Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

3.09.2008

Co připravuje Jihočeský kraj na dobu, kdy bude Česká republika předsedat Evropské unii, učitelské platy na jihu Čech, jihočeské cyklostezky a bezbariérový přístup do budov KÚ, to jsou témata, o kterých se blíže dozvíte v nejnovějším vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nejnovější Jihočeské rozhlasové noviny.

2.09.2008

Dne 1.9. 2008 bylo vyhlášeno dotační řízení k poskytnutí dotace ze státního rozpočtu na rok 2009 pro právnické a fyzické osoby, které poskytují sociální služby (poskytovatelé sociálních služeb). Dotaci ze státního rozpočtu lze poskytnout pouze k financování běžných výdajů, které souvisejí s poskytováním sociálních služeb. Dotaci pro rok 2009 lze poskytnout poskytovateli sociální služby, který má oprávnění k poskytování sociálních služeb (registraci) a/nebo je zapsán v registru poskytovatelů sociálních služeb (§84 odst. 5 zákona o sociálních službách). Dotaci ze státního rozpočtu lze poskytnout pouze na financování základních druhů a forem sociálních služeb v rozsahu stanoveném...

2.09.2008

V průběhu letních prázdnin podepsala Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor (SPŠ Tábor) významnou smlouvu o spolupráci s přední českou stavební firmou Metrostav, a.s., Praha. Jedná se o první dohodu takového významu mezi vzdělávací institucí zřizovanou Jihočeským krajem a velkým zaměstnavatelem, jaká byla v našem kraji uzavřena. Metrostav financuje vyučení žáků pro stavební a strojní profese a celková výše finanční podpory pro jednoho žáka může přesáhnout částku 100 000 Kč.

„Společný projekt naší školy a společnosti Metrostav vychází z rostoucího zájmu firem o absolventy učebních oborů s technickým zaměřením a jejich nedostatku na pracovním trhu. Smluvně...

2.09.2008

Den otevřených dveří podle již dříve zveřejněné pozvánky je připraven už na zítřek. Zájemci budou mít příležitost prohlédnout si prostory hlavní budovy v ulici U Zimního stadionu a podebatovat zde s politiky i pracovníky úřadu. „Náš úřad má pochopitelně pro občany dveře otevřené po celý rok. Tentokrát však nabídneme organizovaným skupinám i jednotlivcům setkání s politiky a možnost zeptat se jich na vše, co občany zajímá. Zároveň si budou moci prohlédnout také prostory, které nejsou místem pro běžné vyřizování úředních záležitostí, například secesní sál s dobovou štukovou...

2.09.2008

Ve dnech 18. září - 21. září 2008 bude uzavřen hraniční přechod Studánky - Weigetschlag z důvodu dokončování stavby nového kruhového objezdu v Bad - Leonfeldenu. V těchto dnech doporučujeme využít hraniční přechod Přední Výtoň - Guglwald nebo Dolní Dvořiště - Wullowitz. Objízdné trasy v místě stavby v Bad - Leonfeldenu budou vyznačeny dopravními značkami.

1.09.2008

Do lavic středních škol, zřizovaných Jihočeským krajem, usedlo dnes kolem 30 tisíc žáků a studentů, do vyšších odborných škol 1800 studentů. Jedná se o kvalifikovaný odhad, přesné počty budou známy v nejbližších dnech, kdy bude jasné, kolik žáků a studentů skutečně nastoupilo. První den nového školního roku si nenechal ujít hejtman Jan Zahradník, který navštívil Gymnázium Jírovcova v Českých Budějovicích, kde se setkal také se žáky, kteří nastoupili do primy.

29.08.2008


Celkem 240 tisíc korun rozdělí Společnost tří zemí mezi deset projektů, o kterých rozhodla výběrová komise. V rámci 1. kola výzvy Společnosti tří zemí mohli do 31. července žádat fyzické i právnické osoby, občanská sdružení, neziskové organizace a další subjekty se sídlem v Jihočeském kraji o příspěvek na projekty, týkající se přeshraničních akcí a neinvestičních projektů zaměřených především na mládež, vzdělávání, kulturu, sociální péči, ale také na projekty v ostatních oblastech, které nejsou dostatečně podporovány z jiných zdrojů či programů a přispívají k rozvoji spolupráce a propojování regionů Horní Rakousy, Dolní Bavorsko a Jihočeský kraj.
Například město...

29.08.2008

Krajský úřad Jihočeského kraje rozhodl 28. srpna 2008, v souladu s ustanovením § 22 odst. 3 písm. a) zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, ve znění zákona č. 230/2002 Sb., o registraci kandidátních listin podaných politickými stranami, politickými hnutími a jejich koalicemi pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje, které se budou konat 17. a 18. října 2008. Rozhodnutí o registraci byla 28. 8. 2008 odeslána všem subjektům a zveřejněna na úřední desce krajského úřadu.
Rozhodnutí o registraci kandidátní listiny bylo vydáno celkem 13 subjektům - 10 politickým stranám (ČSSD, KSČM, KDÚ - ČSL, Moravané, ODS, SPR - RSČ, SDŽ, SNK ED, SZ, Volte Pravý Blok...

27.08.2008

Posádky složené ze zastupitelů měst Strakonice, Sušice, Horažďovice a Písku, spolu s krajskými radními z Českých Budějovic a Plzně a starosty obcí na Otavě, vyplují v 10:00 hodin z vodáckého tábořiště pod železničním mostem v Sušici, aby v odpoledních hodinách dorazily do Horažďovic, kde proběhne slavnostní zakončení.

Společné splutí řeky Otavy je sportovně poznávací akcí, jejímž cílem je ukázat zúčastněným skutečný stav a podmínky pro vodáckou turistiku na Otavě a přesvědčit je o nutnosti zlepšení kvality sjízdnosti této řeky, o úpravách jezů, systému nástupních a výstupních míst, o jednotném značení apod.

« Předchozí        Aktuální stránka: 423/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku