31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

28.04.2008

Další milióny korun na hospodaření v jihočeských lesích rozdělil Jihočeský kraj. Dotace ve výši téměř osmi miliónů korun směřují jak do soukromých, tak i do obecních lesů v regionu.
„Peníze jsme poskytli na zalesnění, zajištění a výchovu lesních porostů a také jsme podpořili používání ekologických a k přírodě šetrných technologií. To je důležité nejen z hlediska udržitelného rozvoje, ale hlavně tím dáváme jasně najevo, že pokud budou lesníci šetrní k přírodě, mají šanci na dotace," uvedl krajský radní Jiří Netík, který má ve svém resortu na starosti i hospodaření v lesích.
Příspěvky na hospodaření v lesích vyplácí Jihočeský kraj již čtvrtým rokem. Jako...

28.04.2008

Vyhlášení Hoslovického mlýna národní kulturní památkou, o kterém dnes rozhodla vláda, vnímá jihočeský hejtman i jako ocenění úspěšné snahy Jihočeského kraje o záchranu nejstaršího vodního mlýna v Čechách. „Objektům mlýna u obce Hoslovice na Strakonicku hrozil definitivní zánik. Jihočeský kraj stanul před poměrně odvážným rozhodnutím, zda se je pokusí zachránit. Zastupitelstvo kraje počátkem roku 2005 rozhodlo o odkoupení celého areálu a předání do správy krajem zřizovaného Muzea středního Pootaví ve Strakonicích. Následnou obnovu budov i technického zařízení se podařilo dokončit v závěru minulého roku a Hoslovický mlýn se stal i turisticky atraktivním místem. Rozhodnutí o...

25.04.2008


Čtyřiatřicet studentů ze třinácti středních zemědělských škol, devíti jihočeských, dvou z Plzeňského a dvou ze Středočeského kraje, se včera zúčastnilo ve Středním odborném učilišti Blatná soutěže jízdy zručnosti s traktorem a přívěsem. Blatná se tak stala jedním ze šesti míst v republice, kde se tato soutěž konala. Finále jízd se uskuteční 25. června při příležitosti Dne zemědělce v Hustopečích u Brna.
„Soutěžící studenti předvedli své dovednosti v ovládání traktoru s přívěsem projetím trasy s deseti překážkami. Zvládnou tak museli například průjezd osmičkou, přejezd lávky, zastavení u rampy, slalom či couvání do garáže. Hodnotila se přesnost jednotlivých...

25.04.2008


Nejúspěšnější českou střelkyni, držitelku zlaté a stříbrné medaile z letošního ME ve střelbě ve švýcarském Winterthuru, 19letou Michaelu Musilovou z Radostic u Borovan, včera přijal jihočeský hejtman Jan Zahradník. Úspěch studentky českobudějovického Gymnázia olympijských nadějí ocenil předáním pamětní medaile a pamětního listu Jihočeského kraje a drobnými dárky. „Je pokaždé příjemné dozvědět se, že další Jihočech byl úspěšný na mezinárodním poli. Vaše dva cenné kovy jsou úžasné a my jsme na vás pyšní," řekl hejtman.
Medaile získala Michaela Musilová v juniorské kategorii v disciplíně vzduchová pistole. Zlatou v soutěži jednotlivkyň, stříbrnou ze soutěže...

25.04.2008

20. března 2008 bylo ukončeno první kolo příjmu žádostí do OP Přeshraniční spolupráce ČR - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013. O žádostech přijatých do tohoto termínu, které jsou nyní kontrolovány a hodnoceny, rozhodne Monitorovací výbor na svém zasedání ve dnech 25. - 26. června 2008 v Prachaticích.

Další indikativní termín pro předkládání projektových žádostí bude zveřejněn po červnovém zasedání Monitorovacího výboru. Žádosti jsou na KÚ JK přijímány průběžně. Podrobnější informace jsou dostupné v rubrice Aktuální informace - OP Přeshraniční spolupráce ČR - Bavorsko.

24.04.2008

U příležitosti veletrhu Urbis Invest 2008 se 23. dubna uskutečnilo historicky třetí společné jednání hejtmanů krajů České republiky s předsedy územních samosprávných celků Slovenska. Hejtmani s předsedy slovenských krajů jednali o problémech, které mají kraje obou států společné. „Režimy veřejné správy v České republice a na Slovensku se liší, ale existuje spousta problémů, které je nutné řešit stejně nebo obdobně," řekl o setkání Petr Bendl, 1. místopředseda Rady Asociace krajů České republiky a hejtman Středočeského kraje.

Stěžejním bodem jednání bylo podepsání společné deklarace o dopravní infrastruktuře. Hejtmani se s předsedy slovenských krajů shodli na...

24.04.2008

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo svým usnesením č. 130/2008/ZK ze dne 15. 4. 2008 rozdělení dotací z Programu obnovy venkova v roce 2008. Finanční prostředky jsou určeny na akce obcí Jihočeského kraje v rámci programů obnovy vesnice, na integrované projekty venkovských mikroregionů apod.

Podrobné informace včetně přehledu přidělených dotací najdete v rubrice Odboru regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic / Program obnovy venkova 2008.

 

24.04.2008

Jihočeský kraj se chystá pomoc včelařům s obnovou včelstev, které vyhubil zákeřný roztoč, šířící nemoc varoáza. „Jedná se nyní o skutečně havarijní stav. Jarní sčítání totiž ukázalo, že na jihu Čech uhynula oproti roku 2007 až třetina včelstev, což je velmi alarmující. V některých lokalitách přišli včelaři až o 80 procent včelstev," uvedl krajský radní Jiří Netík, který připravuje návrh na finanční podporu kraje ke schválení radou a zastupitelstvem. „Masivní úbytek včel zavinily dvě po sobě jdoucí mírné zimy. Teplo jednak svědčí roztoči a mírná zima pak oslabuje včelu, která zůstává i v tomto období aktivní a nemůže načerpat nové síly", vysvětlil Jiří...

24.04.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání je ve středu 30.4. 2008 od 8:00 hod. v Presscentru KÚ JKv zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 475/2008)
2. Prezentace Jihočeského kraje během Předsednictví ČR Radě EU - Projekt „Z jižních Čech až na konec světa" (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 498/2008)
3. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky...

« Předchozí        Aktuální stránka: 457/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku