31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

19.08.2008

V souladu s ustanovením § 20 odst. 3 § 61 odst. 3 zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, Krajský úřad Jihočeského kraje ukončil v úterý 12. srpna 2008 v 16.00 hod. příjem kandidátních listin k registraci pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje. Kandidátní listiny podalo celkem 13 politických stran, politických hnutí a jejich koalic. Přehled podaných kandidátních listin v pořadí tak, jak byly podány je uveden v příloze.
Kandidátní listinu podaly všechny politické strany zastoupené v současném zastupitelstvu (ODS, KSČM, ČSSD, KDU - ČSL a SNK Evropští demokraté) a dvě politické strany, které se o místo v zastupitelstvu ucházely již v končícím volebním...

19.08.2008

V pondělí 18. 8. 2008 v 16.00 hod. skončila lhůta, ve které politické strany a politická hnutí a jejich koalice, které podaly kandidátní listiny pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje, mohly, v souladu s ustanovením § 21 odst. 4 zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, doplňovat do podaných kandidátních listin další kandidáty až do celkového počtu 60 nebo vzájemně měnit jejich pořadí. Po uplynutí této lhůty již nelze nijak měnit početní a personální složení podaných kandidátních listin.
Na kandidátních listinách 10 politických stran, 1 politického hnutí a 2 koalic politických stran je uvedeno celkem 577 kandidátů.
Plný počet kandidátů, který...

18.08.2008

Šumavu už má ve své moci kůrovec. Toto poznání si přinesli jihočeský hejtman Jan Zahradník a krajský radní Jiří Netík z nedělní obchůzky hned několika lokalit Národního parku Šumava, které se zúčastnili i zástupci Ministerstva zemědělství a vedení Správy NPŠ.
„V poslední červencový den jsme absolvovali inspekční let Ministerstva zemědělství nad šumavským parkem a okolními lesy, z kterého vyplynulo, že šíření kůrovce je alarmující. Chtěli jsme se seznámit s aktuální situací ještě zdola, a proto jsem požádali vedení parku o možnost návštěvy i těch míst, která nejsou veřejnosti běžně přístupná. To, co jsme viděli, dává plně zapravdu lesnickým odborníkům, podle nichž je...

18.08.2008

Krajský úřad - Odbor grantů a evropské integrace pořádá Seminář pro žadatele v rámci OP Přeshraniční spolupráce Česká republika - Rakousko 2007 - 2013, který se koná ve čtvrtek 28.8.2008 od 9:00 hodin v zasedací místnosti Zastupitelstva města České Budějovice. Z důvodu omezené kapacity prosíme zájemce, aby se přihlásili emailem na: navara@kraj-jihocesky.cz nebo na tel.: 386 720 385. Účast na semináři je bezplatná.

Vzhledem k neschválené dokumentaci vztahující se k uzavírání smluv a vyúčtování projektů upozorňujeme, že seminář je určen pouze pro žadatele, kteří hodlají předložit žádost o podporu z programu přeshraniční...

18.08.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice - 4. poschodí. Tisková konference se koná ve středu 20.8.2008 od 9.00 hod. v Presscentru KÚ JK.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 934/2008)
2. Návrh volby přísedících krajského soudu (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 938/2008)
3. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna člena představenstva akciové společnosti Jihočeské nemocnice, a.s. (MUDr. Pavelka, mat. č. RK 926/2008)
4. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna člena představenstva akciové společnosti Nemocnice České...

15.08.2008

U příležitosti slavnostního vyhlášení cen krajského kola soutěže Vesnice roku 2008, které se uskuteční zítra 16. srpna ve vítězných Malenicích na Strakonicku, budou uděleny také Ceny hejtmana za péči o památkové objekty a jejich využití. Tentokrát poputují do všech tří nominovaných obcí, tedy do Řepice, Dražíče a Jankova, přičemž ke každé Ceně hejtmana se váže i peněžní odměna od Jihočeského kraje ve výši 20 tisíc korun.

K udělování Cen hejtmana přistoupil Jihočeský kraj poprvé v roce 2005. „K tomuto rozhodnutí nás přivedla skutečnost, že stávající kategorie soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova se speciálně nezaměřují na péči obcí i jednotlivých subjektů o...

15.08.2008

Srpen 68 v Jihočeském kraji, tak se jmenuje výstava, která bude slavnostně zahájena 20. srpna v 10.00 hodin ve vstupních prostorách hlavní budovy krajského úřadu v Českých Budějovicích. Smyslem výstavy je připomenout pamětníkům a přiblížit mladé generaci jak Jihočeši prožívali osudové události přes 40 roky, kdy naši zemi obsadila vojska Varšavské smlouvy. Zveřejněny zde budou fotografie z rodinných archivů Jihočechů, kteří se v osudových srpnových dnech pohybovali po ulicích jihočeských měst a zachytili dobu, v níž se český národ semkl ke společné obraně svobody a demokracie.


„Krajský úřad se počátkem června obrátil prostřednictvím sdělovacích prostředků na...

15.08.2008

Jihočeský kraj se i v letošním roce představí na českobudějovické výstavě Země živitelka. Den Jihočeského kraje se tu uskuteční v neděli 24. srpna, jeho program je koncipován tak, aby nabídl nejen poučení, ale i hodnotnou zábavu. Návštěvníci 35. ročníku této mezinárodní výstavy budou mít rovněž možnost osobně se setkat s krajskými politiky a zeptat se jich na to, co je zajímá.

Den Jihočeského kraje odstartuje v 10:00 hodin komponovaný program Svazku obcí Milevska v letním amfiteátru. Poté bude scéna náležet jihočeským folk a country kapelám. Postupně se zde vystřídají Bryčka, Sem-tam, Nezmaři a Schellou Band.

Poznat představitele Jihočeského kraje tak, jak je...

15.08.2008

Kolik peněz průměrně vynakládá Jihočeský kraj ze svého rozpočtu na ochranu životního prostředí, to byla nejtěžší otázka pro účastníky čtenářské soutěže Jihočeských novin. Vědomostní soutěž předznamenala nadcházející Den Jihočeského kraje na Zemi živitelce 24. srpna, kde prvním třem výhercům budou předány věcné dary.

Kupony s 10 otázkami o činnosti Jihočeského kraje s nabídkou tří možných odpovědí byly zveřejněny v červnovém a červencovém čísle Jihočeských novin, které kraj vydává jako přílohu Jihočeských Deníků Bohemia. Z 41 došlých kuponů hned 26 nemělo správně, že Jihočeský kraj vynakládá na ochranu životního prostředí v průměru jeden milionu korun denně!

Bez...

« Předchozí        Aktuální stránka: 444/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku