Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

9.02.2009

Ve čtvrtek 12. února se v Jihočeském muzeu měla uskutečnit beseda s překladatelem a publicistou Josefem Rauvolfem na téma Šumavské pověsti. Z důvodu onemocnění lektora se však beseda NEKONÁ.

9.02.2009

Do 15. března je možné nominovat dobrovolníky Jihočeského kraje na tradiční cenu Křesadlo za rok 2008, jejíž vyhlášení se pod záštitou jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly uskuteční v dubnu ve Strakonicích.
Letos tak budou již posedmé v Jihočeském kraji oceněni dobrovolníci, kteří věnují svůj čas a energii prospěšným aktivitám. Akci pořádají společně katovické občanské sdružení BEZ Katovice a INKANO Písek společně s Komunitní nadací Blanicko-Otavskou z Protivína.
„Za aktivity v uplynulém roce bude oceněno cenou Křesadlo pět individuálních dobrovolníků a již tradičně pak také i tým dobrovolníků, který obdrží cenu s názvem ‚Dobrá parta'," říká Romana...

6.02.2009

Vedení strakonické nemocnice prosí návštěvy pacientů, aby od pondělí 9. února v souvislosti se zvýšeným výskytem chřipkového onemocnění maximálně omezily svůj pobyt na lůžkovém oddělení nemocnice.

telefon : 383 314 111

6.02.2009


Ve čtvrtek 12. února se od 17 hodin v přednáškovém sále Jihočeského muzea uskuteční beseda na téma Šumavské pověsti. O této mimořádně zajímavé a nevšední součásti šumavské lidové kultury bude hovořit Mgr. Josef Rauvolf,. Jde o znalce této problematiky nad jiné povolaného - jeho překlady šumavských pověstí byly několikrát vydány v českých překladech ve velmi pečlivě provedených edicích a lze bez nadsázky říci, že tato vydání patří k tomu nejlepšímu, co se k danému tématu v posledních desetiletích u nás objevilo.
„Josefu Rauvolfovi ovšem není vlastní schopnost pochopit a citlivě do češtiny převádět pouze šumavský folklór. Kdo se zajímá o americkou moderní prózu,...

6.02.2009


Od 25. února do 1. března se hornorakouský Wels opět po roce stane hlavním evropským městem úspor energií, zelené energie a efektivního využívání energetických zásob. Zdejší „Veletrh úspor energií", který se letos koná již po pětadvacáté, je celosvětově jedním z největších veletrhů na téma energetické efektivity a obnovitelné zdroje. Více než 900 vystavovatelů z třinácti zemí světa (z ČR bude pět vystavovatelů, z toho jeden z Jihočeského kraje) bude v 26 halách na ploše téměř 67 000 m² prezentovat nejnovější trendy týkající se energeticky úsporného stavebnictví, rekonstrukce staveb a vytápění.
První dva dny veletrhu jsou určeny pro odbornou...

5.02.2009


Celkem šest milionů korun rozdělí Jihočeský kraj v letošním roce v rámci „Jihočeských programů podpory sportu pro rok 2009". Přidělení grantů v této výši schválily rada a zastupitelstvo.
„U programů podpory sportu byly finance rozděleny do šesti okruhů. Konkrétně na rekonstrukce sportovišť, obnovu vybavení sportovních zařízení, mezinárodní spolupráci v oblasti sportu, veřejně přístupné sportovní akce, na organizaci přeborů Jihočeského kraje a také na činnost sportovních tříd," říká Jana Krejsová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu.
Zájem o získání finančního příspěvku byl opět značný, o čemž svědčí celkem 369 podaných žádostí s...

5.02.2009

Dne 30.1.2009 byla vyhlášena 1. vlna výběrových řízení realizovaných v rámci individuálního projektu Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji. Vyhlášená výběrová řízení jsou zaměřená na zajištění poskytování následujících druhů sociálních služeb na území Jihočeského kraje:

  • domy na půl cesty,
  • intervenční centra,
  • nízkoprahová denní centra,
  • podpora samostatného bydlení.

Více informací o 1.vlně výběrových řízení včetně zadávací dokumentace naleznete na webových stránkách projektu www.individualni-projekt.cz.

 

5.02.2009

Na zahájení výstavy v budově Evropské komise v Bruselu se hejtman Jiří Zimola sešel s eurokomisařem Vladimírem Špidlou. Stalo se tak u příležitosti zahájení výstavy grafik milevského rodáka a píseckého výtvarníka Františka Doubka v pátek 30. ledna. Výstava je dalším příspěvkem k doprovodnému programu českého předsednictví. S eurokomisařem Špidlou se hejtman Zimola a ostatní hejtmani bavili na téma evropských peněz, které proudí do České republiky.
„Komisař Špidla se zajímal o dění v krajích. Diskuse se vedla zejména kolem Evropských peněz a problematiky českého monitorovacího systému těchto finančních toků." řekl hejtman Zimola. Díky kontrolním mechanismům...

5.02.2009

Jihočeští zastupitelé schválili vyhlášení grantů v památkové péči, na finanční podporu se budou moci těšit i organizace starající se o volný čas mládeže či sportovní oddíly a také se dozvíte, co čeká nově zřízený zemědělský výbor, to jsou titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si poslední vydání Jihočeských rozhlasových novin.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 415/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku