31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

30.06.2009

Dle nejčerstvějších informací Bezpečnostní rady Jihočeského kraje je v jednotlivých obcích povodňová situace podobná jako včerejší podvečer a začíná se stabilizovat. Z důvodu poškozené infrastruktury a zatopeným přístupům k obydlím na území Vimperska rozšířil včera v odpoledních hodinách pro tuto obec s rozšířenou působností hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola stav nebezpečí. Zároveň prodloužil jeho trvání do 17. července.

Na rozlitých tocích kolem města Písku se stav vody udržuje nebo začal jeho pokles. Klesají také Volyňka ve Strakonicích, Bělský potok ve Vodňanech kulminoval v 5 hodin ráno. Od obce Malenice po Heřmaň vytvořila záplavová voda velké jezero....

30.06.2009

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola včera večer rozšířil stav nebezpečí i pro obec s rozšířenou působnosti Vimperk. Důvodem je poškozená infrastruktura v oblasti a zatopené přístupy k obydlím. Zároveň byl stav nebezpečí pro všechny lokality prodloužen do 17. července 2009.

Jihočeský kraj zřídil pro občany bezplatnou telefonní linku. Na Zelené lince 800 100 450 nepřetržitě získáte informace o aktuální povodňové situaci, rovněž přijímáme vaše žádosti o konkrétní pomoc - vysoušeče, čistící prostředky, pracovní pomůcky a další věci. Ozvat se nám můžete i s nabídkou konkrétní pomoci povodní postiženým Jihočechům.

Rozhodnutí hejtmana, materiály ke...

Vimpersko - Sudslavice 29.6. (203.21 KB) 30.06.2009


Záplavy na jihu Čech bez komentáře v hledáčku fotoaparátu: Protivín, Putim, Sudslavice, Strunkovice nad Blanicí, Husinec ve dnech 28. - 29.6.

 

29.06.2009


Nabídky materiální a technické pomoci:

Nabídky pomoci je možno podávat: telefonicky prostřednictvím Zelené linky 800 100 450, na e-mailovou adresu: krizovy.stab@kraj-jihocesky.cz.

Žádosti e-mailem o poskytnutí materiální a technické pomoci při odstraňování následků povodní:

Pro obce a krizové štáby je určena adresa : krizovy.stab@kraj-jihocesky.cz.
Upozorňujeme obce, že podle zákona 12/2002 Sb., by měly upřednostnit techniku a jinou pomoc nabízenou bezplatně orgány krizového řízení (zejména HZS,...

29.06.2009

Na třech místech Jihočeského kraje zůstává řeka Blanice na třetím povodňovém stupni. Jedná se o obce Husinec, Bavorov a Heřmaň. Na prvních dvou místech začíná mít hladina sestupnou tendenci. V Heřmani bude teprve kulminovat. Dnes ráno byl v Heřmani průtok v řece 120 m3 a vodohospodáři očekávají, že v tomto místě bude kulminovat až na hodnotě 150 m3. Malše a Otava postupně mírně klesají.

Lepší se situace na vodních přehradách. Do přehrady v Husinci v tuto chvíli přitéká 25 m3 a odtéká 35 m3. Na Římově zaznamenávají na odtoku 38 m3 a na přítoku 32 m3. Do Lipenské nádrže přitéká zhruba stejně vody, jako z ní odtéká - okolo 80 m3.

Optimisticky do dnešního dne nevstupují...

29.06.2009

Nejúspěšnějším krajem na Hrách IV. letní olympiády dětí a mládeže, která se konala od 23. Do 28. června v Táboře, byl Středočeský, který v bodování „národů" získal 398 bodů. Na druhém místě skončil Jihomoravský kraj (365), třetí byli domácí Jihočeši (289).

Pro Jihočechy se táborská olympiáda co do počtu získaných medailí stala zatím nejúspěšnější z dosud konaných. Získali celkem 41 cenných kovů (15 zlatých, 11 stříbrných, 15 bronzových), zatímco na první olympiádě v roce 2003 v Litomyšli, Svitavách a Chrudimi měli medailí 16, na druhé v roce 2005 v Brně 38 a na třetí před dvěma roky v Ústí nad Labem 32.

Z jihočeských sportovců získalo v Táboře...

29.06.2009

Schůze se bude konat v budově Městského úřadu, Kaplická ul. 439 (u nemocnice), jednací místnost III. patro, Český Krumlov. Jednání Rady Jihočeského kraje nejsou veřejně přístupná. Tisková konference se bude konat ve středu 1.7.2009 od 9:00 v Presscentru KÚ.

Návrh programu:
1. Rozhodnutí jediného akcionáře - zvýšení základního kapitálu akciové společnosti Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. (Mgr. Stráská, mat. č. RK 825/2009), dod.
2. Rozhodnutí jediného akcionáře - zvýšení základního kapitálu akciové společnosti Nemocnice Písek, a.s. (Mgr. Stráská, mat. č. RK 826/2009), dod.
3. Rozhodnutí jediného akcionáře - zvýšení základního kapitálu akciové společnosti...

28.06.2009

Povodňovou situaci v Jihočeském kraji bude řešit Bezpečnostní rada kraje a Krizový štáb. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola je svolal na dnešní osmou hodinu na krajský úřad. Podle informací složek integrovaného záchranného systému je zatím nejhorší situace na rozhraní Strakonicka a Prachaticka. Největší starosti dělá Husinecká přehrada, ze které aktuálně odtéká 120 m3 vody. V noci hasiči evakuovali obyvatele z ohrožených domů ve Strunkovicích nad Blanicí, Husinci, České Lhotě u Dívčic, Jaronicích u Dubného, Těšovicích, Čkyni, Bavorově, Volyni. Ve Vitějovicích byl evakuován dětský tábor (40-50 osob)). Nařízena byla evakuace kempů podél řeky Otavy.

Meteorologové jsou v...

28.06.2009

Povodňová situaci na jihu Čech si vyžádala vyhlášení stavu nebezpečí. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola stav nebezpečí vyhlásí dnes (neděle 28.6.) v 10:00 pro obce s rozšířenou působností Písek, Prachatice, Strakonice a Vodňany. Trvat bude až do půlnoci 5. července. Hejtman vyhlašuje stav nebezpečí z důvodu bezprostředního ohrožení životů, zdraví a majetku a k vytvoření podmínek pro provádění záchranných a likvidačních prací a plnění neodkladných úkolů spojených s řešením krizové situace nastalé v důsledku dosažených třetích stupňů povodňové aktivity na tocích Malše, Blanice, Volyňka, Otava, Bezdravský Netolický a Zlatý potok. Povodňové orgány obcí nejsou schopny zajistit...

« Předchozí        Aktuální stránka: 397/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku