Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

3.03.2008

Krajský úřad Jihočeského kraje postupoval správně, pakliže v odvolacím řízení potvrdil souhlas, vydaný firmě ČEZ se zásahem do krajinného rázu pro umístění stavby skladu vyhořelého jaderného paliva v areálu jaderné elektrárny Temelín. Odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví krajského úřadu tak v odvolacím řízení potvrdil rozhodnutí správního orgánu v Týně nad Vltavou, který v prvoinstančním řízení postupoval podle zákona o ochraně přírody a krajiny.
Správnost rozhodnutí nyní potvrdil i Nejvyšší správní soud, který se tak zároveň ztotožnil s rozsudkem Krajského soudu v Českých Budějovicích z prosince minulého roku, zamítajícím žalobu občanského sdružení "V...

3.03.2008

Jihočeský kraj využije finanční rezervy na mimořádné události pro pomoc českobudějovické Diecézní charitě, jejíž Dům svatého Františka ve Veselí nad Lužnicích citelně poškodila vichřice během uplynulého víkendu. Rozhodlo o tom vedení Jihočeského kraje během dnešního jednání o následcích vichřice na jihu Čech.
„Na základě informací, které máme k dispozici, by celkové škody v našem kraji neměly dosáhnout těch, které způsobil loni v lednu orkán Kyrill. Našim silničářům se dařilo během víkendu odstraňovat padlé stromy z komunikací, do dnešního ráno zůstaly neprůjezdné je dvě silnice III. třídy na Českokrumlovsku a Prachaticku. Vše nasvědčuje tomu, že pětimilionová škoda...

29.02.2008


Praktický česko-anglický a anglicko-český slovník odborných výrazů z oblastí ekologie vodního prostředí, vodního hospodářství a rybářství a slovník česko-německý a německo-český se zaměřením na praktickou slovní zásobu odborného rázu pro obor zedník, pokrývač, truhlář a klempíř. I to jsou konkrétní hmatatelné výsledky čerpání finančních prostředků z evropských fondů za období 2004-2006 ze strany středních škol, které zřizuje Jihočeský kraj.
První slovník vytvořila Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie Vodňany v rámci projektu zkvalitňování praktického vyučování a jazykového vzdělávání v podmínkách školy.
„Tato škola...

28.02.2008


Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti. Materiály pro jednání jsou zveřejněny na stránkách kraje v rubrice Samospráva kraje / Zastupitelstvo kraje /Plánovaná zasedání v roce 2008.
Návrh programu:
1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 65/2008)
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník,...

28.02.2008

Postoj vedení Jihočeského kraje k vybudování památníku romského holokaustu na místě bývalého koncentračního tábora v letech u Písku, Čimelice - další výjezdové místo rychlé záchranné služby, František Štangl jako host rubriky Seznamte se prosím, dobrá zpráva o tom , že dobrý člověk ještě žije - to jsou témata nejnovějšího vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

28.02.2008


O možnostech vzájemné spolupráce diskutoval tento týden s hejtmanem Janem Zahradníkem a radním Pavlem Pavlem při návštěvě Jihočeského kraje rumunský chargé d'affaires Dan Balanescu. Především malým a středním podnikům se podle Dana Balaneska otevírá možnost expandovat do Rumunska.
„Jde například o oblasti infrastruktury, renovace silniční sítě, telekomunikací, ale i obnovitelných zdrojů energie - vodních elektráren a biopaliv," uvedl rumunský host. V současné době působí v Rumunsku na 400 českých firem, např. firma Agrico z Třeboně, která vyrábí technologie pro ustájení. Zástupce Rumunska také pozval Jihočechy k častější návštěvě této země, která může...

28.02.2008


Hokejoví fanoušci, kteří přijedou ve středu 5. a ve čtvrtek 6. března do Českých Budějovic na čtvrtfinálové zápasy play off domácího Mountfieldu, budou moci k parkování svých vozidel, jak rozhodl hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, využít zhruba 100 míst v areálu druhé budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, která sídlí v ulici B. Němcové. Příjezd na ohrazené a hlídané parkoviště je přitom z dolní části ulice generála Svobody.
„Je jasné, že tyto zápasy přilákají do Českých Budějovic fanoušky z celého kraje a proto jsme se rozhodli vyjít jim vstříc a umožnit jim po dobu play off zápasů parkovat ve zmíněném prostoru," říká hejtman.
Ve dnech play...

27.02.2008

Objekty pro možné využití v cestovních ruchu a zbytný majetek Jihočeského kraje budou novinkou jihočeské expozice na letošním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes. Doplní tak nabídku podnikatelských příležitostí na jihu Čech v podobě brownfields a greenfields, jejíchž seznam krajský úřad aktualizoval na základě vyhledávací studie.
Mezinárodní veletrh investičních příležitostí v Cannes, který se tentokrát uskuteční od 11. do 14. března, je tradičně jedním z nejnavštěvovanějších nejen v evropském, ale i světovém měřítku. Přijíždějí na něj vážní zájemci o rozšíření svých podnikatelských aktivit, je místem setkání i pro významné architekty, právníky...

27.02.2008


Na loňský Štědrý den bruslily na vodní nádrži na návsi obce Horní Miletín čtyři děti. Starší chlapci upravovali hřiště pro lední hokej, devítiletá dívenka bruslila opodál sama. V místě stavidla se najednou led pod dívkou prolomil a ta zůstala ve vodě mezi kusy ledu, kterých se přidržovala. V ten okamžik jí pohotově pomohl 16letý Václav Kotásek, student 1. ročníku SOŠ stavební v Českých Budějovicích. Vytáhl ji z ledové vody a zachránil jí tak život. Tento čin ocenil dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník, který mladému zachránci předal pamětní medaili Jihočeského kraje. „Patříte k lidem, kteří v dané chvíli ani na okamžik neváhají, nepřemýšlejí nad tím, co se může jim...

« Předchozí        Aktuální stránka: 457/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku