31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

27.01.2009


Jihočeský kraj i pro letošní rok ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou připravil možnost využití zvýhodněného regionálního úvěru pro malé a střední podnikatele s méně než 50 zaměstnanci. Jeho vyhlášení od 15. února dnes schválili krajští zastupitelé.
Tento program je v Jihočeském kraji již od roku 2003 a je o něj z řad podnikatelů stálý zájem. Pro letošní rok je v něm připraveno 23 milionů korun, maximální výše podpory je navrhována v částce jednoho milionu s pevnou úrokovou sazbou pět procent. Doba splatnosti úvěru sjednaná k datu jeho poskytnutí je maximálně pět let. V loňském roce bylo v tomto programu 19 milionů korun, v samém začátku v roce...

26.01.2009


Vlastní prostor k prezentaci budou mít od zítřejšího dne v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích střední školy, jejichž zřizovatelem je Jihočeský kraj. Symbolicky před kanceláří radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jany Krejsové ( II. NP) jsou umístěny velkoplošné nástěnky, které budou školám k dispozici. Kromě nich je zde i stolek pro případné letáčky, propagační materiály a brožury škol pro potřeby veřejnosti. Jako první se zde představí Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola České Budějovice se sídlem v Kněžskodvorské ulici.
Na jedné z nástěnek budou moci školy vždy po dobu tří týdnů prezentovat své...

26.01.2009


V dolnorakouském Gmündu podepsali v pátek zemská radní Úřadu vlády Dolních Rakous Johanna Mikl-Leitner a 1. náměstek českého ministra pro místní rozvoj Milan Půček bilaterární smlouvu „Memorandum o porozumění" pro operační program Cíl Evropská územní spolupráce Česká republika - Rakousko 2007-2013.
Na základě podpisu této smlouvy bude možné uzavírat smlouvy o poskytnutí prostředků z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) mezi řídícím orgánem programu a úspěšnými příjemci dotace a následně vyplácet jednotlivé příspěvky z ERDF.
„Podpis tohoto memoranda je významným krokem pro fungující implementaci programu. Bez něho by nebylo možné zahájit...

26.01.2009


Z první cesty do Bruselu se v sobotu dopoledne vrátil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, první náměstek hejtmana Martin Kuba a člen rady Karel Vlasák. Předchozí dva dny tam zahajovali dvě akce doprovodného programu českého předsednictví. Obě se konaly z iniciativy Jihočeského kraje a představily Dana Bártu nejen v roli zpěváka, ale také jako odonatologa, znalce a vášnivého fotografa vážek. Ve čtvrtek 22. ledna večer v budově generálního ředitelství pro životní prostředí Evropské komise Dan Bárta se svým kolegou Alešem Dolným představili unikátní projekt Vážky České republiky. Dalšími hosty klubového večera byl malíř Jan Dungel a jazzová zpěvačka Zuzana Dumková....

26.01.2009


Vlaky podobné tramvajím by mohly v budoucnu jezdit na Lipensku. Obyvatelé i turisté by se jich mohli dočkat v roce 2016. Vyplývá to ze studie prodloužení regionální dráhy Rybník - Lipno nad Vltavou do Černé v Pošumaví, jejíž druhá etapa, zahrnující úsek Frymburk-Černá v Pošumaví, byla dnes prezentována na Krajském úřadu Jihočeského kraje.
Studie vznikla z iniciativy Jihočeského kraje a prezentovali ji tvůrci z IKP Consulting Engineers Praha. První etapa, která počítá s vybudováním tratě z Lipna nad Vltavou do Frymburku, byla na krajském úřadu prezentována před rokem. Celkové náklady celého projektu dosáhnou podle prezentovaných odhadů asi 3,9 miliardy korun.
...

22.01.2009

Střední škola ve Vimperku, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, včera otevřela učebnu pro výuku počítačové grafiky a střihových programů. Učebna je svým vybavením v regionu unikátní. Pořízení počítačů Apple Macintosh přišlo na sto tisíc korun. Učebna bude sloužit zejména studentům maturitního oboru mechanik elektronik, který je zaměřen na výuku televizní studiové a zvukové techniky, počítačové grafiky a výrobu počítačové reklamy. Studenti se v učebně naučí lépe pracovat s trojrozměrnou počítačovou grafikou a učebnu mohou využívat i k výrobě počítačové reklamy. „Vybudováním této učebny posunula škola opět výukový standard o několik kroků vpřed. Díky tomu můžeme vyučovat...

22.01.2009


Celkem 24 milionů korun má připraven Jihočeský kraj pro letošní rok v pěti grantových programech na záchranu kulturního dědictví. Jejich návrh vzala tento týden na vědomí rada kraje a vyhlášení těchto programů bude příští úterý (27.1.) schvalovat zastupitelstvo. Pokud je schválí, budou moci zájemci o peníze na obnovu památek žádat od 2. února.
Čtyři grantové programy navazují na předchozí roky, jeden je pak zcela nový. Ten se týká předprojektové přípravy obnovy kulturních památek a alokovaná částka je jeden milion korun.
„Účelem tohoto programu je podpora kvalitní předprojektové přípravy obnovy kulturních památek, kterou se rozumí provedení průzkumů v...

21.01.2009

Jihočeský kraj se chystá od 1. února zrušit zdravotnické poplatky ve svých zařízeních, snížení finanční dotace Ministerstva práce a sociálních věcí na sociální služby bude pro mnohé instituce likvidační a pozvánka na výstavu, to jsou titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nejnovější Jihočeské rozhlasové noviny

21.01.2009


V jihočeských krajských nemocnicích by měli lidé od 1. února přestat platit regulační poplatky. Rada kraje na svém včerejším jednání doporučila krajským zastupitelům, aby na svém jednání v úterý 27. ledna vyslovili souhlas s poskytnutím finančních darů z rozpočtu Jihočeského kraje od 1. února pojištěncům, nebo jejich zákonným zástupcům, kterým vznikla povinnost hradit regulační poplatek ve zdravotnických zařízeních zřizovaných nebo zakládaných Jihočeským kraje dle § 16a zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů.
„Týká se to sedmi krajských nemocnic v každém bývalém okresním městě, Zdravotnické...

« Předchozí        Aktuální stránka: 421/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku