31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

13.01.2009

Na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí byla zveřejněna aktualita týkající se finančního vypořádání dotací na rok 2008 pro poskytovatele sociálních služeb. Rovněž jsou zde ke stažení tiskopisy, na kterých se finanční vypořádání předkládá včetně informací o komentáři.

Celé znění aktuality a tiskopisy ke stažení jsou na adrese http://www.mpsv.cz/cs/6101.

12.01.2009


Další tři nové agendy začaly vyřizovat od začátku letošního roku kontaktní místa Czech POINT na Krajském úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. K výpisům z katastru nemovitostí a z trestního, obchodního i živnostenského rejstříku přibyly výpisy bodového hodnocení osoby z Centrálního registru řidičů a ze Seznamu kvalifikovaných dodavatelů z Informačního systému o veřejných zakázkách, který je vhodný pro podnikatele, hlásících se do výběrových řízení.
Třetí novou agendou pak je Registr účastníků provozu MA ISOH („Modul Autovraky Informační Systém Odpadového Hospodářství), kdy od 1. ledna autorizují vybraná místa Czech POINT kontaktní osoby, které žádají...

12.01.2009

Jihočeský kraj nabízí pomoc obcím, školám, občanským sdružením, nadacím a dalším veřejnoprávním a neziskovým subjektům, jejichž projekty získají příslib dotace z evropských fondů či jiných evropských dotačních titulů. Jedná se o příspěvkový program na financování úroků z úvěrů či půjček, které si tyto subjekty musejí vzít na předfinancování realizace svých projektů. Úroky jsou však výdajem, které z evropských peněz nelze hradit, což zejména pro neziskové organizace znamená zvýšenou finanční zátěž a mnohdy je i odrazuje od podání žádosti o evropskou dotaci a nebo i uskutečnění svých projektů.
Na příspěvkový program, který byl dnes vyhlášen, kraj uvolnil pro tento rok 5...

8.01.2009

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 4. poschodí. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.

Návrh programu:
1. Grantový program Webové stránky pro obce a obce na internetu 3. výzva - výběr projektů (MUDr. Kuba, mat. č. RK 2/2009)
2. Žádost Alšovy jihočeské galerie o změnu procentuálních podílů grantů „Šumavské proměny" a „Autoportrét v českém umění XX. a XXI. století (MUDr. Kuba, mat. č. RK 21/2009)
3. Žádost městyse Chlum u Třeboně o prodloužení termínu podání žádosti do ROP (MUDr. Kuba, mat. č. RK 22/2009)
4. Žádost obce Heřmaň o prodloužení...

8.01.2009

Jak se staví vedení Jihočeského kraje k dostavbě Jaderné elektrárny Temelín, Jihočeský kraj podporuje údržbu běžkařských stop a dobrá zpráva pro budoucí středoškoláky, kteří budou potřebovat zápisové lístky, to jsou ve zkratce titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

8.01.2009


Sportovcem Jihočeského kraje za rok 2008 se v anketě, kterou pořádají Jihočeský Deník, Jihočeský kraj a krajské sdružení ČSTV, stal krasobruslař Tomáš Verner (BK České Budějovice). Český reprezentant, který získal na loňském ME zlatou medaili, zvítězil před cyklistkou Terezou Huříkovou (Bike klub Vimperk, vítězka Světového poháru do 23 let, start na OH v Pekingu) a hokejistou Romanem Turkem (HC Mountfield České Budějovice, nejlepší hokejista loňské extraligy). Tomáš Verner tak obhájil své prvenství z předchozího ročníku.
Mezi kolektivy zvítězili, stejně jako v roce 2007, volejbalisté VK Jihostroj České Budějovice. Druzí skončili hokejisté HC Mountfield České...

8.01.2009

Na základě Oznámení o změně „Metodiky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR pro poskytování dotací ze státního rozpočtu pro poskytovatele sociálních služeb pro rok 2008 v oblasti podpory poskytování sociálních služeb"( dále jen „Metodika"), je příjemce dotace povinen provést finanční vypořádání poskytnuté dotace v souladu s vyhláškou č. 52/2008 Sb., kterou se stanoví zásady a termíny finančního vypořádání vztahů se státním rozpočtem, státními finančními aktivy nebo Národním fondem.

Bližší informace a materiály ke způsobu finančního vypořádání naleznete v sekci Krajský úřad, rubrika Odbor sociálních věcí a zdravotnictví, složka ...

7.01.2009

Ve dnech 15. - 18. ledna 2009 se bude v Brně konat 18. ročník veletrhu REGIONTOUR, na němž bude návštěvníkům představena turistická nabídka všech krajů a regionů České republiky. Jižní Čechy se budou prezentovat u 20 informačních pultů ve stánku o celkové ploše 210 m2. Nad společnou expozicí bude ve tvaru kruhu umístěno 8 tématických bannerů s novým logotypem jižní Čechy, který byl vytvořen pro účely propagace regionu v oblasti cestovního ruchu.

V expozici, která je organizačně zajišťována Odborem kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Jihočeského kraje ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, se mimo těchto institucí představí následující...

7.01.2009

Táborská nemocnice dokončila první část rozsáhlé rekonstrukce svého areálu. Od úterý 6. ledna slouží pacientům, zatím v rámci zkušebního provozu, nový moderní pavilon akutní medicíny a porodnice. Realizace této investice přispěje nejen k dalšímu zkvalitnění lékařské péče poskytované ve druhém největším zdravotnickém zařízení na jihu Čech, ale i k výraznému zvýšení komfortu nabízených medicínských služeb.

V novém pavilonu, který dnes slavnostně otevřeli také hejtman Jiří Zimola a jeho náměstkyně pro sociální věci a zdravotnictví Ivana Stráská, vznikly moderní ambulance chirurgie a ortopedie včetně provozu traumatologie, lůžkové ARO a v prvním patře pak nové moderní porodní...

« Předchozí        Aktuální stránka: 441/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku