Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

20.08.2008

Srpen 68 v Jihočeském kraji přibližuje výstava prostorách hlavní budovy krajského úřadu, kterou dnes zahájil jihočeský hejtman Jan Zahradník. Tvoří ji reprodukce fotografií z ulic jihočeských měst, pořízených běžnými občany po obsazení vojsky Varšavské smlouvy. Výstavu doplňují tiskoviny z osudových srpnových dnů ze Státního oblastního archivu České Budějovice a dochované záznamy vysílání českobudějovického studia Českého rozhlasu. Veškeré zapůjčené fotografie si mohou zájemci prohlédnout i na webových stránkách Jihočeského kraje na adrese http://foto68.kraj-jihocesky.cz .
„Krajský úřad se počátkem června...

20.08.2008

Jak pokračují velké dopravní stavby na jihu Čech, jak se chystá nový školní rok, jakou další událostí bude připomenut velký šumavský spisovatel? To jsou otázky, na které najdete odpovědi v novém vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nejnovější Jihočeské rozhlasové noviny.

19.08.2008

V souladu s ustanovením § 20 odst. 3 § 61 odst. 3 zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, Krajský úřad Jihočeského kraje ukončil v úterý 12. srpna 2008 v 16.00 hod. příjem kandidátních listin k registraci pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje. Kandidátní listiny podalo celkem 13 politických stran, politických hnutí a jejich koalic. Přehled podaných kandidátních listin v pořadí tak, jak byly podány je uveden v příloze.
Kandidátní listinu podaly všechny politické strany zastoupené v současném zastupitelstvu (ODS, KSČM, ČSSD, KDU - ČSL a SNK Evropští demokraté) a dvě politické strany, které se o místo v zastupitelstvu ucházely již v končícím volebním...

19.08.2008

V pondělí 18. 8. 2008 v 16.00 hod. skončila lhůta, ve které politické strany a politická hnutí a jejich koalice, které podaly kandidátní listiny pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje, mohly, v souladu s ustanovením § 21 odst. 4 zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, doplňovat do podaných kandidátních listin další kandidáty až do celkového počtu 60 nebo vzájemně měnit jejich pořadí. Po uplynutí této lhůty již nelze nijak měnit početní a personální složení podaných kandidátních listin.
Na kandidátních listinách 10 politických stran, 1 politického hnutí a 2 koalic politických stran je uvedeno celkem 577 kandidátů.
Plný počet kandidátů, který...

18.08.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice - 4. poschodí. Tisková konference se koná ve středu 20.8.2008 od 9.00 hod. v Presscentru KÚ JK.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 934/2008)
2. Návrh volby přísedících krajského soudu (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 938/2008)
3. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna člena představenstva akciové společnosti Jihočeské nemocnice, a.s. (MUDr. Pavelka, mat. č. RK 926/2008)
4. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna člena představenstva akciové společnosti Nemocnice České...

18.08.2008

Krajský úřad - Odbor grantů a evropské integrace pořádá Seminář pro žadatele v rámci OP Přeshraniční spolupráce Česká republika - Rakousko 2007 - 2013, který se koná ve čtvrtek 28.8.2008 od 9:00 hodin v zasedací místnosti Zastupitelstva města České Budějovice. Z důvodu omezené kapacity prosíme zájemce, aby se přihlásili emailem na: navara@kraj-jihocesky.cz nebo na tel.: 386 720 385. Účast na semináři je bezplatná.

Vzhledem k neschválené dokumentaci vztahující se k uzavírání smluv a vyúčtování projektů upozorňujeme, že seminář je určen pouze pro žadatele, kteří hodlají předložit žádost o podporu z programu přeshraniční...

18.08.2008

Šumavu už má ve své moci kůrovec. Toto poznání si přinesli jihočeský hejtman Jan Zahradník a krajský radní Jiří Netík z nedělní obchůzky hned několika lokalit Národního parku Šumava, které se zúčastnili i zástupci Ministerstva zemědělství a vedení Správy NPŠ.
„V poslední červencový den jsme absolvovali inspekční let Ministerstva zemědělství nad šumavským parkem a okolními lesy, z kterého vyplynulo, že šíření kůrovce je alarmující. Chtěli jsme se seznámit s aktuální situací ještě zdola, a proto jsem požádali vedení parku o možnost návštěvy i těch míst, která nejsou veřejnosti běžně přístupná. To, co jsme viděli, dává plně zapravdu lesnickým odborníkům, podle nichž je...

15.08.2008

Zasloužilého mistra sportu Aloise Roučku ze Strakonic, bývalého státního reprezentanta v motocyklových soutěžích a účastníka několika "Šestidenní", přijal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník. Stalo se tak u příležitosti významného životního jubilea Aloise Roučky, který se 18. srpna dožívá 85 let.

„Pamatuji doby, kdy Šestidenní byla pro naší sportovní veřejnost velkou událostí a kdy její průběh sledovali nejen motorističtí fanoušci. Dnes už tomu bohužel tak není a je to škoda," řekl hejtman Jan Zahradník.

Jméno Aloise Roučky si motoristická veřejnost v souvislosti se Šestidenní spojuje především s rokem 1958, kdy česká reprezentace dosáhla...

15.08.2008

Kolik peněz průměrně vynakládá Jihočeský kraj ze svého rozpočtu na ochranu životního prostředí, to byla nejtěžší otázka pro účastníky čtenářské soutěže Jihočeských novin. Vědomostní soutěž předznamenala nadcházející Den Jihočeského kraje na Zemi živitelce 24. srpna, kde prvním třem výhercům budou předány věcné dary.

Kupony s 10 otázkami o činnosti Jihočeského kraje s nabídkou tří možných odpovědí byly zveřejněny v červnovém a červencovém čísle Jihočeských novin, které kraj vydává jako přílohu Jihočeských Deníků Bohemia. Z 41 došlých kuponů hned 26 nemělo správně, že Jihočeský kraj vynakládá na ochranu životního prostředí v průměru jeden milionu korun denně!

Bez...

« Předchozí        Aktuální stránka: 432/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku