31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

29.10.2008


Pamětní medaili Jihočeského kraje a pamětní list předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník Janu Luňáčkovi, který se v září stal v Týně nad Vltavou mistrem světa mezi juniory v kanoistickém maratonu.
„Jihočeský kraj v uplynulých osmi letech vždy oceňoval vynikající sportovce a vy se svým úspěchem patříte k vrcholům," uvedl Jan Zahradník, který zároveň ocenil kanoistický areál v Týně nad Vltavou a práci lidí ze zdejšího kanoistického klubu.
„Celý závod byl perfektní, zrovna včera jsme si ho pouštěli znovu na videu. Měl jsem cíl získat medaili, trochu jsem doufal ve zlato a ono to vyšlo. Byl to moc pěkný pocit a budu na tento závod vždy...

23.10.2008

Evropské strukturální fondy a jak na ně? Jihočeské rozhlasové noviny se z valné části zabývají tím, jak se Jihočeši v uplynulých letech naučili využívat možností, které jim nabízejí evropské strukturální fondy. Připravena je také pozvánka na cyklovýlet, který by mohl být příjemným uzavřením letošní sezony.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

23.10.2008


Řidičům na jihu Čech od této středy slouží nový most u Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku. Je to poslední ze 34 mostů, které musel kraj opravit nebo nově postavit po povodních v roce 2002.
Stavbu přemostění nad Dubským potokem blokovaly až do loňska nevyjasněné majetkové vztahy. Šest let tak musela auta jezdit přes provizorní železný přechod, který po záplavách postavili vojáci na základech vodou zničeného mostu. Provizorní konstrukce však nebyla v posledních měsících v nejlepším stavu. Praskala na ní prkna a místy vylézaly hřebíky. Jezdit se tak po ní dalo jen s největší opatrností.
Stavět se začalo letos v květnu. Silnice, na níž most stojí, je přitom...

23.10.2008

Českobudějovické Centrum Arpida, jediné zařízení svého druhu v Jihočeském kraji, oslaví v pátek 24. října 15. výročí zahájení činnosti a zároveň 18 let od položení základního kamene. Od Jihočeského kraje získalo centrum z dotačního titulu ministerstva práce a sociálních věcí na svůj provoz v letošním roce téměř 3,5 mil. Kč. Dotace přitom byly poskytnuty na pět sociálních služeb z oblasti péče a prevence. Jedná se například o Denní stacionář pro děti a mládež s těžkým tělesným a kombinovaným postižením, Sociálně terapeutické dílny v Dětském centru Arpida a Dětské centrum Arpida - modelové cvičné bydlení. Náklady na provoz centra činí v letošním roce přibližně 32 mil. Kč.
V...

20.10.2008

Za účasti zástupců České republiky a Spolkové republiky Německo se ve středu 15.10.2008 v bavorském Frauenau uskutečnil 4. Monitorovací výbor Operačního programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013. Do tohoto programu jsou na české straně zapojeny Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj. Financován je z Evropského fondu pro regionální rozvoj a celková alokace dosahuje 115,5 mil. EUR.

Na předchozím monitorovacím výboru bylo schváleno 47 projektů v celkové výši 33,4 mil. EUR. Nyní bylo projednáno 28 projektů s požadovanou podporou 14,1 mil. EUR a z nich bylo schváleno 25 projektů za 13,4 mil. EUR. „Vzhledem k informačním a...

18.10.2008 Zápis o výsledku voleb do Zastupitelstva Jihočeského kraje konaných ve dnech 17. - 18. 10. 2008 ve formátu .pdf je k dispozici ke stažení v rubrice Volby 2008/ Zápis o výsledku voleb do Zastupitelstva kraje.
17.10.2008


Jihočeští cyklisté uzavřou letošní sezónu 28. října jízdou novohradským podhůřím, které zatím patří k turisticky méně vyhledávaným oblastem. Trasa dlouhá asi 40 kilometrů povede pohraničím kolem Dolního Dvořiště, asi dvě pětiny cesty se pojede po rakouském území. Start a cíl je v osadě Rybník u Dolního Dvořiště.
Cyklisté si připomenou i koněspřežní železnici. Start bude v Rybníku u Dolního Dvořiště u památníku stavitele koněspřežky F. A. Gerstnera. Poté bude přesun do rakouského Kerschbaumu. Na cestě je například zaniklé městečko Cetviny s působivým gotickým kostelem, zbytky tvrze Tichá či Svatý Kámen proslavený legendou o rozestoupení dvou kamenů. Cíl je opět v...

17.10.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice - 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání je ve středu 22.10. od 8.00 hodin v Presscentru KÚ JK

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1189/2008)
2. Grantový program na podporu jednotek SDH obcí Jihočeského kraje - žádost o prodloužení termínu realizace projektu (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1190/2008)
3. Odpověď na petici - zlepšení úrovně bydlení v Čekanicích - odhlučnění komunikace I/19 (Ing. arch. Schinko, mat. č. RK 1192/2008)
4. Prominutí pohledávky za...

17.10.2008


Deset studijních míst vybavených novými moderními přístroji a laboratorní místo pro přednášejícího v učebně elektronického měření využívají od včerejšího dne studenti a vyučující Střední školy Vimperk, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj.
Jedná se o projekt, na kterém od ledna do října letošního roku pracovaly odborné týmy pracovníků školy a zaměstnanců vimperského závodu společnosti Rohde & Schwarz, s.r.o. Celková investice této firmy do tohoto projektu představuje jeden milion korun.
Díky tomuto projektu má každý student samostatné pracoviště, kde bude pod vedením odborného pedagoga pracovat na profesionálních přístrojích, které jsou běžně používány ve...

« Předchozí        Aktuální stránka: 442/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku