Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

24.04.2008

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo svým usnesením č. 130/2008/ZK ze dne 15. 4. 2008 rozdělení dotací z Programu obnovy venkova v roce 2008. Finanční prostředky jsou určeny na akce obcí Jihočeského kraje v rámci programů obnovy vesnice, na integrované projekty venkovských mikroregionů apod.

Podrobné informace včetně přehledu přidělených dotací najdete v rubrice Odboru regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic / Program obnovy venkova 2008.

 

24.04.2008

Jihočeský kraj se chystá pomoc včelařům s obnovou včelstev, které vyhubil zákeřný roztoč, šířící nemoc varoáza. „Jedná se nyní o skutečně havarijní stav. Jarní sčítání totiž ukázalo, že na jihu Čech uhynula oproti roku 2007 až třetina včelstev, což je velmi alarmující. V některých lokalitách přišli včelaři až o 80 procent včelstev," uvedl krajský radní Jiří Netík, který připravuje návrh na finanční podporu kraje ke schválení radou a zastupitelstvem. „Masivní úbytek včel zavinily dvě po sobě jdoucí mírné zimy. Teplo jednak svědčí roztoči a mírná zima pak oslabuje včelu, která zůstává i v tomto období aktivní a nemůže načerpat nové síly", vysvětlil Jiří...

24.04.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání je ve středu 30.4. 2008 od 8:00 hod. v Presscentru KÚ JKv zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 475/2008)
2. Prezentace Jihočeského kraje během Předsednictví ČR Radě EU - Projekt „Z jižních Čech až na konec světa" (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 498/2008)
3. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky...

23.04.2008

Nový úsek čtyřproudové komunikace na jihu Čech, jak naložit s výsledky přijímacích zkoušek na střední školy, přístup k hraničním přechodům za evropské peníze ,dobrovolných hasičů si jihočeský kraj váží, to jsou titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

Na stránkách zvukových novin si také můžete poslechnout:

Další úsek rychlostní komunikace R4 otevřen

Informace o volných místech na jihočeských...

22.04.2008


Šek na 400 tisíc korun předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jihočeského kraje na činnost dětí a mládeže v jednotkách požární ochrany. Celková částka, kterou Jihočeský kraj letos poskytuje ze svého rozpočtu ve prospěch sborů dobrovolných hasičů, se tak vyšplhala na 20 487 000 korun.
Na organizování postupových soutěží a práci s hasičkou mládeží rozdělí kraj v letošním roce prostřednictvím jihočeského Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska celkem 700 tisíc korun. Dalších 10 milionů je určeno na grantové programy, jimiž kraj přispěje přímo sborům dobrovolných hasičů obcí, zejména na obnovu techniky a rekonstrukce požárních...

21.04.2008

Vstup do Evropské unie neznamenal pro ČR automatický vstup do Ekonomické a měnové unie (EMU), tedy oblasti s jednotnou měnou euro, tzv. eurozóny. Nicméně pro nás vznikl závazek do eurozony v budoucnu vstoupit. Zavedením eura by tak mělo dojít k jednomu z konečných integračních kroků souvisejících s jednotným vnitřním trhem, což jest odstraňování celních, daňových, technických či jiných překážek pro pohyb zboží, služeb a pracovních sil a kapitálu uvnitř Evropské unie. Zavést euro může pouze země, která dosáhla stanovené úrovně finanční a měnové stability jako např. minimální růst cen, nízké dlouhodobé úrokové sazby i zadlužení veřejných institucí a stabilní kurz domácí měny vůči...

21.04.2008


Pamětní list Jihočeského kraje a darovací šek na částku 300 tisíc korun předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník starostovi města Jindřichův Hradec Karlu Matouškovi u příležitosti zisku Ceny za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2007 spojené s právem užívat titul Historické město roku. Jindřichův Hradec se stal po Třeboni (1997) a Prachaticích (2003) dalším jihočeským městem, kterému byl titul udělen.
„Už jsem to říkal, ale znovu to zopakuji. Bylo to neuvěřitelně dramatické. A když zaznělo jméno našeho města, vykřikli jsme radostí a měli ruce nahoře. Byly to velmi emotivní a...

18.04.2008

Velvyslanec Spolkové republiky Německo v České republice, Helmut Elfenkämper, navštíví 21. dubna 2008 Jihočeský kraj. V Českých Budějovicích se sejde ke společným rozhovorům s hejtmanem Jihočeského kraje RNDr. Janem Zahradníkem a primátorem města České Budějovice Mgr. Jurajem Thomou. Tématem rozhovorů bude mimo jiné přeshraniční spolupráce mezi jižními Čechami a Dolním Bavorskem, jakož i otázky hospodářské a kulturní spolupráce mezi Německem a Českou republikou.

Dopoledne navštíví velvyslanec také Biskupské gymnázium v Českých Budějovicích, kde se bude konat diskuze se studenty. Odpoledne bude následovat návštěva Jihočeské univerzity, Institutu germanistiky, které se kromě...

17.04.2008

Lůžková péče v dačické nemocnici zůstane zachována, Letiště České Budějovice odstartovalo třetí leteckou sezonu a na návštěvě v nové recepci Krajského úřadu Jihočeského kraje - to jsou titulky nejnovějšího vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Na stránkách zvukových novin také najdete dubnové vydání Jihočeského rozhlasového občasníku - ten je tentokrát věnován setkání jihočeských poslanců a senátorů s vedením Jihočeského kraje.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

« Předchozí        Aktuální stránka: 439/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku