31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

21.08.2008

Na českobudějovickém výstavišti dnes začal jubilejní 35. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Až do úterý se na něm představí 665 vystavovatelů a obchodníků, uskuteční se řada odborných setkání a doprovodný program nabídne také kulturní akce.

Návštěvníci uvidí hlavně novinky z oblasti zemědělské techniky, rostlinné a živočišné výroby a potravinářství. Představí se rovněž ovocnáři, zahrádkáři, myslivci, rybáři či včelaři. Loni přilákala Země živitelka 113 000 návštěvníků, obdobný ohlas očekávají pořadatelé i letos.

Výstavu dnes zahájil ministr zemědělství Petr Gandalovič, návštěvíky a vystavovatele přivítal také jihočeský hejtman Jan Zahradník.
V...

20.08.2008

Jak pokračují velké dopravní stavby na jihu Čech, jak se chystá nový školní rok, jakou další událostí bude připomenut velký šumavský spisovatel? To jsou otázky, na které najdete odpovědi v novém vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nejnovější Jihočeské rozhlasové noviny.

20.08.2008

Srpen 68 v Jihočeském kraji přibližuje výstava prostorách hlavní budovy krajského úřadu, kterou dnes zahájil jihočeský hejtman Jan Zahradník. Tvoří ji reprodukce fotografií z ulic jihočeských měst, pořízených běžnými občany po obsazení vojsky Varšavské smlouvy. Výstavu doplňují tiskoviny z osudových srpnových dnů ze Státního oblastního archivu České Budějovice a dochované záznamy vysílání českobudějovického studia Českého rozhlasu. Veškeré zapůjčené fotografie si mohou zájemci prohlédnout i na webových stránkách Jihočeského kraje na adrese http://foto68.kraj-jihocesky.cz .
„Krajský úřad se počátkem června...

20.08.2008


Celkem 154 sportovců a třicet trenérů a vedoucích by mělo reprezentovat Jihočeský kraj na Hrách IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR, které se uskuteční ve dnech 23. - 28. června 2009 v Jihočeském kraji, konkrétně v Táboře. Účast jihočeské výpravy v tomto počtu schválili v úterý krajští radní, účast reprezentace Jihočeského kraje musí schválit ještě krajští zastupitelé.
Na domácí půdě budou mít mladí jihočeští sportovci šanci dále rozšířit medailovou sbírku z uplynulých tří letních olympiád, která čítá celkem 86 medailí. Šestnáct jich Jihočeský kraj získal v roce 2003 v Litomyšli, Svitavách a Chocni (4 zlaté, 5 stříbrných, 7 bronzových), 38 v roce 2005 v Brně...

20.08.2008


Šest milionů korun je připraveno pro Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2009, jejichž návrh schválili v úterý krajští radní. Zároveň doporučili zastupitelstvu kraje, aby na svém zářijovém jednání schválilo pravidla těchto programů a vyhlásilo je ke dni 1. října 2008. Pokud zastupitelstvo rozhodne kladně, termín podávání žádostí bude do 28. listopadu 2008.
Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2009 se člení do šesti následujících oblastí:
I. Příspěvek na rekonstrukce stávajících sportovišť
II. Příspěvek na obnovu vybavení sportovních zařízení
III. Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti sportu
IV. Podpora veřejně...

19.08.2008

V souladu s ustanovením § 20 odst. 3 § 61 odst. 3 zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, Krajský úřad Jihočeského kraje ukončil v úterý 12. srpna 2008 v 16.00 hod. příjem kandidátních listin k registraci pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje. Kandidátní listiny podalo celkem 13 politických stran, politických hnutí a jejich koalic. Přehled podaných kandidátních listin v pořadí tak, jak byly podány je uveden v příloze.
Kandidátní listinu podaly všechny politické strany zastoupené v současném zastupitelstvu (ODS, KSČM, ČSSD, KDU - ČSL a SNK Evropští demokraté) a dvě politické strany, které se o místo v zastupitelstvu ucházely již v končícím volebním...

19.08.2008

V pondělí 18. 8. 2008 v 16.00 hod. skončila lhůta, ve které politické strany a politická hnutí a jejich koalice, které podaly kandidátní listiny pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje, mohly, v souladu s ustanovením § 21 odst. 4 zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, doplňovat do podaných kandidátních listin další kandidáty až do celkového počtu 60 nebo vzájemně měnit jejich pořadí. Po uplynutí této lhůty již nelze nijak měnit početní a personální složení podaných kandidátních listin.
Na kandidátních listinách 10 politických stran, 1 politického hnutí a 2 koalic politických stran je uvedeno celkem 577 kandidátů.
Plný počet kandidátů, který...

18.08.2008

Šumavu už má ve své moci kůrovec. Toto poznání si přinesli jihočeský hejtman Jan Zahradník a krajský radní Jiří Netík z nedělní obchůzky hned několika lokalit Národního parku Šumava, které se zúčastnili i zástupci Ministerstva zemědělství a vedení Správy NPŠ.
„V poslední červencový den jsme absolvovali inspekční let Ministerstva zemědělství nad šumavským parkem a okolními lesy, z kterého vyplynulo, že šíření kůrovce je alarmující. Chtěli jsme se seznámit s aktuální situací ještě zdola, a proto jsem požádali vedení parku o možnost návštěvy i těch míst, která nejsou veřejnosti běžně přístupná. To, co jsme viděli, dává plně zapravdu lesnickým odborníkům, podle nichž je...

18.08.2008

Krajský úřad - Odbor grantů a evropské integrace pořádá Seminář pro žadatele v rámci OP Přeshraniční spolupráce Česká republika - Rakousko 2007 - 2013, který se koná ve čtvrtek 28.8.2008 od 9:00 hodin v zasedací místnosti Zastupitelstva města České Budějovice. Z důvodu omezené kapacity prosíme zájemce, aby se přihlásili emailem na: navara@kraj-jihocesky.cz nebo na tel.: 386 720 385. Účast na semináři je bezplatná.

Vzhledem k neschválené dokumentaci vztahující se k uzavírání smluv a vyúčtování projektů upozorňujeme, že seminář je určen pouze pro žadatele, kteří hodlají předložit žádost o podporu z programu přeshraniční...

« Předchozí        Aktuální stránka: 440/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku