Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

28.05.2008


Rozdělení částky 218 000 korun šesti žadatelům na jejich projekty v rámci grantového programu „Podpora sociálního začleňování národnostních menšin, cizinců a azylantů schválili včera krajští radní.
Ve druhé výzvě tohoto grantového programu se přitom o podporu ve dvou opatřeních ucházelo dvanáct žadatelů na celkovou částku 1 025 950 korun. Hodnotící komise poté doporučila přidělení dotace šesti subjektům.
V opatření „Podpora služeb v romských komunitách ohrožených sociálním vyloučením" krajský příspěvek obdrží Oblastní charita Kaplice (44 500 Kč) na projekt „Tolerance Kaplice", občanské sdružení Lačho lav Větřní (43 500 Kč) na projekt...

27.05.2008

Jihočeský kraj podpořil boj s černými zpracovateli autovraků na jihu Čech. Krajský radní Jiří Netík zaštítil vznik občanského sdružení Autovrak - Jih, jehož členy jsou pouze legální zpracovatelé autovraků.
„Podařilo se nám spojit konkurenty v oblasti zpracování autovraků. Vytvořili velmi silnou asociaci, která dokáže kromě zvyšování inovací a konkurenceschopnosti také jednotně bojovat s nepoctivci, kteří v tomto odvětví podnikají a legálním zpracovatelům ubírají práci. Kraj bude toto sdružení i nadále podporovat, protože špatně zlikvidovaný autovrak působí velké potíže přírodnímu prostředí," vysvětlil Jiří Netík.
Problém s autovrakem je v jeho ekologickém...

27.05.2008

Schválením poskytnutí a předání finančního daru ve výši 300 tisíc korun ocenili dnes na svém jednání krajští zastupitelé sportovní úspěchy, kterých v sezóně 2007/2008 dosáhl Volejbalový klub Jihostroj České Budějovice. Volejbalisté Jihostroje v uplynulém ročníku extraligy obhájili triumf z předcházející sezóny a podruhé za sebou se stali mistry České republiky a budou český klubový volejbal opět reprezentovat v Lize mistrů. Kromě mistrovského titulu mužů se Jihostroj může letos pyšnit i dalším prvenstvím, které vybojovalo juniorské družstvo.
„Výsledky, kterých Jihostroj dosáhl jak v mužské, tak juniorské kategorii, svědčí o velké síle tohoto českobudějovického klubu....

27.05.2008

Od 30. června 2008 dochází k úpravám podmínek pro využívání krizových telefonních čísel. Toto číslo zabezpečuje nadstandardní spojení zejména pro města, městyse, obce, územně správní úřady, složky integrovaného záchranného systému (IZS) v době krize, kdy může dojít k přetížení mobilní sítě. V takovém případě je krizovému číslu udělena priorita, díky které volající získává vyšší schopnost „dovolat se" než běžná telefonní čísla.
K jakým hlavním změnám dochází:

  • k 30.06.2008 končí platnost speciálního tarifu IZS u přiděleného krizového čísla,
  • nově lze funkcionalitu přednostního spojení u krizového čísla převést na jakékoli číslo O2,
  • volání...
26.05.2008

Jihočeský kraj vyhlašuje ve dnech 26. 5. - 7. 7. 2008 1. kolo výzvy předkladatelům grantových projektů k předkládání žádostí o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost pro oblasti podpory 1.1 - Zvyšování kvality ve vzdělávání, 1.2 - Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a 1.3 - Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení. Výzvy jsou určeny školám, školským zařízením, vysokým školám, sdružením a asociacím škol, právnickým osobám působících ve vzdělávání a kariérovém poradenství, organizacím působících v oblasti volného času dětí a mládeže, městům, obcím a svazkům obcí, odborovým...

26.05.2008

Nejvýznamnější stavba v novodobé historii Jihočeského muzea v Českých Budějovice zahajuje provoz. Jedná se o depozitář třetího tisíciletí, jehož pořízení, přestavba a vybavení přišly na celkem 58 milionů korun. Muzeu poskytne nezbytný prostor pro moderní zpracování a uložení sbírek a zároveň umožní do budoucna rozvoj sbírkotvorné činnosti, což je v zájmu uchování kulturního dědictví národa hlavním posláním této instituce.
„Objekt bývalé těstárny s přízemní přístavbou v českobudějovické ulici L.B.Schneidera zakoupilo za 12 milionů Ministerstvo kultury pro potřeby Jihočeského muzea již v roce 2001. V následujícím roce poté, co se stal Jihočeský kraj zřizovatelem muzea,...

23.05.2008

Téměř dvě třetiny obcí v Jihočeském kraji separují odpad. Znamená to, že z 623 jihočeských sídel zavedlo systém recyklace komunálního odpadu již 454 obcí, což jsou 73 procenta. V počtu občanů kraje, kteří už mají možnost třídit odpad ze svých domácností, jde dokonce o 94 procenta, neboť zmíněné obce sčítají 589 630 tisíc obyvatel Jihočeského kraje. Ve více než polovině jihočeských obcí je možné separovat tři základní komodity, tedy papír, sklo a plasty. Na osobu a rok pak připadá na jednoho Jihočecha zhruba 33 kilogramů separovaného odpadu.
„V současné době nám v porovnání s ostatními 14 kraji patří sedmé místo, na které jsme poskočili z loňské 9. příčky zejména díky...

23.05.2008


V rámci zahájení 10. ročníku Bambiriády, které se uskutečnilo včera na Střeleckém ostrově v Praze, udělila Česká rada dětí a mládeže cenu Přístav, která je touto nevládní organizací sdružující většinu dětských organizací z celé České republiky každoročně udělována komunálním politikům, kteří svou prací přispěli k lepšímu životu dětí, a spolupráci s občanskými organizacemi pečujícími o mládež.
Za významnou podporu mimoškolní činnosti dětí a přispění k jejímu rozvoji v Jihočeském kraji letos cenu Přístav obdržela s dalšími osmi osobnostmi také Marie Hrdinová, uvolněná členka Rady Jihočeského kraje, která zodpovídá za oblast školství, mládeže a tělovýchovy.
Návrh...

23.05.2008


Na začátku květnového jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje, které se bude konat v úterý 27. května od 10 hodin, dojde k slavnostní události. Zastupitelé přijmou zástupce Volejbalového klubu Jihostroj České Budějovice a hokejového klubu HC Mountfield České Budějovice a ocení výsledky, kterých kluby dosáhly v uplynulé sezóně.
Volejbalisté Jihostroje v ročníku 2007/2008 obhájili triumf z předcházející sezóny a podruhé za sebou se stali mistry České republiky a budou český klubový volejbal opět reprezentovat v Lize mistrů. Českobudějovičtí hokejisté dokázali v uplynulém ročníku nejvyšší hokejové soutěže, extraligy, vyhrát základní část, v následném play-off se...

« Předchozí        Aktuální stránka: 435/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku