31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

7.07.2009

Zdeněk Kamiš, žák 3. ročníku Střední školy České Velenice, oboru mechanik silnoproudých zařízení, byl na 14. mistrovství Evropy železničářů v kuželkách v soutěži členem družstva mužů, které zvítězilo a získalo tak zlaté medaile. Mistrovství se konalo v závěru minulého měsíce v Rakousku ve městě Sankt Niklas an der Drau.

7.07.2009

Již týden funguje v Prachaticích nové Informační centrum mládeže, jehož vybudování podpořil také Jihočeský kraj částkou ve výši 70 tisíc korun z prostředků na podporu práce s dětmi a mládeží. Provozovatelem centra je občanské sdružení KreBul, které zřizuje ve stejném objektu i občanskou poradnu, jež zahájí provoz v září. Celkem tak v Jihočeském kraji existují už čtyři informační centra pro mládež.

Prachatické informační centrum mládeže nabízí dětem a mladým lidem do 26 let zdarma základní poradenství a informace z oblasti vzdělávání, práce, volného času, cestování a dalších jako například mládež v Evropské unii. Návštěvníci mohou využít i placených služeb, mezi které patří...

Foto: Pani Zdeňka Havlíková ukazuje hejtmanovi Jiřímu Zimolovi, odkud se přihnala voda, která odnesla část domu (238.39 KB) 3.07.2009

S likvidací následků povodní v Jihočeském kraji pomáhají hasiči a vojáci s těžkou technikou. Armáda ji nasadila například na vyčištění potoku od stromů a větví v Sudslavicích a Bohunicích. Vojáci dále pracují na zpevnění terénu a úpravě rozbahněné cesty v Záblatí, kde rozvodněný potok ze soboty na neděli kromě cesty strhnul i část domu ve svahu. „Jindy je to docela malý potůček. Dávali jsme pod malé úzké korýtko kbelík a trvalo několik minut, než natekl plný vody. V sobotu se ale zvedla voda a sebrala oba břehy," ukazuje Zdeňka Havlíková na tři metry hlubokou vymletou propast pod polorozpadlým domkem s garáží.

Tuny naplavenin a kamení doslova těží armádní...

3.07.2009

Hladiny jihočeských řek pozvolna klesají, snižují se i odtoky z vodních přehrad. Večerní srážky přesto opět pohrozily. Voda včera v podvečer v Táboře zaplavila tři ulice na Blanickém sídlišti a podjezd u obchodního domu Tesco. Na mostě přes Jordán bylo v jednu chvíli ¾ metru vody. Po půl hodině byl ale opět průjezdný.

Náhlý vzestup hladiny Zlatého potoka mezi Kralovicemi a Vitějovicemi byl příčinou evakuace dvou dětských táborů. Ve 20:30 hodin hasiči evakuovali 52 osob (37 dětí a 15 vedoucích). Starosta obce Nebahovy jim poskytl prostory i s lehátky v kulturním domě. Hladina potoka přes noc klesla a děti i vedoucí se dnes ráno vrátily do tábořiště.

I přes...

Foto aktualita (23.66 KB) 3.07.2009


Téměř 72 milionů korun získala Nemocnice České Budějovice, a.s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, na modernizaci přístrojového vybavení krajského Traumatologického centra. Celkem 85 procenty finančních prostředků se na projektu „Nemocnice České Budějovice - Modernizace a obnova přístrojového vybavení traumatologického centra" podílí Evropský fond pro regionální rozvoj. Zbývajících 15 procent tvoří prostředky Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Předložený projekt pro Traumacentrum byl schválen a nyní začala realizace výběrových řízení na nákup přístrojů a vybavení. Veškerá technika pro Traumacentrum by měla být instalována do konce letošního...

Foto: Hejtman diskutuje se starostou Bechyně Jaroslavem Matějkou (97.17 KB) 3.07.2009

Pravidelného setkání starostů z 13 km Zóny havarijního plánování kolem JE Temelín s vedením elektrárny se zúčastnil také hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Na Hlubokou ve středu (1.7.2009) přijelo 27 starostů. Setkání probíhají třikrát ročně a starostové jsou informováni o provozu, aktivitách a plánech JE Temelín a ČEZ. Probírají se podpory projektů.

Hlavním tématem posledního setkání byla informace k plánům ČEZ na výstavbu dvou jaderných bloků v lokalitě elektrárny Temelín a detailní informace k vyvolaným a souvisejícím investicím, které se budou v případě výstavby realizovat i na území obcí v Zóně havarijního plánování.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola...

2.07.2009

Při českém předsednictví Radě Evropské unie se Jihočeši zviditelnili. Kraj pořádal k předsednictví řadu akcí. Pozornost Evropy na jihočeský region přitáhlo březnové neformální setkání ministrů zahraničí unie v Hluboké nad Vltavou. „Především od členů evropské komise mám pozitivní reakce. Komisaři se k českému předsednictví vyjadřují velmi kladně," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Úspěšná byla pro Jihočechy Komise COTER výboru regionů v Táboře, na které se podařilo představit projekt strategie pro železnou oponu. Podporu jí vyslovila i bývalá eurokomisařka pro regionální rozvoj Danuta Hübnerová. „Podařilo se nám ji přesvědčit, že ta strategie je důležitá nejen...

1.07.2009

S více než 30 starosty povodní zasažených obcí se včera odpoledne sešel hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola ve Vodňanech. „Chtěli jsme se od starostů dozvědět, co je trápí. V diskusi, která trvala hodinu a půl, jsme se to dozvěděli. Zapsali jsme si jejich požadavky a teď je budeme řešit," uvedl po jednání hejtman Zimola.

Kraj má v tuto chvíli od vlády k dispozici 8 milionů korun na bezprostřední likvidaci škod. Tyto peníze může poskytnout vyplaveným obcím. Starosty především zajímalo, na co mohou finance použít. „Ty peníze můžeme poskytnout na základní obnovu života v obcích. Aby zase všechno fungovalo. To znamená, že musíme zajistit dodávky vody,...

1.07.2009


Hladiny Jihočeských řek pozvolna klesají. Třetí povodňový stupeň platí už jen na dvou místech na Blanici - v Bavorově a Heřmani. Klesat začínají také přítoky a odtoky na přehradách. Z Římova dnes ráno odtékalo 38 m3 a do nádrže přitékalo 20 m3 vody. Do přehrady v Husinci přitékalo 13 m3 a odtékalo 20 m3 vody. Lipno hlásí 60 m3 na přítoku, 80 m3 na odtoku a pokles hladiny o 6 cm. Meteorologové očekávají odpoledne a večer bouřky, které budou v průběhu noci slábnout. Spadnout může 5-20 mm srážek, ale nelze vyloučit lokální extrémní srážky. O víkendu by se měl charakter počasí zlepšit.

Hasiči v průběhu včerejška a dnešní noci vyjížděli v souvislosti s povodní k 55...

« Předchozí        Aktuální stránka: 396/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku