31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

11.09.2008

Vysoce kvalitní regionální produkty, které jsou specifické pro jednotlivé kraje, by měly již v příštím roce získat finanční podporu od státu. Vyplynulo to z jednání představitelů Potravinářské komory, Agrární komory a Ministerstva zemědělství, které s pověřením Asociace krajů ČR svolal jihočeský krajský radní Jiří Netík. „Usilujeme o to, aby část z příspěvku na národní značku Klasa obdržely přímo kraje právě na podporu místních specialit. Navrhujeme, aby kraje měly možnost využít na propagaci místních potravinářských výrobků kolem 10 procent ze zhruba 200 miliónového státního příspěvku na značku Klasa. Nyní se tímto návrhem zabývají právníci, jejichž úkolem je sladit...

10.09.2008

Ve dnech 18. září - 21. září 2008 bude uzavřen hraniční přechod Studánky - Weigetschlag z důvodu dokončování stavby nového kruhového objezdu v Bad - Leonfeldenu. V těchto dnech doporučujeme využít hraniční přechod Přední Výtoň - Guglwald nebo Dolní Dvořiště - Wullowitz. Objízdné trasy v místě stavby v Bad - Leonfeldenu budou vyznačeny dopravními značkami.

 

10.09.2008


Koncem září 2008 definitivně skončí analogové pozemní vysílání ČT2 z Kleti - primárního vysílače České televize pro Jihočeský kraj. Vzápětí začne ze stejné kóty digitální zemské vysílání multiplexu veřejné služby (MPX1) - digitální vysílací sítě 1 se všemi čtyřmi programy ČT ve standardu DVB-T. Stane se tak v rámci systematického pokrývání republiky digitálním pozemním vysíláním České televize. Primární vysílač pro Jihočeský kraj, České Budějovice - Kleť, začne šířit digitální zemské vysílání multiplexu veřejné služby již 30. září na 49. televizním kanálu.

Vypnutí analogové ČT2

Digitální pozemní vysílání je potřeba umístit na volnou vysílací...

10.09.2008

Jak se staví Vltavská vodní cesta, co přináší jednotné řízení nemocnic, kraj se zapojuje do ankety Sportovec roku, co se podařilo nejen v oblasti památkové péče , to jsou témata, o kterých se blíže dozvíte v novém vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nové vydání Jihočeských rozhlasových novin.

10.09.2008

V této dekádě čelila Evropa několika vážným i velmi vážným přírodním katastrofám. V roce 2002 například jednu třetinu Čech zasáhly rozsáhlé povodně. V roce 2007 byla většina kontinentu zasažena ničivým orkánem Kyrill. Obecně se předpokládá, že Evropa stojí na počátku období se stále častějšími a ničivějšími projevy extrémního počasí. Proto bude krizové řízení stále důležitější a významnější kompetencí regionálních samospráv. Výměna zkušeností a spolupráce mezi regiony je jednou z nejdůležitějších a nejpraktičtějších výhod evropské integrace. Jihočeský kraj, člen OPEN DAYS konsorcia „Sustainable Regions III", proto organizuje v rámci OPEN DAYS GO LOCAL meziregionální...

10.09.2008

Vyjádření k podpoře sociální služby ze strany příslušného odboru sociálních věcí nebo jiného věcně příslušného pracoviště krajského úřadu v případě programu podpory B - sociální služby s nadregionální působností (dále vyjádření) je možné získat po předložení požadovaných údajů a informací viz. aktualita v sekci Krajský úřad, rubrika Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje, složka Informace - dotační a grantová řízení.

9.09.2008

Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC ČR) dnes za účasti zástupců Ministerstva dopravy a hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka zahájilo první dvě stavby v rámci projektu „Dokončení vltavské vodní cesty v úseku České Budějovice - Týn nad Vltavou". Jedná se o modernizaci jezu v Českém Vrbném a zajištění dostatečné plavební hloubky ve zdrži jezu Hluboká nad Vltavou. První část projektu mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou by měla být dokončena v roce 2010 a na nákladech se bude podílet i Evropská unie prostřednictvím Operačního programu Doprava.

„Jsem rád, že jsem dnes mohl zahájit první stavby projektu dokončení splavnosti vltavské vodní cesty...

9.09.2008

Úřad vlády České republiky a Jihočeský kraj pořádají ve spolupráci s evropským informačním střediskem Europe Direct regionální kampaň "EU Roadshow". Tato kampaň má přiblížit občanům České republiky význam nadcházejícího českého předsednictví Radě Evropské unie, jež začíná 1.1.2009 a skončí 30.6.2009.

Zkušenosti ukazují, že lidé o předsednictví vědí málo a důležitost této role pro Českou republiku si nedokáží zcela uvědomit. Hlavním záměrem je prostřednictvím této informační kampaně zdůraznit význam předsednictví pro Českou republiku a také to, jak jsou jednotlivé kraje na tuto roli připraveny.

„EU Roadshow" se koná 11. září 2008 od 15 hodin na...

9.09.2008

Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro od 10,00 hodin. Jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná.

Návrh programu:

1. Složení slibu člena zastupitelstva kraje
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 382/2008)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 359/2008)
4. Zpráva o vyřizování dotazů, podnětů a připomínek zastupitelů JK (RNDr. Zahradník, č.t. 364/2008)
5. Informace o jednání Rady Asociace krajů ČR (RNDr. Zahradník, předloženo dodatečně)
6. Informace k...

« Předchozí        Aktuální stránka: 448/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku