31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

3.11.2008


Již XII. ročník ankety „Nejlepší jihočeský sportovec do 15 let" a VIII. ročník ceny Fair play vyhlašují Gymnázium olympijských nadějí České Budějovice, Český klub olympioniků, Český klub Fair play, Krajské sdružení ČSTV, Českobudějovická sportovní a tělovýchovná organizace, Jihočeské všesportovní kolegium a Jihočeský kraj.
Návrhy jak na nejlepší jihočeské mladé sportovce roku 2008, tak i na cenu Fair play je třeba zaslat nebo i doručit osobně do 14. ledna 2009 na Gymnázium olympijských nadějí, Kubatova 1, 370 04 České Budějovice. Návrh pro zařazení do ceny Fair play přitom není podmíněn aktivním vykonáváním sportu, ani omezen věkem 15 let.
V kategorii...

3.11.2008

Na jihočeských komunikacích se řidiči zatím nemohou setkat s dopravní značkou, upozorňující na povinnost zimní výbavy. Na silnicích I. třídy, které spravuje Ředitelství silnic a dálnice, nejsou na území Jihočeského kraje značky C 15a, C 15b dosud osazeny. Stejně tak je tomu i na silnicích II. a III. třídy, které vlastní kraj. V současné době pouze probíhá schvalovací řízení na příslušných silničních úřadech pro označení vybraných úseků, jehož výsledky budou do 18. listopadu zveřejněny.

30.10.2008

Jihočeská centrála cestovního ruchu ve spolupráci s Domem kultury Metropol organizuje ve dnech 13. - 15. listopadu 2008 veletrh turistických zážitků, možností a vizí JIHOČESKÝ KOMPAS.

Akce se bude odehrávat ve dvou rovinách, které však spolu úzce souvisejí. Základem je konference, v rámci které budou představeny stávající i připravované projekty zaměřené na podporu cestovního ruchu a kultury na území jižních Čech, Šumavy, Horního a Dolního Rakouska a Východního Bavorska (např. Museum Fotoateliér Seidel, Revitalizace koněspřežné dráhy v Českých Budějovicích, Přeshraniční síť turistických stezek, Hornorakouská zemská výstava 2013 apod.). Druhou navazující část tvoří...

30.10.2008

V rámci dotačního řízení MPSV ČR pro poskytovatele sociálních služeb pro rok 2009 provedl Krajský úřad Jihočeského kraje v rámci programu podpory A formální hodnocení podaných žádostí. Žádost o dotaci podalo celkem 128 subjektů, jedna žádost byla žadatelem stornována z důvodu předložení do programu podpory B. Poskytovatelé sociálních služeb celkem žádají na 292 služeb s celkovým požadavkem ve výši 721.102.619,- Kč.

Výsledky formálního hodnocení jsou k dispozici v rubrice Odbor sociálních věcí a zdravotnictví/ Informace - dotační a grantová řízení.

29.10.2008

Velvyslanectví Bulharské republiky, Europe Direct a Jihočeský kraj Vás zvou 4.11.2008 na „Den Bulharska". Zahájení Dne Bulharska se koná 4.11.2008 v 10 hodin ve foyer Krajského úřadu Jihočeského kraje prostřednictvím vernisáže výstavy fotografií pod názvem „Krásy Bulharska". Výstavu zahájí velvyslanec Bulharské republiky J.E. Zdravko Popov, hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a ředitel Bulharského kulturního institutu v Praze Bojan Pančev.
Od 11 hodin bude následovat prezentace „Bulharsko - Váš příští cíl", jež je určena zejména organizacím orientujícím se v oboru cestovního ruchu. Prezentací provede a na ochutnávku bulharského vína...

29.10.2008


Pamětní medaili Jihočeského kraje a pamětní list předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník Janu Luňáčkovi, který se v září stal v Týně nad Vltavou mistrem světa mezi juniory v kanoistickém maratonu.
„Jihočeský kraj v uplynulých osmi letech vždy oceňoval vynikající sportovce a vy se svým úspěchem patříte k vrcholům," uvedl Jan Zahradník, který zároveň ocenil kanoistický areál v Týně nad Vltavou a práci lidí ze zdejšího kanoistického klubu.
„Celý závod byl perfektní, zrovna včera jsme si ho pouštěli znovu na videu. Měl jsem cíl získat medaili, trochu jsem doufal ve zlato a ono to vyšlo. Byl to moc pěkný pocit a budu na tento závod vždy...

23.10.2008

Evropské strukturální fondy a jak na ně? Jihočeské rozhlasové noviny se z valné části zabývají tím, jak se Jihočeši v uplynulých letech naučili využívat možností, které jim nabízejí evropské strukturální fondy. Připravena je také pozvánka na cyklovýlet, který by mohl být příjemným uzavřením letošní sezony.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

23.10.2008


Řidičům na jihu Čech od této středy slouží nový most u Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku. Je to poslední ze 34 mostů, které musel kraj opravit nebo nově postavit po povodních v roce 2002.
Stavbu přemostění nad Dubským potokem blokovaly až do loňska nevyjasněné majetkové vztahy. Šest let tak musela auta jezdit přes provizorní železný přechod, který po záplavách postavili vojáci na základech vodou zničeného mostu. Provizorní konstrukce však nebyla v posledních měsících v nejlepším stavu. Praskala na ní prkna a místy vylézaly hřebíky. Jezdit se tak po ní dalo jen s největší opatrností.
Stavět se začalo letos v květnu. Silnice, na níž most stojí, je přitom...

23.10.2008

Českobudějovické Centrum Arpida, jediné zařízení svého druhu v Jihočeském kraji, oslaví v pátek 24. října 15. výročí zahájení činnosti a zároveň 18 let od položení základního kamene. Od Jihočeského kraje získalo centrum z dotačního titulu ministerstva práce a sociálních věcí na svůj provoz v letošním roce téměř 3,5 mil. Kč. Dotace přitom byly poskytnuty na pět sociálních služeb z oblasti péče a prevence. Jedná se například o Denní stacionář pro děti a mládež s těžkým tělesným a kombinovaným postižením, Sociálně terapeutické dílny v Dětském centru Arpida a Dětské centrum Arpida - modelové cvičné bydlení. Náklady na provoz centra činí v letošním roce přibližně 32 mil. Kč.
V...

« Předchozí        Aktuální stránka: 430/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku