnosti a nebo v době, kdy hejtman nevykonává funkci.
Součástí jednání bude také stanovení data uvolnění členů zastupitelstva a svěření zabezpečování...

13.11.2008

Cesta ke svolání nového zastupitelstva otevřena, novinky ze Šumavy a inspirace pro ty, kteří by chtěli sjet Vltavu od pramenů až k soutoku z Labem - to jsou témata nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

13.11.2008

Stávající jihočeský hejtman Jan Zahradník se nebude ucházet o jakoukoli pozici v budoucí Radě Jihočeského kraje. „Jedná se o mé osobní rozhodnutí, ke kterému jsem dospěl po pečlivém zvážení nastalé situace. Do krajských voleb jsem vstupoval jako kandidát na hejtmana a to, že jihočeská ODS ve volbách nezvítězila, mi nedovoluje v plné šíři realizovat mé plány a předsevzetí. Za úspěch v tuto chvíli považuji výsledek koaličního jednání, který umožní ODS spolupodílet se na řízení kraje a naplnit tak velkou část našeho volebního programu, která je ve shodě s programem ČSSD. V žádném případě však neztrácím chuť pracovat ve prospěch našeho regionu a zejména Jihočechů, kteří mi i v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 395/507        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku