Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

29.09.2008

Vyvrcholením sledu letošních akcí, kterým si Jihočeský i Plzeňský kraj připomínaly výročí spisovatele Karla Klostermanna (1848-1923), se stává otevřená výstava v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Jedná se o dosud největší výstavní projekt na jihu Čech, financovaný 11,8 miliony korun Evropským fondem pro regionální rozvoj z Operačního programu Cíl 3- Přeshraniční spolupráce Česká republika- Rakousko. Jihočeský kraj se na něm podílí částkou 1,8 milionu Kč, dalšími 300 tisíci korun přispělo Ministerstvo kultury. Zahraničním partnerem Jihočeského kraje se při jeho realizaci stal hornorakouský spolek Mühlviertler Museumsstrasse.
Výstava s názvem Šumava Karla Klostermanna-...

29.09.2008


Od 1. října do 28. listopadu budou moci žádat zájemci o dotace v rámci Jihočeských krajských programů podpory práce s dětmi a mládeží pro rok 2009, jejichž vyhlášení schválili krajští zastupitelé. Celkem je připravena k rozdělení částka šest milionů korun.
Pro rok 2009 jsou vyhlášeny tyto programy podpory práce s dětmi a mládeží:
I. Podpora pravidelné zájmové činnosti a zájmového vzdělávání
II. Akce s převahou zaměření na neorganizované děti a mládež
III. Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti zájmové činnosti a zájmového vzdělávání
IV. Podpora informačních systémů mládeže a otevřených klubů
V. Podpora talentové mládeže a soutěží
VI....

29.09.2008


Šest milionů korun je připraveno pro Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2009, jejichž vyhlášení ke dni 1. října 2008 schválili krajští zastupitelé s tím, že termín podávání žádostí je do 28. listopadu 2008.
Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2009 se člení do šesti následujících oblastí:
I. Příspěvek na rekonstrukce stávajících sportovišť
II. Příspěvek na obnovu vybavení sportovních zařízení
III. Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti sportu
IV. Podpora veřejně přístupných sportovních akcí s převahou zaměření na mládež
V. Příspěvek na organizaci přeborů Jihočeského kraje
VI. Příspěvek na činnost sportovních...

29.09.2008


Stříbrné pamětní medaile Jihočeského kraje a symbolický šek na částku 25 000 Kč předali dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník a krajská radní Marie Hrdinová při setkání s jihočeskými účastníky (rodáky z Jihočeského kraje, příp. sportovci, kteří závodí za jihočeský oddíl) 13. letních paralympijských her v Pekingu.
Ocenění převzali David Drahonínský, paralympijský vítěz v lukostřelbě, Markéta Macková (3. v cyklistické časovce), Jana Fesslová (3. v hodu diskem a 9. v oštěpu), Arnošt Petráček (4. v plavání - 50 metrů znak), Zbyněk Lambert (stolní tenis - 4. místo družstva), Josef Štiak (4. v hodu oštěpem a 7. v disku) a Martin Biháry (11. ve vzpírání - bench press)....

29.09.2008


K důležitým tématům současnosti patří v Evropské unii změny klimatu. Obecně se předpokládá, že Evropa stojí na počátku období se stále častějšími a ničivějšími projevy extrémního počasí a proto bude krizové řízení stále důležitější a významnější kompetencí regionálních samospráv.
Právě na toto téma pořádá tuto středu 1. října Jihočeský kraj mezinárodní konferenci o krizovém řízení, která začne v 10 hodin v sále zastupitelstva krajského úřadu. Konference se koná v rámci OPEN DAYS GO LOCAL a zaměří se na odhadovaný vývoj trendů v krizovém řízení s přihlédnutím na přeshraniční spolupráci v rámci schengenského prostoru.
Témata konference vycházejí z toho, že Evropa...

26.09.2008


Den otevřených dveří připravila na čtvrtek 2. října od 9 do 13 hodin Nemocnice Písek, a.s., jejímž stoprocentním vlastníkem je Jihočeský kraj. Zájemci se tak budou moci seznámit s chodem nemocnice a budou moci také zavítat na některá oddělení.
„Například ve vestibulu před centrálními operačními sály bude připravena ukázka pomůcek pro ortopedické pacienty, na hematologickotransfuzním oddělení se bude hovořit o dárcovství krve a určování krevních skupin," říká ředitel nemocnice Miroslav Janovský.
Připravena je také prohlídka mamografického pracoviště s výkladem, vyšetření cholesterolu v krvi na oddělení klinické biochemie i vyšetření krve-glykemie v...

26.09.2008


Již posedmé vyhlašuje Jihočeský klub Obce spisovatelů ve spolupráci s Jihočeským krajem literární soutěž „Psaní pod Černou věží", jejíž vítěz získává symbolickou cenu - Jihočeskou žabku. Na téma „Závislosti" však tentokráte mohou své práce zasílat mladí literáti nejen z řad studentů středních škol a učilišť v regionu, ale poprvé také studenti vyšších odborných škol a vysokoškoláci.
„Naším záměrem je přitáhnout mládež k literatuře, ke čtení i k vlastnímu slovnímu vyjádření, k prezentaci jejích názorů a pocitů psanou formou, která v poslední době zejména mezi mladými lidmi hodně upadá," konkretizuje cíle této aktivity Stanislava...

25.09.2008


Primátor hl. města Prahy Pavel Bém přivítal včera ve své rezidenci hejtmany českých a moravských krajů. V prosinci roku 2004 se na stejném místě uskutečnilo první zasedání Rady Asociace krajů ČR v druhém volebním období, nyní se její členové společně sešli, aby na tomtéž místě uplynulé čtyři roky zhodnotili.

"V krátké době se Asociace krajů stala důležitou součástí struktury veřejné správy, efektivní platformou pro diskusi regionů a nástrojem pro prosazování jejich oprávněných zájmů. Asociace má za sebou nesporné úspěchy a jsem rád, že jsme si je dnes mohli připomenout na místě, kde vznikla. Především má ale před sebou spoustu práce. Důležitost regionů se...

25.09.2008


Za vzor pro všechny jihočeské sportovce označil dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník legendu boxerského ringu, Josefa Němce z Českých Budějovic. U příležitosti jeho dnešních 75. narozenin spolu vzpomněli jak na začátky Němcovy kariéry, tak i na největší úspěchy českobudějovického boxera - na bronz z olympijských her v Římě v roce 1960 a zlato z evropského šampionátu v Moskvě v roce 1963.
„Jako kluk jsem sledoval všechny vaše úspěchy a když jsem vás pak v Českých Budějovicích potkával, byl jsem na vás pyšný. A to jsem i nyní," řekl Jan Zahradník, který předal jubilantovi stříbrnou pamětní medaili Jihočeského kraje, dárkový koš a další drobné dárky.
...

« Předchozí        Aktuální stránka: 431/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku