Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

19.03.2008


Od března do června se v sedmi regionech České republiky, mezi kterými je i Jihočeský kraj, uskuteční Sportovní hry mateřských škol 2008. Cílem těchto her, které organizuje nezisková organizace Happy Time sdružení, je, aby se březen, duben, květen a červen staly měsíci pravidelného sportování v mateřských školách. Sportovní hry MŠ se konají od roku 2004 a postupně se rozšiřují do všech krajů ČR. V roce 2007 se hry konaly v Jihočeském, Plzeňském, Olomouckém kraji a Praze a účastnilo se jich 70 tisíc dětí z 976 mateřských škol. Letos přibyly kraje Liberecký, Pardubický a Moravskoslezský a soutěžících dětí bude již přes 130 tisíc z 2000 mateřských škol.
„Chceme,...

18.03.2008


Širokou škálu atraktivních cílů pro návštěvníky jižních Čech a ochutnávky gastronomických specialit nabídne jihočeská expozice na nadcházející Výstavě tří zemí, jejíž brány se otevřou v sobotu 29. března v německém Pasově. Tradiční výstavy, jejíž smyslem je prohloubit poznání sousedících regionů, se Jihočeský kraj i tentokrát zúčastní spolu s Horními Rakousy a Dolním Bavorskem. „Výstavu tří zemí vnímám jako důležitý symbol vzájemnosti našich regionů i jako konkrétní příležitost k jejich dalšímu sblížení prostřednictvím vystavovatelů i návštěvníků. Navazuje tak i na poslání Společnosti tří zemí, jejíž předsedou mám tu čest nyní být. Coby nepolitické sdružení fyzických...

17.03.2008

Jihočeský kraj nejlépe ze všech českých regionů spolupracuje se Spolkovou republikou Německo v oblasti propagace a rozvoje cestovního ruchu. V rámci veletrhu cestovního ruchu v Berlíně předal minulý týden zástupci Jihočeského kraje toto ocenění ředitel berlínského zahraničního zastoupení v Německu Czech Tourism Mgr. Mirek Rončák.

„Toto ocenění je vyvrcholením dlouholeté spolupráce, která se datuje od založení kraje, a to zejména prostřednictvím zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Berlíně," říká Darja Bártová, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu krajského úřadu.

Jihočeský kraj přibližuje potencionálním návštěvníkům řada prezentací,...

14.03.2008


Jihočeský kraj a město Tábor uspořádají od 23. do 28. června 2009 v Táboře a Sezimově Ústí Hry IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2009. Smlouvu o pořádání olympiády dnes na krajském úřadě podepsali hejtman Jan Zahradník, starostka Tábora Hana Randová a k podpisu pro Milana Jiráska, předsedu Českého olympijského výboru, ji převzal místopředseda Českého olympijského výboru pro olympismus Josef Dovalil.
Podle dnes podepsané smlouvy se olympiády zúčastní okolo 2600 sportovců včetně trenérů a vedoucích výprav. O medaile a bodovaná umístění se utkají v atletice, plavání, fotbalu, tenisu, basketbalu (dívky), plážovém volejbalu, cyklistice (silniční závod a cyklokros),...

14.03.2008

Jihočeský hejtman Jan Zahradník se v příštím týdnu setká s Jacquesem Barrotem, vicepresidentem Evropské komise. Jacques Barrot, který je zodpovědný za sektor dopravy, přijede do České republiky v pondělí 17. března na pozvání ministra dopravy Aleše Řebíčka a hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka. Na programu dvoudenního pobytu Jacquese Barrota v Praze je jednání s premiérem Mirkem Topolánkem, vicepremiérem Alexandrem Vondrou, ministrem dopravy Alešem Řebíčkem a zároveň i s hejtmanem Jihočeského kraje Janem Zahradníkem a s pražským primátorem Pavlem Bémem.
Hejtman Jan Zahradník a primátor Pavel Bém se s Jacquesem Barrotem setkají v úterý v Praze na pracovním obědě...

13.03.2008

Astronom Miloš Tichý obdržel stříbrnou medaili Jihočeského kraje, o omezení sjíždění horního toku Vltavy je třeba jednat, hejtman Jan Zahradník- poslední z hostů rubriky Seznamte se prosím, to jsou titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

12.03.2008


Celkem 23 studentů z deseti jihočeských středních škol se minulý týden zúčastnilo krajského kola mezinárodní soutěže ENERSOL 2008, které pořádala Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor, která je Regionálním vzdělávacím centrem pro obnovitelné zdroje energie.
Ve svých pracích, zařazených do hlavní a vedlejší kategorie, studenti dávali odpověď na téma „Využívání obnovitelných zdrojů energie ve svém okolí a vliv dopravy na život člověka".
„Práce studentů obsahovaly nejen popis a analýzu instalovaných systémů využívajících obnovitelné zdroje energie včetně konstrukčního řešení, ale také vyjádření uživatelů, spoluobčanů i odborníků....

11.03.2008


Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání bude ve středu 26.3. od 8:00 hodin v Presscentru KÚ JK.
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 277/2008)
2. Příspěvek na vydání a nákup reprezentační publikace Šumavou Karla Klostermanna - Obrazy 1875-1914 (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 344/2008)
3. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky „Opěrná zeď u Opatovic na silnici III/10575" (Ing. arch. Schinko, mat. č. RK 278/2008)
4. Otevřené zadávací řízení podlimitní...

11.03.2008


Stříbrnou Pamětní medaili Jihočeského kraje předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník astronomovi Miloši Tichému z Hvězdárny a planetária České Budějovice s pobočkou na Kleti jako výraz ocenění jeho vědecké činnosti a výborné reprezentace Jihočeského kraje.
„Hvězdárna a planetárium České Budějovice s pobočkou na Kleti, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, je jediným profesionálním astronomickým pracovištěm na jihu Čech a ve vědeckovýzkumné činnosti dosahuje v oboru astronomie vynikajících výsledků. Opomenout ale nelze ani práci s veřejností a mimoškolní vzdělávání dětí, mládeže i dospělých," řekl hejtman.
Observatoř Kleť je s počtem 886...

« Předchozí        Aktuální stránka: 454/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku