Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

24.09.2008

Jihočeský kraj se připravuje na další veletrh investičních nemovitostí, který se letos koná ve dnech 6. až 8. října v bavorském Mnichově. Jedná se o 11. ročník mezinárodního odborného veletrhu Exporeal, jenž je tradičním místem setkávání obchodníků, developerů a investorů ze států střední a západní Evropy, v posledních letech však také Evropy východní. Veletrh je zaměřen především na poradenství a zprostředkování nákupu a možného využití nemovitostí.
Grafika předního panelu stánku Jihočeského kraje usnadní návštěvníkům veletrhu rychlejší lokalizaci regionu v rámci Evropy. Boční panely nabídnou souhrnné informace o aktuálních investičních příležitostech na jihu Čech, o...

24.09.2008

K přípravě výzev v rámci oblastí intervence č. 2.1. Zavádění ICT v územní veřejné správě z Integrovaného operačního programu a č. 4.2. Posilování institucionální kapacity a efektivnosti samosprávních celků z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost připravuje Ministerstvo vnitra ČR workshopy, které se uskuteční v Regionálním centru v Olomouci, Jeremenkova 40 B, v termínech 9. a 10. října 2008. Workshopy jsou určeny pro obce s matričními úřady a jimi zřizované organizace, krajské úřady a jimi zřizované organizace a svazky obcí. Podrobné informace o připravovaných workshopech jsou zveřejněny na webové stránce www.mv-workshop.cz , kde...

24.09.2008

Jihočeský kraj v roli hospodáře, ekologické zátěže Jižních Čech a jejich likvidace, Jihočeské letiště České Budějovice - jihočeský letecký přístav a stoupající zájem o zdravotnické záchranné služby, to jsou titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nové vydání Jihočeských rozhlasových novin.

23.09.2008


V Jihočeském kraji je 16 lokalit, které jsou označené jako rizikové v souvislosti se sociálně vyloučenými romskými lokalitami. Vyskytují se v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Větřní, Přídolí, Písku, Táboře, Jindřichově Hradci, Českých Velenicích, Prachaticích, Volarech a Pohorské Vsi.
Tyto a další údaje zazněly na semináři „Sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené romské lokality v Jihočeském kraji", který se konal na krajském úřadu a na kterém se sešli zástupci obcí, nestátních neziskových organizací i aktivisté, zabývající se romskou problematikou.
Jak uvedl krajský romský koordinátor Roman Slivka, konkrétní uvedení sociálně...

22.09.2008

Zastupitelstvo Jihočeského kraje dne 16. září 2008 projednalo územně analytické podklady Jihočeského kraje. Ostatní informace týkající se územně analytických podkladů a rozboru udržitelného rozvoje území Jihočeského kraje jsou umístěny v rubrice Územně analytické podklady.

19.09.2008

Prezident Václav Klaus zahájil výstavu Zachraňme Šumavu, která je od čtvrtečního odpoledne k vidění v Písecké bráně na Hradčanech v Praze. Výstava, dokumentující kalamitní stav šumavských porostů, vznikla z iniciativy jihočeského hejtmana Jana Zahradníka, senátorů Tomáše Jirsy, Jiřiny Rippelové, Josefa Kalbáče a Svazu obcí Národního parku Šumava. Jejím smyslem je opětovně upozornit na to, že budoucnost Šumavy není jen lokální otázkou, neboť zde odumírají největší lesní plochy ve střední Evropě.
Na stranu šumavských obcí a krajů, požadujících, aby se problematikou Šumavy zabývala vláda, se ve svém vystoupení jednoznačně postavil i Václav Klaus. Prezident varoval před...

19.09.2008

Vážený pane náměstku, vážený pane generále, vážený pane primátore, paní a páni starostové, vážení hosté, vojáci!

Sešli jsme se dnes na historickém náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, abychom slavnostně předali prapor pěší rotě aktivních záloh Krajského vojenského velitelství České Budějovice. Pro mne je pak velkou ctí tento prapor, který byl zhotoven na náklady Jihočeského kraje, osobně vojákům pěší roty předat.
Jak praví základní vojenský řád, bojový prapor je symbolem vojenské cti a statečnosti, připomíná každému vojákovi povinnost sloužit vlasti a bránit ji proti vnějšímu napadení. Otázky vojenské cti, bojových tradic naší armády, statečnosti...

18.09.2008

Téměř čtyřkilometrovou trasu dnešního Běhu naděje ve Strakonicích absolvoval jihočeský hejtman Jan Zahradník po boku strakonického starosty a krajského zastupitele Pavla Vondryse. Běhu, který navázal na předešlé ročníky, motivované osudem Terryho Foxe a jeho statečným bojem se zákeřnou chorobou, se i tentokrát zúčastnily stovky žáků místních škol a vojáků. Finanční výtěžek akce, na jejímž úspěchu nic neubral ani ranní mrazík, je určen na podporu léčby rakoviny.
„Podpořit myšlenku Běhu Terryho Foxe jsem přijížděl do Strakonic pravidelně podpořit již od roku 2000 a vynechal jsem jen v povodňovém roce 2002. Pokud zdraví bude sloužit, rád poběžím i příští rok," řekl...

17.09.2008

Na výstavu fotografií a obrazů následovníků Mikoláše Alše zve v těchto dnech Krajský úřad Jihočeského kraje. Jedná se o další z pravidelných výstav jihočeských profesionálních i amatérských umělců, které v prostorách hlavní budovy úřadu pořádá odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
Jaroslav Mikoláš Vojna, pravnuk slavného jihočeského malíře, zde představuje své fotografie z pražské ZOO, kde dlouhá léta pracoval. Výstavu doplňují obrazy jeho otce, akademického malíře Jaroslava Vojny staršího, který se ve své tvorbě inspiroval především tradicí českého loutkářství a divadlem Matěje Kopeckého. Jeho kresby však nezapřou vliv Mikoláše Alše.
Součástí expozice...

« Předchozí        Aktuální stránka: 432/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku