Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

15.10.2008


Nový most začal dnes sloužit motoristům v Protivíně. Vede přes silnici III. třídy přes řeku Blanici a jeho investorem byl Jihočeský kraj. Nový most, který je dlouhý 62 metrů, přišel na 16 milionů korun a nahrazuje původní konstrukci z 19. století, která byla ve velmi špatném stavu. Na jeho stavu se podepsaly i povodně před šesti lety. Oprava trvala půl roku. Jihočeský kraj spravuje celkem 1040 mostů, sto mostů se už podařilo opravit. Z toho bylo 34 mostů, které poničily nebo strhly povodně v roce 2002. Poslední povodňový most u Strunkovic nad Blanicí začne sloužit v příštím týdnu, přičemž práce na něm dlouho blokovaly nevyřešené majetkové vztahy.

15.10.2008


Dvacet jihočeských firem, které podnikají v oblasti služeb, obdrželo dnes na krajském úřadu cenu „Spokojený zákazník Jihočeského kraje za rok 2008". Jedná se o ocenění, které uděluje Sdružení českých spotřebitelů na základě vlastních šetření i návrhů místních samospráv. Na udělení této ceny přitom letos přišly v Jihočeském kraji návrhy pro 44 firem.
„Spokojenost spotřebitele vnímáme jako nesmírně důležitý faktor i pro rozvoj cestovního ruchu, který je pro Jihočeský kraj jednou z priorit dalšího rozvoje. Naši předci nám zanechali úžasné památky, můžeme se pyšnit krásnou a poměrně zachovalou krajinou, ale pokud zde návštěvníkovi nenabídneme i služby na...

13.10.2008

V prostorách českobudějovické radnice byla dnes zahájena výstava Zachraňme Šumavu. Výstava, dokumentující kalamitní stav šumavských porostů, vznikla z iniciativy jihočeského hejtmana Jana Zahradníka, senátorů Tomáše Jirsy, Jiřiny Rippelové, Josefa Kalbáče a Svazu obcí Národního parku Šumava. Jejím smyslem je opětovně upozornit na to, že budoucnost Šumavy není jen lokální otázkou, neboť zde odumírají největší lesní plochy ve střední Evropě.
Výstava je putovní a České Budějovice jsou její druhou zastávkou. Tou první byla Písecká brána na Hradčanech a během týdne ji navštívilo téměř devět tisíc lidí. Svědectvím o díle zkázy, v které vyústilo rozhodnutí ministra Martina...

10.10.2008


Celkem 862 obcí z 901, jejichž jednotky dobrovolných hasičů jsou v Jihočeském kraji zařazeny do kategorie Jednotky požární ochrany V, převezme do konce roku komplet ochranných pomůcek, přičemž jednotka i z té nejmenší obce dostane vybavení pro své družstvo o zmenšeném počtu (1+3) a jeden oblek náhradní. Hodnota těchto kompletů, které jsou složené z blůzy a kalhot „bushfire" a zásahové obuvi, je téměř 50 000 korun.
Starostové prvních deseti obcí převzali komplety dnes v Českých Budějovicích z rukou ministra vnitra Ivana Langera a jihočeského hejtmana Jana Zahradníka. Nový komplet tak již mají dobrovolní hasiči obcí Temelín, Frahelž, Dolní Bolíkov, Záboří,...

9.10.2008


V pondělí 13. října v pravé poledne bude ve výstavní síni českobudějovické radnice zahájena výstava Zachraňme Šumavu. Výstava, dokumentující kalamitní stav šumavských porostů, vznikla z iniciativy jihočeského hejtmana Jana Zahradníka, senátorů Tomáše Jirsy, Jiřiny Rippelové, Josefa Kalbáče a Svazu obcí Národního parku Šumava. Jejím smyslem je opětovně upozornit na to, že budoucnost Šumavy není jen lokální otázkou, neboť zde odumírají největší lesní plochy ve střední Evropě.
Výstava je putovní a České Budějovice jsou její druhou zastávkou. Tou první byla Písecká brána na Hradčanech a během týdne ji navštívilo téměř devět tisíc lidí. Byl mezi nimi i prezident Václav...

8.10.2008

Jak pokračuje výstavba dálnice, testovací provoz integrovaného dopravního systému, českokrumlovské kláštery se chystají na změny, výjimečné školy na jihu Čech, to jsou témata nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nové vydání Jihočeských rozhlasových novin.

8.10.2008


Stříbrnou pamětní medaili Jihočeského kraje a dort se třiceti svíčkami předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník členům skupiny Nezmaři. Počet svíček na dortu nebyl náhodný, protože tato folková skupina letos slaví třicet let svého účinkování.
„Při ohlédnutí se za tím, co jste dosud dokázali a jak jste své fanoušky oslovili, lze bezesporu říct, že jste nejen jihočeským, ale zcela jistě i českým kulturním bohatstvím," uvedl Jan Zahradník.
Nezmaři, kteří vznikli v roce 1978, vystupují ve složení Pavel Zajíc, Tonda Hlaváč, Pavel Jim Drengubák a Šárka Benetková. Pro jejich hudbu je typický vícehlasý vokál s doprovodem akustických nástrojů, v...

7.10.2008

Krajský úřad - Odbor grantů a evropské integrace pořádá Seminář pro žadatele v rámci OP Přeshraniční spolupráce Česká republika - Bavorsko 2007 - 2013, který se koná v pátek 17. 10. 2008 od 9:00 hodin v zasedací místnosti Zastupitelstva Jihočeského kraje (č. dveří 2010) na KÚ Jihočeského kraje.
Z důvodu omezené kapacity prosíme zájemce, aby se přihlásili emailem na: navara@kraj-jihocesky.cz nebo na tel.: 386 720 385. Účast na semináři je bezplatná.

Více informací v rubrice Aktuální informace - OP Přeshraniční spolupráce ČR - Bavorsko.

6.10.2008


Rakousko-Česko v roce 2020 - Vize pro společnou budoucnost v srdci Evropy. Pod tímto názvem je připravena projektová soutěž pro mládež, které je určena projektovým týmům škol z Jihočeského a Jihomoravského kraje, kraje Vysočina a Dolních Rakous.
„Soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích, kterými jsou druhý stupeň základní školy a příslušné ročníky víceletých gymnázií a pak středoškolská mládež," říká Marie Hrdinová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu, která převzala za Jihočeský kraj nad soutěží záštitu.
Každý přihlášený projekt má být vyrovnáním s tématem Rakousko-Česko v roce 2020, konkrétně má přinést představy mladých lidí o společné...

« Předchozí        Aktuální stránka: 423/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku