31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.02.2009


Představitelé sedmi jihočeských měst a obcí, strakonická základní organizace Svazu bojovníků za svobodu a čtyři jednotlivci převzali dnes na krajském úřadu z rukou jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly a představitelů ministerstva obrany ocenění a plakety za péči o válečné hroby a pietní místa v jižních Čechách.
„Je dobře, že stále jsou obce, města, organizace i jednotlivci, kteří se starají o to, aby se na ty, kteří ve válkách položili své životy, nezapomnělo. Díky tomu se nezapomene ani na historii," zdůraznil hejtman Jiří Zimola.
Například Jindřichův Hradec má v evidenci 263 válečných hrobů a pietních míst, Strakonice mají v 35 lokalitách 90 válečných...

9.02.2009

V bavorském Breitenbergu se v pátek dopoledne uskutečnilo tradiční Setkání na hranici. Účastnil se ho Jihočeský hejtman Jiří Zimola, vysoce postavení dolnobavorští politici, členové Spolkového parlamentu a zástupci Bavorského parlamentu v Mnichově. Hlavním tématem setkání byla diskuse nad vytvořením velkého evropského regionu. V něm by spolupracoval Jihočeský kraj, Dolní Bavorsko, Dolní a Horní Rakousko. Příhraniční regiony by měly více než doposud spolupracovat například při společném plánování dopravní infrastruktury, čerpání finančních prostředků z EU, prohlubovat spolupráci v oblasti kultury či cestovního ruchu.
Přítomní politici se shodli, že je potřeba v nejbližší...

9.02.2009

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola dnes ve 13.00 hodin v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích pokřtí knihu o Šumavě. Publikace s názvem Stav, vývoj a management lesních ekosystémů v průběhu existence NP Šumava, autorů prof. RNDr. Stanislava Vacka, DrSc a prof. Ing. Viléma Podrázského, CSc, je členěna do deseti samostatných kapitol. Nejdůležitější částí publikace je kapitola číslo III - „Analýza vývoje ochrany lesních ekosystémů v Národním parku (NP) Šumava" - kde se podrobně analyzuje vývoj ochrany lesních ekosystémů v NP Šumava. V této kapitole je také zmíněn NP Bavorský les, který navazuje na toto území z německé strany.
Autoři v knize vysvětlují dva...

9.02.2009


Také pro letošní rok připravil Krajský úřad Jihočeského kraje pravidelná setkání představitelů krajské samosprávy a krajského úřadu se starosty všech obcí Jihočeského kraje, která začala již v roce 2003.
Jako první se uskuteční setkání se starosty obcí Českobudějovicka a Českokrumlovska, a to již tento čtvrtek 12. února od 10 hodin v českobudějovickém hotelu Gomel.
„Na začátku setkání se uskuteční představení nově zvolené krajské reprezentace, vzešlé z říjnových voleb. Poté budeme hovořit o činnosti krajského úřadu, zejména o grantové politice a nových právních předpisech a jejich aplikaci, o územním plánování a o datových schránkách, do kterých se od...

9.02.2009

Ve čtvrtek 12. února se v Jihočeském muzeu měla uskutečnit beseda s překladatelem a publicistou Josefem Rauvolfem na téma Šumavské pověsti. Z důvodu onemocnění lektora se však beseda NEKONÁ.

9.02.2009

Do 15. března je možné nominovat dobrovolníky Jihočeského kraje na tradiční cenu Křesadlo za rok 2008, jejíž vyhlášení se pod záštitou jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly uskuteční v dubnu ve Strakonicích.
Letos tak budou již posedmé v Jihočeském kraji oceněni dobrovolníci, kteří věnují svůj čas a energii prospěšným aktivitám. Akci pořádají společně katovické občanské sdružení BEZ Katovice a INKANO Písek společně s Komunitní nadací Blanicko-Otavskou z Protivína.
„Za aktivity v uplynulém roce bude oceněno cenou Křesadlo pět individuálních dobrovolníků a již tradičně pak také i tým dobrovolníků, který obdrží cenu s názvem ‚Dobrá parta'," říká Romana...

6.02.2009

Vedení strakonické nemocnice prosí návštěvy pacientů, aby od pondělí 9. února v souvislosti se zvýšeným výskytem chřipkového onemocnění maximálně omezily svůj pobyt na lůžkovém oddělení nemocnice.

telefon : 383 314 111

6.02.2009


Ve čtvrtek 12. února se od 17 hodin v přednáškovém sále Jihočeského muzea uskuteční beseda na téma Šumavské pověsti. O této mimořádně zajímavé a nevšední součásti šumavské lidové kultury bude hovořit Mgr. Josef Rauvolf,. Jde o znalce této problematiky nad jiné povolaného - jeho překlady šumavských pověstí byly několikrát vydány v českých překladech ve velmi pečlivě provedených edicích a lze bez nadsázky říci, že tato vydání patří k tomu nejlepšímu, co se k danému tématu v posledních desetiletích u nás objevilo.
„Josefu Rauvolfovi ovšem není vlastní schopnost pochopit a citlivě do češtiny převádět pouze šumavský folklór. Kdo se zajímá o americkou moderní prózu,...

6.02.2009


Od 25. února do 1. března se hornorakouský Wels opět po roce stane hlavním evropským městem úspor energií, zelené energie a efektivního využívání energetických zásob. Zdejší „Veletrh úspor energií", který se letos koná již po pětadvacáté, je celosvětově jedním z největších veletrhů na téma energetické efektivity a obnovitelné zdroje. Více než 900 vystavovatelů z třinácti zemí světa (z ČR bude pět vystavovatelů, z toho jeden z Jihočeského kraje) bude v 26 halách na ploše téměř 67 000 m² prezentovat nejnovější trendy týkající se energeticky úsporného stavebnictví, rekonstrukce staveb a vytápění.
První dva dny veletrhu jsou určeny pro odbornou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 429/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku