Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.09.2008


Koncem září 2008 definitivně skončí analogové pozemní vysílání ČT2 z Kleti - primárního vysílače České televize pro Jihočeský kraj. Vzápětí začne ze stejné kóty digitální zemské vysílání multiplexu veřejné služby (MPX1) - digitální vysílací sítě 1 se všemi čtyřmi programy ČT ve standardu DVB-T. Stane se tak v rámci systematického pokrývání republiky digitálním pozemním vysíláním České televize. Primární vysílač pro Jihočeský kraj, České Budějovice - Kleť, začne šířit digitální zemské vysílání multiplexu veřejné služby již 30. září na 49. televizním kanálu.

Vypnutí analogové ČT2

Digitální pozemní vysílání je potřeba umístit na volnou vysílací...

10.09.2008

Ve dnech 18. září - 21. září 2008 bude uzavřen hraniční přechod Studánky - Weigetschlag z důvodu dokončování stavby nového kruhového objezdu v Bad - Leonfeldenu. V těchto dnech doporučujeme využít hraniční přechod Přední Výtoň - Guglwald nebo Dolní Dvořiště - Wullowitz. Objízdné trasy v místě stavby v Bad - Leonfeldenu budou vyznačeny dopravními značkami.

 

9.09.2008

Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro od 10,00 hodin. Jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná.

Návrh programu:

1. Složení slibu člena zastupitelstva kraje
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 382/2008)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 359/2008)
4. Zpráva o vyřizování dotazů, podnětů a připomínek zastupitelů JK (RNDr. Zahradník, č.t. 364/2008)
5. Informace o jednání Rady Asociace krajů ČR (RNDr. Zahradník, předloženo dodatečně)
6. Informace k...

9.09.2008

Úřad vlády České republiky a Jihočeský kraj pořádají ve spolupráci s evropským informačním střediskem Europe Direct regionální kampaň "EU Roadshow". Tato kampaň má přiblížit občanům České republiky význam nadcházejícího českého předsednictví Radě Evropské unie, jež začíná 1.1.2009 a skončí 30.6.2009.

Zkušenosti ukazují, že lidé o předsednictví vědí málo a důležitost této role pro Českou republiku si nedokáží zcela uvědomit. Hlavním záměrem je prostřednictvím této informační kampaně zdůraznit význam předsednictví pro Českou republiku a také to, jak jsou jednotlivé kraje na tuto roli připraveny.

„EU Roadshow" se koná 11. září 2008 od 15 hodin na...

9.09.2008

Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC ČR) dnes za účasti zástupců Ministerstva dopravy a hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka zahájilo první dvě stavby v rámci projektu „Dokončení vltavské vodní cesty v úseku České Budějovice - Týn nad Vltavou". Jedná se o modernizaci jezu v Českém Vrbném a zajištění dostatečné plavební hloubky ve zdrži jezu Hluboká nad Vltavou. První část projektu mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou by měla být dokončena v roce 2010 a na nákladech se bude podílet i Evropská unie prostřednictvím Operačního programu Doprava.

„Jsem rád, že jsem dnes mohl zahájit první stavby projektu dokončení splavnosti vltavské vodní cesty...

8.09.2008

V sobotu 13. září se bude na Jivně, Motel Korálkov (dříve Skautí) konat letošní již 3. setkání pěstounských rodin Jihočeského kraje, a to od 10,00 - 16,00 hodin. Setkání se zúčastní 10 rodin, cca 65 osob. Pěstouni budou diskutovat o dětech a dalších skutečnostech, které řeší, pro děti je zajištěn program muzikoterapie, o děti se postarají dobrovolníci.

 

5.09.2008

Dnes ve 13 hodin odstartoval z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. jihočeský hejtman Jan Zahradník cyklistický závod Tour tří zemí, kterého se zúčastní týmy z celkem devíti států. Na ty čekají kilometry po území Jihočeského kraje, Horních Rakous a Bavorska, přičemž kromě Českých Budějovic peloton zamíří rovněž do Lince a Pasova. Dnešní první etapa vede z Č. Budějovic do Bad Leonfeldenu, druhá etapa v sobotu z Lince do Pasova a třetí etapa v neděli povede z Kirchdorfu a skončí v lyžařském středisku Hinterstoder.

5.09.2008

Krajský úřad Jihočeského kraje zpracovává pro žadatele o finanční podporu z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost - grantové programy, oblast podpory 3.1 Podpora sociální integrace a sociálních služeb povinnou přílohu č. 2 - „Vyjádření k podpoře projektu a návaznost na střednědobé plány rozvoje sociálních služeb kraje". Z důvodu dostatečné časové rezervy na zpracování vyjádření je nutné , aby žadatelé zaslali povinnou přílohu č. 2 na Krajský úřad Jihočeského kraje k vyplnění nejpozději do středy 8. 10. 2008. Více informací najdete v rubrice OP LZZ 2008 - Povinná...

4.09.2008

Dolní Rakousy mají zájem o bližší spolupráci s Jihočeským kraje při budoucím mezinárodním provozu Jihočeského letiště České Budějovice. Zaznělo to během dnešního jednání jihočeského hejtmana Jana Zahradníka s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem u příležitosti jeho návštěvy na jihu Čech. „Dolní Rakousy jsou spolu s městem Vídeň vlastníkem vídeňského letiště. Spatřujeme budoucnost v kooperaci s jihočeským letištěm a ve zjištění možných synergií, které by prospěly oběma stranách při rozvoji a zkvalitnění služeb letecké dopravy," řekl Erwin Pröll.
Z projektů, jejichž realizace je v zájmu obou sousedících regionů, dolnorakouský hejtman zmínil i elektrifikaci...

« Předchozí        Aktuální stránka: 402/505        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku