31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

5.02.2009


Celkem šest milionů korun rozdělí Jihočeský kraj v letošním roce v rámci „Jihočeských programů podpory sportu pro rok 2009". Přidělení grantů v této výši schválily rada a zastupitelstvo.
„U programů podpory sportu byly finance rozděleny do šesti okruhů. Konkrétně na rekonstrukce sportovišť, obnovu vybavení sportovních zařízení, mezinárodní spolupráci v oblasti sportu, veřejně přístupné sportovní akce, na organizaci přeborů Jihočeského kraje a také na činnost sportovních tříd," říká Jana Krejsová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu.
Zájem o získání finančního příspěvku byl opět značný, o čemž svědčí celkem 369 podaných žádostí s...

5.02.2009

Dne 30.1.2009 byla vyhlášena 1. vlna výběrových řízení realizovaných v rámci individuálního projektu Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji. Vyhlášená výběrová řízení jsou zaměřená na zajištění poskytování následujících druhů sociálních služeb na území Jihočeského kraje:

  • domy na půl cesty,
  • intervenční centra,
  • nízkoprahová denní centra,
  • podpora samostatného bydlení.

Více informací o 1.vlně výběrových řízení včetně zadávací dokumentace naleznete na webových stránkách projektu www.individualni-projekt.cz.

 

5.02.2009

Na zahájení výstavy v budově Evropské komise v Bruselu se hejtman Jiří Zimola sešel s eurokomisařem Vladimírem Špidlou. Stalo se tak u příležitosti zahájení výstavy grafik milevského rodáka a píseckého výtvarníka Františka Doubka v pátek 30. ledna. Výstava je dalším příspěvkem k doprovodnému programu českého předsednictví. S eurokomisařem Špidlou se hejtman Zimola a ostatní hejtmani bavili na téma evropských peněz, které proudí do České republiky.
„Komisař Špidla se zajímal o dění v krajích. Diskuse se vedla zejména kolem Evropských peněz a problematiky českého monitorovacího systému těchto finančních toků." řekl hejtman Zimola. Díky kontrolním mechanismům...

5.02.2009

Jihočeští zastupitelé schválili vyhlášení grantů v památkové péči, na finanční podporu se budou moci těšit i organizace starající se o volný čas mládeže či sportovní oddíly a také se dozvíte, co čeká nově zřízený zemědělský výbor, to jsou titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si poslední vydání Jihočeských rozhlasových novin.

 

5.02.2009

Příspěvek Jihočeského kraje k doprovodnému programu českého předsednictví bude pokračovat odbornými akcemi. Stálá kancelář Jihočeského kraje v Bruselu pořádá 11. února ve Výboru regionů seminář, jehož cílem je zjistit a prezentovat aktuální názory evropských institucí, členských států a regionů na budoucnost kohezní politiky a především na jeden z jejích plánovaných nových rozměrů - takzvanou územní soudržnost. Setkání zahájí ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda, poslanec Evropského parlamentu Oldřich Vlasák a předseda komise COTER Výboru regionů Michael Schneider. Součástí semináře je také výstava „Jižní Čechy známé a zapomenuté", jejíž vernisáž uvede president...

5.02.2009

Zastupitelé Dačic se ve středu (4.2.09) odpoledne sešli na pracovní schůzce, aby projednali další postup v kauze tamní nemocnice. Na své jednání přizvali také hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu a náměstkyni hejtmana Ivanu Stráskou.
Mezi městem Dačice a společností PP Hospitals v současné době probíhá soudní spor o oprávněnosti vypovězení nájemní smlouvy ze strany města. Společnost je ochotna soudní spor neprotahovat podáváním odvolání, ale chce od města téměř 13,5 milionu korun - 9,5 za odkup movitého majetku a vyrovnání investic do nemocnice, další necelé 4 miliony za to, že po odchodu lékařů společnost dál zaměstnávala střední zdravotnický personál ve víře, že...

5.02.2009

Dnes dopoledne slavnostně otevřelo Muzeum Jindřichohradecka, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj, novou knihovnu a badatelnu. Nové prostory pro odborné pracovníky i veřejnost vznikly v patře západního křídla budovy bývalého kláštera minoritů u kostela sv. Jana Křtitele ve Štítného ulici v Jindřichově Hradci. Do její rekonstrukce přispěl Jihočeský kraj investicí 14 milionů korun, celkové náklady, na nichž se podílely také ministerstvo kultury a město Jindřichův Hradec, se pohybují mezi 30 a 40 miliony korun. Podle jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly je důležité, že veřejné finance jdou pro obnovu objektů jako jsou knihovna a badatelna.
„Když jsem studovával, poznal...

4.02.2009


Jihočeský kraj se v letošním roce pustí do druhé etapy projektu „Přeshraniční systém značení turistických cílů", který bude tentokráte zaměřen na spolupráci s Dolními Rakousy, respektive s regionem Waldviertel. Projekt byl v prosince loňského roku doporučen ke spolufinancování z EU v rámci Programu Evropské územní spolupráce ČR-Rakousko 2007-2013. Vedoucím partnerem projektu je Jihočeský kraj, partnerem na rakouské straně se stal Úřad vlády Dolních Rakous. Předpokládané náklady projektu jsou 2,7 milionu korun, přičemž z fondů EU by mělo být uhrazeno téměř 2,3 milionu korun. Dokončen by měl být do června 2010.
„Cílem tohoto projektu je doladění a...

4.02.2009

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 4. poschodí. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.

Návrh programu:
1. Informace o akcích pořádaných v lednu 2009 v rámci Jihočeského příspěvku k doprovodnému programu předsednictví České republiky Radě Evropské unie (Mgr. Zimola, mat. č. RK 106/2009)
2. Výroční zpráva Jihočeského kraje o činnosti v oblasti poskytování informací dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím za rok 2008 (Mgr. Zimola, mat. č. RK 113/2009)
3. Dodatek č. 1 k Rámcové smlouvě o poskytnutí dotace z rozpočtu Jihočeského kraje pro RRRSJZ...

« Předchozí        Aktuální stránka: 434/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku