31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto:  Prezentace historie Hrádku ředitelem NPU Č. Budějovice Petrem Pavelcem (113.19 KB) 3.08.2009

Nové Hradní muzeum začíná vznikat na druhém zámeckém nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov v patrovém palácovém objektu tzv. Hrádku. Dnes položili zástupci NPÚ - územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích - a správy zámku základní kámen následné přestavby. „Jihočeský kraj podporuje projekty, které rozšíří turistickou nabídku v regionu a zvýšují tak jeho návštěvnost, a to zejména v zimních měsících. Hradní muzeum totiž bude dalším samostatným zámeckým okruhem s celoročním provozem," uvedl radní Jihočeského kraje pro kulturu a památkovou péči František Štangl.

Devětadvacet místností oživlého Hrádku se stane, jak říká ředitel Národního...

Foto: Účast na vernisáži tematické výstavy přijal za Jihočeský kraj krajský radní František Štangl a tlumočnice Hermína Mocová (126.85 KB) 3.08.2009

Výstavu Landscape contemporary aneb Krajina ve změnách mohou od minulého týdne zhlédnout turisté a návštěvníci špitálního kostela v rakouské Weitře. Své práce zde až do 16. srpna vystavuje jedenáct předních rakouských výtvarníků ze společnosti pro umění a kulturu NÖART.

"V Jihočeském kraji pořádáme řadu letních výtvarných sympózií. Na jednom z posledních se sešlo jedenáct výtvarníků na Nových Hradech. Do budoucna bychom mohli právě na rakousko-české hranici vytvořit společné mezinárodní setkání umělců," uvedl radní Jihočeského kraje pro kulturu a památkovou péči František Štangl, který se slavnostního zahájení zúčastnil.

Foto: Pohled do interiérů novostavby mateřské školy v Suchdole nad Lužnicí (109.72 KB) 3.08.2009

Nejen v českobudějovické mateřské školce U sv. Josefa zesiluje o prázdninách stavební ruch. Důvodem je rozšíření stávajících prostor školky tak, aby se ke stávajícím padesáti mohlo co nejdříve připojit dalších 25 dětí. Mateřská školka Kongregace Školských sester de Notre Dame je jednou z pětatřiceti na jihu Čech, které dostaly na navýšení kapacity mateřských škol od Jihočeského kraje finanční podporu v celkové sumě 19 milionu korun.

„Místa ve školkách chybí ve velkých městech i malých obcích. Už v našem volebním programu jsme měli, že budeme podporovat vznik dalších míst a rozšiřování kapacit mateřských škol," uvedl Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje. Ten...

Foto:Honorární konzul České republiky v Miláně Giorgio Franco Aletti  (124.89 KB) 31.07.2009

Jihočeské památky nebo divadelní představení Rusalka před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově měli na programu návštěvy na jihu Čech honorární konzul České republiky v Miláně Giorgio Franco Aletti se svojí manželkou. Na včerejším setkání s krajským radním Františkem Štanglem vyslovil zájem o česko- italskou spolupráci v oblasti kulturní dědictví našeho regionu nebo například sportu.

„Poznal jsem, že máte velké množství barokních staveb, ale i drobné sakrální architektury, která jedinečným způsobem dotváří duchovní bohatství krajiny. A to mě zajímá," uvedl při setkání Franco Aletti. Jako určitá konekrétní výzva zazněla z jeho úst také nabídka účasti našeho...

29.07.2009

Významných mezinárodních úspěchů dosáhli v době prázdnin, během července, žáci českobudějovického Gymnázia Jírovcova, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj.

Nejlepší středoškoláci-biologové pobývali od 12. do 19. července v japonské Tsukubě na Mezinárodní biologické olympiádě, kde nyní již bývalá žákyně letošní oktávy Tereza Nedvědová získala stříbrnou medaili, kterou obdrželi soutěžící, umístění od 24. do 69. místa. Do Tsukuby se sjelo přes 80 zemí, každá vyslala čtyři reprezentanty.

Zatímco většina letošních maturantů nyní odpočívá, cestuje nebo chodí na brigádu, čerstvý absolvent Jan Matějka z oktávy až do 22. července počítal, a to v německých Brémách, kde se od...

28.07.2009


Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) vyhlásila společně s Poštovní spořitelnou v listopadu roku 2008 Program překlenovací pomoci 3P. Tento program je určený pro neziskové organizace. V rámci programu 3P jsou poskytovány neziskovým organizacím návratné nadační příspěvky na předfinancování jejich projektů podpořených z veřejných zdrojů.

Jedním z cílů programu 3P je také usnadnění čerpání financí v rámci projektů podpořených ze státního rozpočtu, z rozpočtů krajů, měst a ze strukturálních fondů EU, což následně povede mj. k posílení neziskového sektoru v České republice.

Foto: Martinu Velkovou a jejího manžela zaujaly v expozici mapy staré Šumavy  (157.59 KB) 28.07.2009

Mimořádnou výstavu Šumava Karla Klostermanna přišla dnes dopoledne do Jihočeského muzea zhlédnout návštěvnice s číslem vstupenky 50 000. Úspěšná interaktivní expozice, která denně přivítá kolem stovky lidí, se tak zároveň podepisuje pod největší návštěvnost v historii muzea. „Jsme na dovolené na Hluboké nad Vltavou. A protože pršelo, vydali jsme se s manželem na výlet do Českých Budějovic, kde nám v infocentru výstavu doporučili," řekla poněkud překvapená Martina Velková z Prahy.

Podle ředitele Jihočeského muzea Pavla Šafra je Šumava Karla Klostermanna také ověřením, že zajímavé výstavy lidi stále lákají. „A takovou se nám podařilo udělat. Je potěšující,...

27.07.2009

Žadatelé, kteří žádají o finanční podporu v rámci GP OP LZZ, prioritní osa 3, oblast podpory 3.1 Podpora sociální integrace a sociálních služeb, výzva č. 43, Podpora sociální integrace a sociálních služeb ( pouze v případě činností A) a výzva č. 45, Podpora vzdělávání a procesů v sociálních službách (pouze v případě činností A1, B2), musí doložit povinnou přílohu č. 2 s názvem „Příloha - vyjádření příslušného krajského úřadu k podpoře projektu - návaznost na střednědobé plány rozvoje sociálních služeb kraje". Formulář povinné přílohy lze získat na www.esfcr.cz.

Krajský úřad Jihočeského kraje žádá všechny žadatele, kteří budou...

27.07.2009

MPSV zveřejnilo na svých webových stránkách informace k Dotačnímu řízení pro rok 2010. Podrobnosti naleznete na webové stránce MPSV http://www.mpsv.cz/cs/7470. Dále MPSV informuje žadatele o dotaci ze státního rozpočtu pro poskytování sociálních služeb pro rok 2010 o novém systému podávání žádostí. Více na http://www.mpsv.cz/cs/7341.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 395/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku