31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

18.02.2009

Monitorovací výbor programu INTERREG IVC rozhodl, že počet žádostí, v kterých může být zapojena jedna organizace v rámci jedné výzvy, není omezen. Toto rozhodnutí znamená, že pozbývá platnosti původní kritérium způsobilosti, které omezovalo počet žádostí, v nichž může být zapojena jedna organizace, na pět. Tato změna byla zohledněna v novém vydání programového manuálu a zadání pro druhou výzvu. Upravena byla také kontrolní zpráva projektové žádosti tak, aby reflektovala tuto změnu. Relevantní dokumenty lze nalézt na webových stránkách programu: www.interreg4c.eu.

18.02.2009


Začátek jarní části nejvyšší fotbalové soutěže, Gambrinus ligy, je již za dveřmi, začíná o tomto víkendu. Jihočeský kraj v ní má jediného zástupce, kterým je Dynamo České Budějovice, jemuž po dosavadních odehraných 16 kolech patří v šestnáctičlenném poli třináctá příčka se ziskem 18 bodů.
Jarní část zahájí Dynamo tuto neděli 22. února, kdy přivítá tým 1. FK Příbram, která má stejně bodů. Začátek utkání je v 15 hodin a vedení klubu pro něj, stejně jako na další tři domácí zápasy, připravil příjemnou novinku pro všechny fanynky a malé fandy - vstup pro ženy a pro děti do 15 let totiž bude zdarma!
Rozlosování jarní části a další zprávy nejen o „A" týmu...

17.02.2009


Podceňování chrápání může mít vážné následky pro zdravotní stav, varují lékaři. Chrápání může být signálem, že člověk trpí syndromem spánkové apnoe, jejímž důsledkem je vysoký krevní tlak a vyšší riziko vzniku cévních onemocnění.
Léčbě poruch spánku se proto v českobudějovické nemocnici, jejímž zakladatelem je Jihočeský kraj, věnují dvě takzvané spánkové laboratoře, kterými ročně projde několik set pacientů. Jedna je součástí plicního oddělení v sedmém patře centrálního pavilonu v horním areálu, druhá funguje v rámci Neurofyziologické laboratoře v dolním areálu nemocnice.
„Naše diagnostika se věnuje problémům dýchání ve spánku, od prostého chrápání až po...

16.02.2009

Ve čtvrtek 19. února začne v 17 hodin ve Wortnerově domě (ul. U Černé věže 22) Alšovy jihočeské galerie v Českých Budějovicích přednáška "Obrazový environment pozdního středověku - nástěnná malba kaple Jindřicha IV. z Hradce".
Kurátor sbírky starého umění v Alšově jihočeské galerii Martin Vaněk bude hovořit o výzdobě soukromé kaple Jindřicha IV. z Hradce, nacházející se v původně pozdně středověkém paláci na zámku v Jindřichově Hradci. Tato výmalba pochází z roku 1492 a je dílensky spjatá s tvorbou Žirovnického mistra. Je nejen dokladem vysoce kvalitní umělecké tvorby na jihu Čech v pozdním středověku, ale také náročného objednavatelského prostředí.

13.02.2009


Celkem šest milionů korun rozdělí Jihočeský kraj v letošním roce v rámci „Jihočeských krajských programů podpory práce s dětmi a mládeží". Přidělení grantů v této výši schválily rada a zastupitelstvo.
„U těchto programů byly finance rozděleny do šesti okruhů. Konkrétně na podporu pravidelné zájmové činnosti a zájmového vzdělávání, na akce s převahou zaměření na neorganizované děti, na mezinárodní spolupráci, na informační systémy a kluby otevřených dveří, na talentovanou mládež a soutěže a rovněž na vzdělávání pracovníků, kteří se věnují dětem a mládeži," říká Jana Krejsová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu.
Zájem o získání...

13.02.2009

Odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic upozorňuje na nový dotační titul Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR, určený pro domácnosti v České republice, který je zaměřen na obnovitelné zdroje a energetické úspory při rekonstrukcích a novostavbách rodinných a bytových domů v roce 2009.
V rámci nového a podstatně rozšířeného programu dotací bude podporováno kvalitní zateplování rodinných domů a bytových domů nepanelové technologie, náhrada neekologického vytápění za nízkoemisní kotle na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoenergetických novostaveb a také nová výstavba v...

12.02.2009

Železniční podjezd ve Vimperku, který jako problémový bod znají velmi dobře zejména řidiči kamionů, se dočká opravy. Práce by měly být zahájeny přibližně letos v květnu a ukončeny v listopadu 2010.
„Podjezd je se svou malou výškou vážnou překážkou na silnici od hraničního přechodu Strážný do vnitrozemí," uvedl na tiskové konferenci jihočeský hejtman Jiří Zimola.
Prostor mezi vozovkou a tratí je pouhých 3,86 metru a je nedostačující hlavně pro nákladní vozidla, která zde každoročně způsobují řadu nehod s dopadem na mostní konstrukci. Při každé takové havárii musí být uzavřena nejen silnice II/145, ale i trať Českých drah, aby se mohly provést potřebné opravy...

12.02.2009

Nová agenda územní soudržnosti by se měla zaměřit na odstraňování bariér. František Štangl, člen Rady Jihočeského kraje, navrhl Evropské komisi, aby připravila strategii pro překonání důsledků železné opony ve střední Evropě. Komise by také měla motivovat regiony členských států, aby vytvářely integrované rozvojové strategie a nezaměřovaly se pouze na využívání jednotlivých fondů. Takové jsou nejdůležitější závěry ze semináře „Politika soudržnosti 2014+", který v rámci konceptu CzechReg Days ve středu 11. února v budově Výboru regionů uspořádala zastoupení českých krajů v Bruselu.

Seminář Politika soudržnosti 2014+ moderoval Oldřich Vlasák (EPP-ED/CZ). Za...

12.02.2009


Celkem 182 dětí a mladistvých přihlásili ředitelé a učitelé základních škol, základních uměleckých škol, středních škol, rodiče, prarodiče, trenéři, vychovatelé a vedoucí zájmových organizací do soutěže Talent Jihočeského kraje roku 2008.
Výsledky 9. ročníku soutěže, kterou vyhlašuje Dům dětí a mládeže České Budějovice, byly slavnostně vyhlášeny včera večer v českobudějovické Koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích. Titul Talent Jihočeského kraje přitom mohou získat jednotlivci ve věku od 10 do 15 let (mladší kategorie) a mládež od 16 do 19 let (starší kategorie).
Porotci letos ze 182 nominovaných, z nichž zhruba třetinu tvořili sportovci,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 428/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku