Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.04.2008

Vodácké „ahoj" s hejtmanem Janem Zahradníkem pro horní tok Vltavy, jak se činí silničáři, peníze určené na zalesnění míří k hospodářům, jak si ohlídat realizaci projektů ? To jsou témata nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Přehrát Jihočeské rozhlasové noviny.

9.04.2008

Po skončení prvního dne plenárního zasedání Výboru regionů ve středu 9. dubna se v Bruselu uskuteční pracovní večeře hejtmana Jana Zahradníka, člena rady Františka Štangla a člena zastupitelstva Karla Vlasáka se členy EPP-ED frakce české delegace Evropského parlamentu. Každoroční setkání se letos bude konat již počtvrté a zároveň naposledy během stávajícího mandátu krajských zastupitelstev i mandátu Evropského parlamentu. Hejtman Jan Zahradník na jednání přinese témata jako je rozvoj dopravní infrastruktury v Jihočeském kraji, budoucnost kohezní politiky či přípravy příspěvku Jihočeského kraje k programu Českého předsednictví Radě EU.

Pokud jde o angažmá Jihočeského kraje...

8.04.2008

Další jednání o možné budoucnosti Nemocnice Dačice svolal jihočeský hejtman Jan Zahradník na pondělí 14. dubna. „Plním tak svůj slib z posledního březnového dne, kdy si u mne přítomní zástupci města Dačice, Všeobecné zdravotní pojišťovny a provozovatele nemocnice PP Hospitals stanovili 14 dnů, během nichž si ujasní, jakou péči je možné hradit v rámci lůžkové kapacity nemocnice", řekl hejtman Jan Zahradník. Zároveň zdůraznil, že pondělní rozhodnutí Zastupitelstva města Dačice o ukončení smlouvy s PP Hospitals problematickou situaci v nemocnici ještě zdaleka neřeší. „Znovu musím připomenout, že Jihočeský kraj není vlastníkem nemocnice a že nabídku...

7.04.2008


Minulý pátek se ve Středním odborném učilišti Blatná, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj, konalo regionální kolo celostátní soutěže Automechanik junior, kterou již 14. rokem vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a sekce profesního vzdělávání Svazu prodejců a opravářů motorových vozidel ČR.
„Soutěž je určena pro žáky třetích ročníků oboru automechanik. K nám přijelo celkem devět soutěžících z pěti škol," říká ředitel učiliště Václav Kníže. Žáci absolvovali test, který prověřil jejich teoretické znalosti, poznávací test zaměřený na znalosti názvosloví v oboru a nakonec praktickou část, kde museli prokázat dovednosti při diagnostikování...

3.04.2008


Studenti čtvrtých ročníků oboru agropodnikání ze 26 středních zemědělských škol z celé České republiky se 10 a 11. dubna zúčastní celostátní soutěže v teoretických vědomostech a praktických dovednostech, kterou pod záštitou krajské radní Marie Hrdinové pořádá Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola v Táboře.
„Tato akce se koná z pověření výkonné rady Asociace vzdělávacích zařízení pro rozvoj venkovského prostoru," říká ředitelka táborské školy Blažena Hořejší.
V teoretické části soutěžící vypracují písemné testy z pěstování rostlin, chovu zvířat, ekonomiky, základů mechanizace a výpočetní techniky. V praktické části studenti absolvují jízdu...

3.04.2008

Družstvo studentů jihočeských středních škol pod vedením Střední průmyslové školy strojní a stavební v Táboře, která je v rámci projektu ENERSOL ustanovena jako Regionální vzdělávací centrum pro obnovitelné zdroje energie a organizuje ve spolupráci s odborem školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu veškeré činnosti spojené s pořádáním této soutěže na území Jihočeského kraje, obhájilo loňské vítězství v národním kole soutěže ENERSOL. To se letos konalo 27. a 28. března v Plzni a sjelo se na něj na 150 účastníků z deseti krajů České republiky.
V roce 2007, kdy jihočeské střední školy poprvé vstoupily do projektu ENERSOL, se SPŠ Tábor podařilo dovést krajské družstvo až...

3.04.2008

Krajský úřad - Odbor grantů a evropské integrace pořádá Seminář pro žadatele OP Přeshraniční spolupráce Česká republika - Rakousko 2007 - 2013, který se koná v pátek 11.4.2008 od 9:00 hodin v Sále Zastupitelstva na KÚ JK (č.dv.2010). Z důvodu omezené kapacity prosíme zájemce, aby se přihlásili emailem na: jaksova@kraj-jihocesky.cz nebo na tel.: 386 720 330. Účast na semináři je bezplatná.

 

2.04.2008

Aktuálně zveřejňujeme stručný souhrn nejdůležitějších rozhodnutí Rady Jihočeského kraje ze včerejšího 96.zasedání, na kterém se mimo jiné zabývala i těmito oblastmi:

Vyhodnocení grantových programů JK , příspěvky a dotace

  • Rada JK doporučila rozdělení téměř 58 milionů korun v rámci 13 grantových programů vyhlášených Jihočeským krajem pro tento rok. Jedná se o granty směřující do oblasti sociální a prevence, školství a vzdělávání, sportovní, kulturní, cestovního ruchu, vodohospodářské infrastruktury i územního plánovaní obcí. Nejvyšší částka, Celkem 19 milionů Kč by měla směřovat na podporu výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury, kde...
2.04.2008

Kraj nabídl roli prostředníka pro řešení situace v Nemocnici Dačice, připravují se opravy dalších mostů, Jihočeský kraj podpoří mladé hasiče, to jsou titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

« Předchozí        Aktuální stránka: 429/512        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku