31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

28.01.2009


Přiblížit v letošním a příštím roce nejširší veřejnosti živoucí tradice v Jihočeském kraji a Dolních Rakousích prostřednictvím nových inovativních okruhů má za cíl projekt „Folklór bez hranic - Za lidovými tradicemi se sousedy", který byl před několika dny schválen Monitorovacím výborem operačního programu Cíl 3, Česko-rakouská uzemní spolupráce. Vedoucím partnerem projektu je Jihočeské folklorní sdružení se sídlem v Kovářově, partnerem pak Volkskultur Niederösterreich Betriebs GmbH z Atzenbruggu.
Rozpočet projektu jsou 3 978 000 korun, Jihočeský kraj se na jeho spolufinancování podílí částkou ve výši půl milionu korun.
„Projekt je zaměřen na...

27.01.2009

Do budovy Berlaymont Evropské komise se od středy začne stěhovat několik desítek grafik milevského rodáka a píseckého výtvarníka Františka Doubka. V pátek 30. ledna se tam totiž uskuteční vernisáž výstavy CZ UNESCO+, která je další akcí jihočeského příspěvku k doprovodnému programu českého předsednictví.

„Výtvarník František Doubek umí svým nezaměnitelným stylem zachytit tvář i atmosféru historických měst. Architektonické dědictví České republiky nejen ilustruje krásu naší země, ale dokládá také její pevné místo v kulturním kontextu Evropy. Během předsednictví chceme náš kraj a naši zemi představit nejen jako nováčka Evropských společenství, ale především jako místo...

27.01.2009


V souvislosti s úpravami koryta řeky Vltavy bude pro cyklisty a chodce úplně uzavřena stezka České Budějovice - Hluboká nad Vltavou v úseku od mostu na Strakonické po jez v Českém Vrbném u vodáckého areálu v termínu od 29.1.2009 do 13.3.2009 . Po stezce bude odvážena vytěžená zemina z koryta řeky. Uzavřený úsek bude řádně označen a opatřen zábranami.

Neznačená náhradní trasa pro pěší a cyklisty v obou směrech bude vedena přes lávku nad silnicí I/20, ulicemi Krčínova, Husova a dále po komunikaci v Českém Vrbném směrem k vodáckému areálu.

 

27.01.2009


V jihočeských krajských nemocnicích nebudou lidé od 1. února platit regulační poplatky, učiní tak za ně kraj. V rozpočtu má na hrazení poplatků připravenou částku ve výši sto milionů korun.
Krajští zastupitelé dnes odsouhlasili poskytnutí finančních darů z rozpočtu Jihočeského kraje od 1. února pojištěncům, nebo jejich zákonným zástupcům, kterým vznikla povinnost hradit regulační poplatek ve zdravotnických zařízeních zřizovaných nebo zakládaných Jihočeským kraje dle § 16a zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů.
Proplácení poplatků se týká sedmi krajských nemocnic v každém bývalém okresním...

27.01.2009


Jihočeský kraj i pro letošní rok ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou připravil možnost využití zvýhodněného regionálního úvěru pro malé a střední podnikatele s méně než 50 zaměstnanci. Jeho vyhlášení od 15. února dnes schválili krajští zastupitelé.
Tento program je v Jihočeském kraji již od roku 2003 a je o něj z řad podnikatelů stálý zájem. Pro letošní rok je v něm připraveno 23 milionů korun, maximální výše podpory je navrhována v částce jednoho milionu s pevnou úrokovou sazbou pět procent. Doba splatnosti úvěru sjednaná k datu jeho poskytnutí je maximálně pět let. V loňském roce bylo v tomto programu 19 milionů korun, v samém začátku v roce...

26.01.2009


Vlastní prostor k prezentaci budou mít od zítřejšího dne v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích střední školy, jejichž zřizovatelem je Jihočeský kraj. Symbolicky před kanceláří radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jany Krejsové ( II. NP) jsou umístěny velkoplošné nástěnky, které budou školám k dispozici. Kromě nich je zde i stolek pro případné letáčky, propagační materiály a brožury škol pro potřeby veřejnosti. Jako první se zde představí Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola České Budějovice se sídlem v Kněžskodvorské ulici.
Na jedné z nástěnek budou moci školy vždy po dobu tří týdnů prezentovat své...

26.01.2009


V dolnorakouském Gmündu podepsali v pátek zemská radní Úřadu vlády Dolních Rakous Johanna Mikl-Leitner a 1. náměstek českého ministra pro místní rozvoj Milan Půček bilaterární smlouvu „Memorandum o porozumění" pro operační program Cíl Evropská územní spolupráce Česká republika - Rakousko 2007-2013.
Na základě podpisu této smlouvy bude možné uzavírat smlouvy o poskytnutí prostředků z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) mezi řídícím orgánem programu a úspěšnými příjemci dotace a následně vyplácet jednotlivé příspěvky z ERDF.
„Podpis tohoto memoranda je významným krokem pro fungující implementaci programu. Bez něho by nebylo možné zahájit...

26.01.2009


Z první cesty do Bruselu se v sobotu dopoledne vrátil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, první náměstek hejtmana Martin Kuba a člen rady Karel Vlasák. Předchozí dva dny tam zahajovali dvě akce doprovodného programu českého předsednictví. Obě se konaly z iniciativy Jihočeského kraje a představily Dana Bártu nejen v roli zpěváka, ale také jako odonatologa, znalce a vášnivého fotografa vážek. Ve čtvrtek 22. ledna večer v budově generálního ředitelství pro životní prostředí Evropské komise Dan Bárta se svým kolegou Alešem Dolným představili unikátní projekt Vážky České republiky. Dalšími hosty klubového večera byl malíř Jan Dungel a jazzová zpěvačka Zuzana Dumková....

26.01.2009


Vlaky podobné tramvajím by mohly v budoucnu jezdit na Lipensku. Obyvatelé i turisté by se jich mohli dočkat v roce 2016. Vyplývá to ze studie prodloužení regionální dráhy Rybník - Lipno nad Vltavou do Černé v Pošumaví, jejíž druhá etapa, zahrnující úsek Frymburk-Černá v Pošumaví, byla dnes prezentována na Krajském úřadu Jihočeského kraje.
Studie vznikla z iniciativy Jihočeského kraje a prezentovali ji tvůrci z IKP Consulting Engineers Praha. První etapa, která počítá s vybudováním tratě z Lipna nad Vltavou do Frymburku, byla na krajském úřadu prezentována před rokem. Celkové náklady celého projektu dosáhnou podle prezentovaných odhadů asi 3,9 miliardy korun.
...

« Předchozí        Aktuální stránka: 432/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku