31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

9.07.2009

Střední odborná škola elektrotechnická (SOŠE) Hluboká nad Vltavou, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, se bude podílet na pilotním projektu, který má za cíl pomoci odbornému školství ve Vietnamu. Jeho podrobnosti dojednala česká delegace, jejímž členem byl i ředitel hlubocké školy Jan Staněk, v závěru června při návštěvě Vietnamu.

„Pro vietnamskou stranu zpracujeme učební osnovy a učební texty pro obory slaboproudá a silnoproudá elektrotechnika a IT technologie. Připravíme jim tématické plány na výuku, učební texty na odborné předměty. Pak se udělá překlad do vietnamštiny a na jaře příštího roku by měl tento projekt skončit předáním všech těchto materiálů,"...

Starosta Vodňan Václav Heřman vysvětluje hejtnamovi Jiřímu Zimolovi a premiérovi Janu Fischerovi, kam řeka ve Vodňanech vystoupala a rozsah škod. (98.88 KB) 9.07.2009

S povodňovými škodami v Jihočeském kraji se přijel seznámit premiér Jan Fischer a čtyři ministři. S hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou a starosty vytopených obcí se setkali dnes ve Vodňanech. Na úvod setkání hejtman shrnul zatím známé škody a události, které s povodní na jihu Čech souvisí. Povodně se v Jihočeském kraji dotkly zhruba 150 obcí. „Z toho v 75 byl vyhlášen stav nebezpečí. Hasiči evidovali téměř 700 výjezdů. Zaplaveno bylo přes 500 domů a evakuováno více než 1000 lidí. Hrubým odhadem se škody budou pohybovat v řádech stovek milionů korun," sumarizoval hejtman Zimola.

Premiér a ministři starostům vysvětlili, že vláda s pomocí obcím počítá a...

Hejtman Jiří Zimola při zahájení prodejní výstavy Povodeň 2009 v galerii U Beránka. (70.20 KB) 9.07.2009

V galerii U Beránka začala prodejní výstava fotografií z povodní, které v minulých dnech zasáhly Jihočeský kraj. Výtěžek z výstavy autoři věnují na konto krajské sbírky 47 49 47 49/0300 na zmírňování a odstraňování následků povodní. Výstavu společně s autory zahájil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který nad výstavou převzal záštitu a jednu fotografii si také zakoupil. Autory fotografií jsou fotoreportéři jihočeských redakcí ČTK, Deníků Bohemia, MF Dnes a Práva.

Fotografie zobrazují jihočeská města a vesnice, kterými se letošní povodeň prohnala s největší silou. Zachycují masu vody, valící se přes přeliv Husinecké přehrady, razící si cestu do lidských příbytků....

9.07.2009

Dnešní půlnocí končí v Jihočeském kraji stav nebezpečí vyhlášený kvůli povodni. Pro obce s rozšířenou působností Písek, Strakonice a Prachatice ho v neděli 28. června v 10:00 hodin vyhlásil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. O den později (pondělí 29. června) byl stav nebezpečí rozšířen také na Vimpersko. "Původně měl stav nebezpečí trvat do 17. července. Díky velkému pokroku v odklízení škod a díky počasí, které se snad umoudřilo, nám situace dovoluje stav nebezpečí ukončit," odůvodnil své rozhodnutí hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Pro obce, které byly velkou vodou postiženy, zrušení stavu nebezpečí znamená, že od dnešní půlnoci mají sedm dnů na...

8.07.2009

Jihočeské řeky mají aktuálně šest prvních povodňových stupňů s velmi pomalým klesáním vody. Na vzestupu jsou pouze horní tok Lužnice a hladina řeky Dyje. V Dačicích proto vyhlásili dnes v 6.30 hodin druhý povodňový stupeň. Už v noci informovali hasiči starosty obcí Staré Hobzí a Přísečná.

Zásobní prostor 35 milionů m3 vody už vytvořili vodohospodáři na Lipně, do kterého přitéká 70 m3 a odtéká 60 m3 . Římovská nádrž má na přítoku 27 m3 vody , na odtoku 20 m3 . Na Husinecké přehradě, do které přitéká 14,3 m3 vody a odtéká 15 m3 , chtějí dnes v 15 hodin zrušit mimořádnou manipulaci a přejít do normálního režimu.

Včerejší kritické očekávání většího množství plošných...

7.07.2009

Zdeněk Kamiš, žák 3. ročníku Střední školy České Velenice, oboru mechanik silnoproudých zařízení, byl na 14. mistrovství Evropy železničářů v kuželkách v soutěži členem družstva mužů, které zvítězilo a získalo tak zlaté medaile. Mistrovství se konalo v závěru minulého měsíce v Rakousku ve městě Sankt Niklas an der Drau.

7.07.2009

Již týden funguje v Prachaticích nové Informační centrum mládeže, jehož vybudování podpořil také Jihočeský kraj částkou ve výši 70 tisíc korun z prostředků na podporu práce s dětmi a mládeží. Provozovatelem centra je občanské sdružení KreBul, které zřizuje ve stejném objektu i občanskou poradnu, jež zahájí provoz v září. Celkem tak v Jihočeském kraji existují už čtyři informační centra pro mládež.

Prachatické informační centrum mládeže nabízí dětem a mladým lidem do 26 let zdarma základní poradenství a informace z oblasti vzdělávání, práce, volného času, cestování a dalších jako například mládež v Evropské unii. Návštěvníci mohou využít i placených služeb, mezi které patří...

Foto: Pani Zdeňka Havlíková ukazuje hejtmanovi Jiřímu Zimolovi, odkud se přihnala voda, která odnesla část domu (238.39 KB) 3.07.2009

S likvidací následků povodní v Jihočeském kraji pomáhají hasiči a vojáci s těžkou technikou. Armáda ji nasadila například na vyčištění potoku od stromů a větví v Sudslavicích a Bohunicích. Vojáci dále pracují na zpevnění terénu a úpravě rozbahněné cesty v Záblatí, kde rozvodněný potok ze soboty na neděli kromě cesty strhnul i část domu ve svahu. „Jindy je to docela malý potůček. Dávali jsme pod malé úzké korýtko kbelík a trvalo několik minut, než natekl plný vody. V sobotu se ale zvedla voda a sebrala oba břehy," ukazuje Zdeňka Havlíková na tři metry hlubokou vymletou propast pod polorozpadlým domkem s garáží.

Tuny naplavenin a kamení doslova těží armádní...

3.07.2009

Hladiny jihočeských řek pozvolna klesají, snižují se i odtoky z vodních přehrad. Večerní srážky přesto opět pohrozily. Voda včera v podvečer v Táboře zaplavila tři ulice na Blanickém sídlišti a podjezd u obchodního domu Tesco. Na mostě přes Jordán bylo v jednu chvíli ¾ metru vody. Po půl hodině byl ale opět průjezdný.

Náhlý vzestup hladiny Zlatého potoka mezi Kralovicemi a Vitějovicemi byl příčinou evakuace dvou dětských táborů. Ve 20:30 hodin hasiči evakuovali 52 osob (37 dětí a 15 vedoucích). Starosta obce Nebahovy jim poskytl prostory i s lehátky v kulturním domě. Hladina potoka přes noc klesla a děti i vedoucí se dnes ráno vrátily do tábořiště.

I přes...

« Předchozí        Aktuální stránka: 401/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku