31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

23.05.2008

Téměř dvě třetiny obcí v Jihočeském kraji separují odpad. Znamená to, že z 623 jihočeských sídel zavedlo systém recyklace komunálního odpadu již 454 obcí, což jsou 73 procenta. V počtu občanů kraje, kteří už mají možnost třídit odpad ze svých domácností, jde dokonce o 94 procenta, neboť zmíněné obce sčítají 589 630 tisíc obyvatel Jihočeského kraje. Ve více než polovině jihočeských obcí je možné separovat tři základní komodity, tedy papír, sklo a plasty. Na osobu a rok pak připadá na jednoho Jihočecha zhruba 33 kilogramů separovaného odpadu.
„V současné době nám v porovnání s ostatními 14 kraji patří sedmé místo, na které jsme poskočili z loňské 9. příčky zejména díky...

23.05.2008


V rámci zahájení 10. ročníku Bambiriády, které se uskutečnilo včera na Střeleckém ostrově v Praze, udělila Česká rada dětí a mládeže cenu Přístav, která je touto nevládní organizací sdružující většinu dětských organizací z celé České republiky každoročně udělována komunálním politikům, kteří svou prací přispěli k lepšímu životu dětí, a spolupráci s občanskými organizacemi pečujícími o mládež.
Za významnou podporu mimoškolní činnosti dětí a přispění k jejímu rozvoji v Jihočeském kraji letos cenu Přístav obdržela s dalšími osmi osobnostmi také Marie Hrdinová, uvolněná členka Rady Jihočeského kraje, která zodpovídá za oblast školství, mládeže a tělovýchovy.
Návrh...

23.05.2008


Na začátku květnového jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje, které se bude konat v úterý 27. května od 10 hodin, dojde k slavnostní události. Zastupitelé přijmou zástupce Volejbalového klubu Jihostroj České Budějovice a hokejového klubu HC Mountfield České Budějovice a ocení výsledky, kterých kluby dosáhly v uplynulé sezóně.
Volejbalisté Jihostroje v ročníku 2007/2008 obhájili triumf z předcházející sezóny a podruhé za sebou se stali mistry České republiky a budou český klubový volejbal opět reprezentovat v Lize mistrů. Českobudějovičtí hokejisté dokázali v uplynulém ročníku nejvyšší hokejové soutěže, extraligy, vyhrát základní část, v následném play-off se...

23.05.2008

V rekreačním zařízení Nová Louka u Albrechtic nad Vltavou se tento víkend 24.-25.5.2008 uskuteční setkání pěstounských rodin z Jihočeského kraje. Setkání se zúčastní 8 rodin, celkem 59 osob, z toho 42 dětí. Pro pěstouny je plánována přednáška od 14,30 hodin na téma "Zdraví ohrožující faktory v životě dětí" a povídání o dětech. O děti se budou starat dobrovolníci z Charity Týn n. Vltavou a studentky ze Zdravotně-sociální fakulty v Č. Budějovicích. Večer bude táborák.

22.05.2008

Víte, co je obsahem Bílé knihy Jihočeského kraje a jak se průběžně mění, víte, kudy povede vltavská vodní cesta a kdy ji budete moci proplout, a konečně víte, kde získat informace o operačním programu Vzdělání pro konkurenceschopnost? Na všechny toto otázky najdete odpovědi v novém vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

21.05.2008


Vpravdě mezinárodní den prožil dnes jihočeský hejtman. V rozmezí pěti hodin přivítal a jednal s kanadským honorárním konzulem Jerrym Jelinkem, poté s Chargé d' Affaires Kubánské republiky v České republice Barbarou Montalvo a na závěr s delegací poslanců Litevské republiky.
Návštěva kanadského honorárního konzula navazovala na loňský pobyt Jana Zahradníka v kanadské provincii Alberta, během kterého kromě jiného také podepsal se starostou města Lethbridge Robertem D. Tarleckem memorandum o spolupráci mezi Jihočeským krajem a tímto městem. Tématem dnešního setkání byly zkušenosti s protipovodňovými opatřeními, kdy představitelé firmy USFloodControl mají zájem...

19.05.2008


Jihočeský kraj byl velmi úspěšný při podání žádostí v rámci 2. výzvy oblasti podpory 3.2 - Realizace úspor energie a využití odpadního tepla v Operačním programu Životní prostředí. Díky tomu bude celkem šestnáct středních škol, jejichž zřizovatelem je kraj, v následujícím období realizovat projekty za více než 270 milionů korun v oblasti úspor energie a využití odpadního tepla.
„Cílem těchto projektů je snižování spotřeby tepla zlepšením tepelně technických vlastností obvodových konstrukcí budov, tedy zateplení obvodových plášťů a střešních konstrukcí a výměna oken," říká Marie Hrdinová, krajská radní pro oblast školství.
Finanční prostředky na tyto...

19.05.2008


Jednání se uskuteční od 10,00 hodin v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro.Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti. Materiály pro jednání budou před jednáním zveřejněny na stránkách kraje v rubrice Samospráva kraje / Zastupitelstvo kraje /Plánovaná zasedání v roce 2008.

Návrh programu:

1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 200/2008)
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského...

16.05.2008


Investiční a rozvojové možnosti, oblast cestovního ruchu a kultury bude ve dnech 19. až 23. května prezentovat Jihočeský kraj v Košicích, Nitře a Bratislavě.
„Cílem této prezentace je připomenout a přiblížit náš kraj, který nabízí návštěvníkům celou řadu jedinečných historických památek, příležitosti k rekreaci a turistice, ale také možnosti v oblasti investic, podnikání, hospodářské a další spolupráce," říká hejtman Jan Zahradník.
Slovensko není pro Jihočeský kraj opomíjeným partnerem. Již v roce 2004 se stal partnerem kraje Košický samosprávný kraj. Memorandum o spolupráci tehdy představitelé obou krajů podepsali v Bruselu v tamějším zastoupení...

« Předchozí        Aktuální stránka: 451/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku