Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

29.04.2008

24. dubna 2008 bylo ukončeno první kolo příjmu žádostí do OP Přeshraniční spolupráce ČR - Rakousko 2007 - 2013. V Jihočeském kraji bylo do tohoto termínu podáno celkem 18 projektových žádostí, které jsou nyní kontrolovány a hodnoceny. Pokud nebude nutné během jejich hodnocení provádět žádná doplnění, rozhodne o nich Monitorovací výbor na svém zasedání ve dnech 2. a 3. července 2008.

Další indikativní termín pro předkládání projektových žádostí je 10. září 2008. Žádosti jsou však na KÚ JK přijímány průběžně.

29.04.2008

Výstavbu cyklostezek na jihu Čech letos podpoří Jihočeský kraj, tak jako v loňském roce, celkem 4 miliony korun. S konkrétním určením na jejich užití tak učiní prostřednictvím příspěvku Nadaci jihočeské cyklostezky.
„Jihočeský kraj si už v předešlých letech předsevzal, že bude postupně podporovat investice spojené s vybudováním čtyř ucelených páteřních cyklostezek na jihu Čech, tedy Otavské, Vltavské, podél Lužnice a Nežárky a podél státní hranice. Upřednostňujeme ty trasy, na jejichž výstavbě se finančně spolupodílí i stát prostřednictvím Státního fond dopravní infrastruktury. Vyhledávací studie, projekty i samotnou výstavbu páteřních cyklostezek připravuje ve...

28.04.2008

Vyhlášení Hoslovického mlýna národní kulturní památkou, o kterém dnes rozhodla vláda, vnímá jihočeský hejtman i jako ocenění úspěšné snahy Jihočeského kraje o záchranu nejstaršího vodního mlýna v Čechách. „Objektům mlýna u obce Hoslovice na Strakonicku hrozil definitivní zánik. Jihočeský kraj stanul před poměrně odvážným rozhodnutím, zda se je pokusí zachránit. Zastupitelstvo kraje počátkem roku 2005 rozhodlo o odkoupení celého areálu a předání do správy krajem zřizovaného Muzea středního Pootaví ve Strakonicích. Následnou obnovu budov i technického zařízení se podařilo dokončit v závěru minulého roku a Hoslovický mlýn se stal i turisticky atraktivním místem. Rozhodnutí o...

28.04.2008

Další milióny korun na hospodaření v jihočeských lesích rozdělil Jihočeský kraj. Dotace ve výši téměř osmi miliónů korun směřují jak do soukromých, tak i do obecních lesů v regionu.
„Peníze jsme poskytli na zalesnění, zajištění a výchovu lesních porostů a také jsme podpořili používání ekologických a k přírodě šetrných technologií. To je důležité nejen z hlediska udržitelného rozvoje, ale hlavně tím dáváme jasně najevo, že pokud budou lesníci šetrní k přírodě, mají šanci na dotace," uvedl krajský radní Jiří Netík, který má ve svém resortu na starosti i hospodaření v lesích.
Příspěvky na hospodaření v lesích vyplácí Jihočeský kraj již čtvrtým rokem. Jako...

25.04.2008

20. března 2008 bylo ukončeno první kolo příjmu žádostí do OP Přeshraniční spolupráce ČR - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013. O žádostech přijatých do tohoto termínu, které jsou nyní kontrolovány a hodnoceny, rozhodne Monitorovací výbor na svém zasedání ve dnech 25. - 26. června 2008 v Prachaticích.

Další indikativní termín pro předkládání projektových žádostí bude zveřejněn po červnovém zasedání Monitorovacího výboru. Žádosti jsou na KÚ JK přijímány průběžně. Podrobnější informace jsou dostupné v rubrice Aktuální informace - OP Přeshraniční spolupráce ČR - Bavorsko.

25.04.2008


Nejúspěšnější českou střelkyni, držitelku zlaté a stříbrné medaile z letošního ME ve střelbě ve švýcarském Winterthuru, 19letou Michaelu Musilovou z Radostic u Borovan, včera přijal jihočeský hejtman Jan Zahradník. Úspěch studentky českobudějovického Gymnázia olympijských nadějí ocenil předáním pamětní medaile a pamětního listu Jihočeského kraje a drobnými dárky. „Je pokaždé příjemné dozvědět se, že další Jihočech byl úspěšný na mezinárodním poli. Vaše dva cenné kovy jsou úžasné a my jsme na vás pyšní," řekl hejtman.
Medaile získala Michaela Musilová v juniorské kategorii v disciplíně vzduchová pistole. Zlatou v soutěži jednotlivkyň, stříbrnou ze soutěže...

25.04.2008


Čtyřiatřicet studentů ze třinácti středních zemědělských škol, devíti jihočeských, dvou z Plzeňského a dvou ze Středočeského kraje, se včera zúčastnilo ve Středním odborném učilišti Blatná soutěže jízdy zručnosti s traktorem a přívěsem. Blatná se tak stala jedním ze šesti míst v republice, kde se tato soutěž konala. Finále jízd se uskuteční 25. června při příležitosti Dne zemědělce v Hustopečích u Brna.
„Soutěžící studenti předvedli své dovednosti v ovládání traktoru s přívěsem projetím trasy s deseti překážkami. Zvládnou tak museli například průjezd osmičkou, přejezd lávky, zastavení u rampy, slalom či couvání do garáže. Hodnotila se přesnost jednotlivých...

24.04.2008

U příležitosti veletrhu Urbis Invest 2008 se 23. dubna uskutečnilo historicky třetí společné jednání hejtmanů krajů České republiky s předsedy územních samosprávných celků Slovenska. Hejtmani s předsedy slovenských krajů jednali o problémech, které mají kraje obou států společné. „Režimy veřejné správy v České republice a na Slovensku se liší, ale existuje spousta problémů, které je nutné řešit stejně nebo obdobně," řekl o setkání Petr Bendl, 1. místopředseda Rady Asociace krajů České republiky a hejtman Středočeského kraje.

Stěžejním bodem jednání bylo podepsání společné deklarace o dopravní infrastruktuře. Hejtmani se s předsedy slovenských krajů shodli na...

24.04.2008

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo svým usnesením č. 130/2008/ZK ze dne 15. 4. 2008 rozdělení dotací z Programu obnovy venkova v roce 2008. Finanční prostředky jsou určeny na akce obcí Jihočeského kraje v rámci programů obnovy vesnice, na integrované projekty venkovských mikroregionů apod.

Podrobné informace včetně přehledu přidělených dotací najdete v rubrice Odboru regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic / Program obnovy venkova 2008.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 412/498        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku