31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

20.02.2009

Schůze se koná od 9.00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná. Tisková konference k informacím z jednání Rady se uskuteční ve středu 25.2.2009 v zasedací místnosti Ovál č. 2082 od 9:00 hodin.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (Mgr. Zimola, mat. č. RK 167/2009)
2. Volba přísedících krajského soudu (Mgr. Zimola, mat. č. RK 249/2009)
3. Změna směrnice "Zásady Zastupitelstva Jihočeského kraje pro poskytování cestovních a paušálních náhrad členům zastupitelstva kraje a jízdních výdajů občanům" (Mgr....

19.02.2009

Lhenice, Prachatice a Nová Bystřice půjdou bojovat za Jihočeský kraj do celostátního kola 11. ročníku soutěže Zlatý Erb. Jednotlivé nominace na nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí v kategoriích obec, město a služba posuzovala tříčlenná nominační komise.
Do Zlatého Erbu se původně přihlásilo 13 obcí a 3 města. Komise poté doplnila kategorii obce o dalších 32 obcí kraje, které inovovaly své stránky za přispění grantu Jihočeského kraje, a města se statutem ORP (Obec s rozšířenou působností - 34 měst) .
„U všech stránek jsme kontrolovali, zda splňují předepsané technické normy, pravidla o přístupnosti stránek a zda obsahují povinně...

18.02.2009

Historicky první Smlouvu o vzájemné spolupráci mezi Jihočeským krajem a Jihočeskou univerzitou podepsali včera odpoledne hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc. Podle slov rektora univerzity má pokrok v dosavadní spolupráci především institucionální povahu. „Jihočeská univerzita může Jihočeskému kraji nabídnout řadu vědeckých, výzkumných i pedagogických aktivit a výstupů. Jsme připraveni na požádání kraje zřídit pracovní skupiny, zapojit se do expertizační činnosti - ať už se týká ochrany přírody, školství, zemědělství a dalších záležitostí. Můžeme tedy nabídnout špičkové výsledky základního výzkumu například...

18.02.2009

Jak se nově vyvíjí situace v dačické nemocnici, setkání s novým radním Karlem Vlasákem a představení nových služeb Czech pointu, to jsou titulky aktuálního vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

18.02.2009


S blížícím se přijímacím řízením pro školní rok 2009/2010 se pro žáky, kteří mají zájem o technicky zaměřené učební obory, otevírá zajímavá možnost uplatnění se v budoucnu na trhu práce. Jihočeský kraj totiž připravuje grantový program s názvem „Podpora firem při přípravě učňů na povolání". Chce tak podpořit zaměstnavatele, kteří spolupracují se středními školami při zajišťování praktického vyučování žáků a dále i v jiných aktivitách.
„Budoucí zaměstnavatelé žáků a studentů nejlépe ví, jaké požadavky budou kladeny na absolventy škol při nástupu do zaměstnání. Proto i firmy mnohdy zadávají žákům řešení úloh, které vycházejí z praxe. Studentům vyšších...

18.02.2009

Monitorovací výbor programu INTERREG IVC rozhodl, že počet žádostí, v kterých může být zapojena jedna organizace v rámci jedné výzvy, není omezen. Toto rozhodnutí znamená, že pozbývá platnosti původní kritérium způsobilosti, které omezovalo počet žádostí, v nichž může být zapojena jedna organizace, na pět. Tato změna byla zohledněna v novém vydání programového manuálu a zadání pro druhou výzvu. Upravena byla také kontrolní zpráva projektové žádosti tak, aby reflektovala tuto změnu. Relevantní dokumenty lze nalézt na webových stránkách programu: www.interreg4c.eu.

18.02.2009


Začátek jarní části nejvyšší fotbalové soutěže, Gambrinus ligy, je již za dveřmi, začíná o tomto víkendu. Jihočeský kraj v ní má jediného zástupce, kterým je Dynamo České Budějovice, jemuž po dosavadních odehraných 16 kolech patří v šestnáctičlenném poli třináctá příčka se ziskem 18 bodů.
Jarní část zahájí Dynamo tuto neděli 22. února, kdy přivítá tým 1. FK Příbram, která má stejně bodů. Začátek utkání je v 15 hodin a vedení klubu pro něj, stejně jako na další tři domácí zápasy, připravil příjemnou novinku pro všechny fanynky a malé fandy - vstup pro ženy a pro děti do 15 let totiž bude zdarma!
Rozlosování jarní části a další zprávy nejen o „A" týmu...

17.02.2009


Podceňování chrápání může mít vážné následky pro zdravotní stav, varují lékaři. Chrápání může být signálem, že člověk trpí syndromem spánkové apnoe, jejímž důsledkem je vysoký krevní tlak a vyšší riziko vzniku cévních onemocnění.
Léčbě poruch spánku se proto v českobudějovické nemocnici, jejímž zakladatelem je Jihočeský kraj, věnují dvě takzvané spánkové laboratoře, kterými ročně projde několik set pacientů. Jedna je součástí plicního oddělení v sedmém patře centrálního pavilonu v horním areálu, druhá funguje v rámci Neurofyziologické laboratoře v dolním areálu nemocnice.
„Naše diagnostika se věnuje problémům dýchání ve spánku, od prostého chrápání až po...

16.02.2009

Ve čtvrtek 19. února začne v 17 hodin ve Wortnerově domě (ul. U Černé věže 22) Alšovy jihočeské galerie v Českých Budějovicích přednáška "Obrazový environment pozdního středověku - nástěnná malba kaple Jindřicha IV. z Hradce".
Kurátor sbírky starého umění v Alšově jihočeské galerii Martin Vaněk bude hovořit o výzdobě soukromé kaple Jindřicha IV. z Hradce, nacházející se v původně pozdně středověkém paláci na zámku v Jindřichově Hradci. Tato výmalba pochází z roku 1492 a je dílensky spjatá s tvorbou Žirovnického mistra. Je nejen dokladem vysoce kvalitní umělecké tvorby na jihu Čech v pozdním středověku, ale také náročného objednavatelského prostředí.

« Předchozí        Aktuální stránka: 416/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku