31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Původní koryto Blanice vede mezi stromy. V neděli okolo poledne ale řece nestačilo (88.15 KB) 28.06.2009

Na třech místech zůstávají v Jihočeském kraji hladiny řek na třetím povodňovém stupni. Blanice na odtoku z Husince, v Podedvorském mlýnu a v Bavorově. V poslední jmenované obci hladina řeky začala klesat. V úseku od Protivína do Písku bude ale Blanice teprve kulminovat. V Heřmani by mohla Blanice při kulminaci ve večerních a nočních hodinách dosáhnout průtoku až 160 m3. Z Lipna začali vodohospodáři v 17:00 hodin odpouštět 80 m3 a na Husinci bude odtok udržován na 40 m3. Odpouštění vody z přehrad situaci v obcích pod vodními díly nezhorší. Horní toky řek Blanice, Malše i Otavy opadávají.

„ Složky integrovaného záchranného systému situaci zvládají velmi dobře. V tuto...

Foto: Klády, kmeny a větve naplavené velkou vodou na hladinu husinecké přehrady (188.40 KB) 26.06.2009

Roudné, Hracholusky, přehrada v Husinci, Strunkovice nad Blanicí a Bavorov. Tato místa, kde řeka Malše, Zlatý potok a Blanice díky vydatným dešťům dosáhly třetího povodňového stupně, včera navštívil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. „Samozřejmě celou tu situaci monitorujeme, náš krizový štáb je o všem informován. Obce s rozšířenou působností zaktivizovaly své povodňové štáby a pracují, jak mají," řek hejtman Zimola při návštěvě obce Roudné.

V obci Hracholusky voda ze Zlatého potoka ohrožovala tři domy. Jejich obyvatelé ale nemuseli být evakuováni. Místní hasiči jim pomohli s odčerpáním vody ze sklepů a starosta Václav Vozábal je s nimi podle svých slov...

26.06.2009

Projekt „Z jižních ČECH AŽ NA KONEC SVĚTA" připravil Jihočeský kraj u příležitosti předsednictví České republiky Radě Evropské unie v první polovině roku 2009. Záměr získal záštitu předních evropských politiků i institucí a status oficiální doprovodné akce českého předsednictví Radě Evropské unie.

V několika sbíhajících se proudech aktivit jihočeská mise „až na konec světa" oživila mimořádný odkaz českého krále Jiřího z Poděbrad, který ve druhé polovině XV. století inicioval ideu a následně i praktický plán vytvoření mírové unie evropských zemí. Tehdy se jeho úsilí vydala podpořit také početná výprava, vedená bratrem královny, jihočeským velmožem...

Foto: Radní kraje Vysočina Marie Kružíková (112.99 KB) 26.06.2009

Přijímací řízení na střední školy či problematika krajských stipendií byly témata jednání komise Rady Asociace krajů České republiky pro školství a sport, které se včera konalo v Táboře. Nová pravidla přijímacího řízení na střední školy byla v právě končícím školním roce 2008/2009 pro školy nemalým problémem, zaznívá shodně ze všech krajů.

„Kromě nejistoty s naplněním stavu přinesl tento krok školám i zvýšené finanční náklady, poštovné šlo do desetitisíců korun," poukazuje Marie Kružíková, radní pro oblast školství kraje Vysočina.

Podle Věry Palkové, náměstkyně moravskoslezského hejtmana pro školství, sport a tělovýchovu, navíc přestávají přijímací...

Foto: Medailisté v cyklokrosu - kadeti: 1. Jakub Skála (JCK), 2. Tomáš Medek (JCK), 3. Denis Rugovac (PLZ) (113.50 KB) 26.06.2009


Celkem zatím 24 medailí (8 zlatých, 8 stříbrných, 8 bronzových) získali během uplynulých dvou dnů na Hrách IV. letní olympiády dětí a mládeže, která se koná od 23. do 28. června v Táboře, reprezentanti Jihočeského kraje.

Nejúspěšnější jsou v dosavadním průběhu her z jihočeských barev plavci a cyklisti, kteří mají po sedmi cenných kovech. V bazénu zazářil především mladší žák Josef Moser, který na svých tratích třikrát triumfoval, starší žák Martin Rus „vylovil" jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. Mezi cyklisty zabodovaly dívky v časovce jednotlivců (tři medaile) a nadmíru se vydařily závody v cyklokrosu, kde domácí reprezentanti posbírali hned čtyři...

26.06.2009


Historicky prvních 28 bakalářů absolvovalo letos na detašovaném pracovišti slovenské Technické univerzity Zvolen při Vyšší odborné škole Volyně zkoušky v oboru Konstrukce dřevěných staveb a nábytku. Na tomto projektu pracují obě školy od roku 2005 a studenti, kteří denně docházejí na vyšší odbornou školu, mohou současně externě studovat na vysoké škole. První tři roky je studium vzdělávacích programů propojeno, ve čtvrtém ročníku, po ukončení VOŠ, pokračují dále na zvolenské univerzitě na detašovaném volyňském pracovišti. Volyňská škola je svého druhu jediná v ČR i na Slovensku, která takto s Technickou univerzitou Zvolen spolupracuje.

Podobné vzdělávací programu...

25.06.2009

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola se včera odpoledne (24.6.2009) sešel s ministrem dopravy Gustávem Slamečkou. Diskutovaná témata společného setkání se týkala především dopravních projektů a investic do staveb v jižních Čechách v roce 2009.

„Jihočechům přivážím dobré zprávy", prohlásil Zimola. „Pan ministr mi sdělil, že už podepsal finanční protokol, který zajišťuje peníze pro další výstavbu D3 v úseku Tábor - Veselí nad Lužnicí a tak tento pro Jihočeský kraj významný projekt může dále pokračovat."

Z jednání dále vyplynulo, že pro rok 2009 budou ze strany Ministerstva dopravy České republiky rovněž zajištěny finance k investiční akci...

25.06.2009

Úředníci se dnes budou ve Strakonicích školit v pořizování územních plánů. V prostorách strakonického úřadu práce připravil Krajský úřad Jihočeského kraje odborný seminář pro úředníky z krajů Jihočeského, Plzeňského a Vysočina. Seminář má zlepšit jejich znalostí a erudici.

Zároveň je nemalou finanční úsporou pro naše města a obce. Obdobný seminář stojí minimálně 1500 Kč / osobu, zde se při účasti skoro 200 úředníků tedy jedná o úsporu cca 300 tis. Kč z veřejných prostředků. Akce je pořádána pod záštitou 1. náměstka hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby. Lektory semináře jsou spolutvůrci stavebního zákona Martin Tunka a Tomáš Sklenář z ministerstva pro místní rozvoj.

25.06.2009

Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo na Integrovaném portálu MPSV informace týkající se Dotačního řízení pro rok 2010. Oproti předchozím rokům došlo ke změnám ve formě podávání žádostí.

Poskytovatelé sociálních služeb budou své žádosti nově zpracovávat a podávat prostřednictvím internetové aplikace "OKslužby - poskytovatel". Aplikace zatím není zprovozněna. Provoz bude zahájen 1. 9. 2009.
Do té doby musí žadatel získat oprávnění k přístupu, proto je nutné nejpozději od 31.7.2009 zaslat na MPSV souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlas se zpracováním osobních údajů a další podrobné informace o Dotačním řízení na rok 2010 naleznete na ...

« Předchozí        Aktuální stránka: 398/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku