Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

6.11.2008

Vybudování sedmi nových domovů pro seniory by pokrylo poptávku, kterou lze na území Jihočeského kraje očekávat do roku 2015. Vyplývá to ze studie, mapující vývoj investic pro zabezpečení kapacit seniorských domovů na jihu Čech. Na základě výběrového řízení ji pro Jihočeských kraj zpracovala českobudějovická firma KP projekt s.r.o.
Studie mapuje nejen současné kapacity domovů pro seniory a počty neuspokojených žádostí, ale zároveň i shrnuje stavební záměry čtyř desítek stávajících zařízení na jihu Čech a další možnosti jejich využitelnosti či rekonstrukcí. Zabývá se rovněž územní dostupností domovů a výší potřebných investic.
„Jedná se o dokument strategického...

6.11.2008

Hostitelkou finále letošního již 6. ročníku celostátní ankety Zlatá Mateřinka byla v tomto týdnu českobudějovická Hudební škola Yamaha. Vítězkou se stala Vladimíra Priputenová z Mateřské školy Novodvorská v Trutnově.
Zlatá Mateřinka je mladší sestra Zlatého Ámose a uděluje se za příkladné a inspirativní působení v oblasti předškolního vzdělávání, za tvůrčí práci s dětmi, pedagogický cit, laskavost a velké srdce. Letos poprvé byla organizace této akce svěřena na jih Čech, a to Mateřské škole Papírenská z Českých Budějovic. Záštitu nad Zlatou Mateřinkou 2008 přijali jihočeský hejtman Jan Zahradník, primátor Statutárního města České Budějovice Juraj Thoma a Ondřej Liška,...

5.11.2008

Poprvé za téměř osm let své existence hodlá Jihočeský kraj prodat nemovitosti formou dobrovolné veřejné dražby. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo kraje poté, co několik pokusů o přímý prodej daných nemovitostí skončilo nezdarem. Jedná se o přízemní montovanou dřevenou stavbu v českobudějovické Luční ulici a přilehlé pozemky o celkové výměře 2007 m2. Budova byla původně stavěna jako internát, avšak od záplav v roce 2002 se nevyužívá a její rekonstrukce by byla pro kraj ekonomicky nevýhodná. Hodnota nemovitostí byla znaleckým posudkem oceněna na 1,605.600,- Kč. Veřejná dražba se uskuteční 12. listopadu od 10. hodin v sídle dražebníka, kterým je Geodézie České Budějovice, s.r.o. na...

5.11.2008

Jihočeské rozhlasové noviny jsou tentokrát souhrnem užitečných, informací, které ocení nejen budoucí studenti uměleckých škol. Představíme vám také novou fotografickou publikaci zachycující jihočeskou krajinu.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

 

5.11.2008

Pátý ročník Týdne vzdělávání v Jihočeském kraji se uskuteční od 10. do 14. listopadu. Akce, zaměřená na vzdělávání, rozvoj lidských zdrojů a problematiku trhu práce, už tradičně upozorní veřejnost například na zajímavé kurzy. Po celý týden bude ve foyer Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici U zimního stadiónu instalována ke zhlédnutí prezentace vzdělávacích institucí. Připraveny jsou bezplatné kurzy první pomoci, úpravy fotografií, androdidaktiky, základů sociální péče, přednáška pro zdravé a fungující vztahy, beseda s poslankyní evropského parlamentu Janou Bobošíkovou a další zajímavé akce.
Konference pro podnikatele na téma vzdělávání se bude konat 11. listopadu v...

4.11.2008

Zájemci o studium na školách, kde součástí přijímacího řízení je talentová zkouška, mají čas k podání přihlášky už jen do konce tohoto měsíce. Vyplývá to z novely školského zákona č. 561/2004 Sb., podle níž bude přijímací řízení pro školní rok 2009/2010 probíhat odlišně od let předchozích.
Pro první kolo přijímacího řízení si uchazeči budou moci nově podávat tři přihlášky. Uchazeči nebo jejich zákonní zástupci je nebudou podávat k rukám ředitelů základních škol, ale přímo k rukám ředitelů středních škol, a to do 15. března 2009. U oborů s talentovou zkouškou je musí podat k rukám ředitelů středních škol nejpozději do 30. listopadu 2008.
Pokud se přijímací zkouška na...

3.11.2008


Již XII. ročník ankety „Nejlepší jihočeský sportovec do 15 let" a VIII. ročník ceny Fair play vyhlašují Gymnázium olympijských nadějí České Budějovice, Český klub olympioniků, Český klub Fair play, Krajské sdružení ČSTV, Českobudějovická sportovní a tělovýchovná organizace, Jihočeské všesportovní kolegium a Jihočeský kraj.
Návrhy jak na nejlepší jihočeské mladé sportovce roku 2008, tak i na cenu Fair play je třeba zaslat nebo i doručit osobně do 14. ledna 2009 na Gymnázium olympijských nadějí, Kubatova 1, 370 04 České Budějovice. Návrh pro zařazení do ceny Fair play přitom není podmíněn aktivním vykonáváním sportu, ani omezen věkem 15 let.
V kategorii...

3.11.2008

Na jihočeských komunikacích se řidiči zatím nemohou setkat s dopravní značkou, upozorňující na povinnost zimní výbavy. Na silnicích I. třídy, které spravuje Ředitelství silnic a dálnice, nejsou na území Jihočeského kraje značky C 15a, C 15b dosud osazeny. Stejně tak je tomu i na silnicích II. a III. třídy, které vlastní kraj. V současné době pouze probíhá schvalovací řízení na příslušných silničních úřadech pro označení vybraných úseků, jehož výsledky budou do 18. listopadu zveřejněny.

30.10.2008

V rámci dotačního řízení MPSV ČR pro poskytovatele sociálních služeb pro rok 2009 provedl Krajský úřad Jihočeského kraje v rámci programu podpory A formální hodnocení podaných žádostí. Žádost o dotaci podalo celkem 128 subjektů, jedna žádost byla žadatelem stornována z důvodu předložení do programu podpory B. Poskytovatelé sociálních služeb celkem žádají na 292 služeb s celkovým požadavkem ve výši 721.102.619,- Kč.

Výsledky formálního hodnocení jsou k dispozici v rubrice Odbor sociálních věcí a zdravotnictví/ Informace - dotační a grantová řízení.

« Předchozí        Aktuální stránka: 414/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku