Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

29.01.2008

Jihočeský kraj informuje o vyhlášení národních dotačních programů MMR ČR pro rok 2008.V oblasti regionální politiky se jedná o dva dotační programy: Podpora bývalých vojenských areálů k obecnímu využití a Podpora obnovy venkova. Příjem žádostí o podporu bude zahájen v souladu s výzvou pro oba programy dne 11. 2. 2008.
V oblasti bytové politiky jsou vyhlášeny čtyři dotační programy: program Podpora oprav domovních olověných rozvodů, program Výstavba technické infrastruktury, program Výstavba podporovaných bytů a program Podpora regenerace panelových sídlišť. Žádosti o podporu budou přijímány od 18. 2. do 31. 3. 2008.
Kompletní informace k vyhlášeným programům jsou...

29.01.2008


Finanční dar v hodnotě sto tisíc korun předal dnes při jednání krajského zastupitelstva jihočeský hejtman Jan Zahradník českému reprezentantovi v krasobruslení, Jihočechovi Tomáši Vernerovi, čerstvému mistrovi Evropy ze Záhřebu. Darem tak představitelé kraje ocenili úspěšnou reprezentaci regionu. Pro Tomáše Vernera se sál zastupitelstva stává menší „síní slávy", neboť právě před rokem zde obdržel pamětní medaili Jihočeského kraje a finanční dar v hodnotě 30 tisíc korun za tehdejší evropské stříbro z Varšavy, v prosinci si pak z tohoto místa odnášel trofej nejlepšího sportovce Jihočeského kraje...

28.01.2008


Jihočeský hejtman Jan Zahradník v pátek na dálku pogratuloval českému krasobruslaři Tomáši Vernerovi k titulu mistra Evropy, který vybojoval ve čtvrtek večer v Záhřebu. V textové zprávě, poslané mobilem, hejtman ocenil úspěch mladého Jihočecha, jenž se stal v loňském roce nejlepším sportovcem Jihočeského kraje, slovy:
„Gratuluji ke skvělému úspěchu na mistrovství Evropy a děkuji za skvělou reprezentaci našeho kraje. Těším se na setkání v Českých Budějovicích".
Tomáš Verner, který závodí za BK České Budějovice, již jeden cenný kov z mistrovství Evropy ukázal loni v únoru při jednání krajského zastupitelstva. Tehdy to bylo stříbro z Varšavy.

25.01.2008

V LETOŠNÍM ROCE SI PŘIPOMÍNÁME 160 ROKŮ OD NAROZENÍ A 85 LET OD UMRTNÍ SPISOVATELE KARLA KLOSTERMANNA (1848-1923)

POŠTOVNÍ ZNÁMKA, BIOGRAFICKÁ KNIHA A INFORMAČNÍ SERVER O KARLU KLOSTERMANNOVI, TO JE ZAHÁJENÍ VELKÝCH OSLAV SPISOVATELE V LETOŠNÍM ROCE. ROK KARLA KLOSTERMANNA JE JIHOČESKÝM MOTIVEM, KTERÝ SPOJUJE HNED NĚKOLIK EVROPSKÝCH ZEMÍ. DALŠÍM VELKÝM TAHÁKEM PRO NÁVŠTĚVNÍKY, KTERÝ PŘIPRAVUJE JIHOČESKÝ KRAJ, JE VÝSTAVA V JIHOČESKÉM MUZEU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH S NÁZVEM PŘÍBĚH ŠUMAVSKÉ PODMALBY ANEB ŠUMAVA KARLA KLOSTERMANNA.

V roce, kdy si připomínáme hned několik významných událostí a výročí, bychom měli být svědky velkého a zcela unikátního propojení...

25.01.2008


Včera byl v německém Regensburgu slavnostně vyhlášen program přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika ­ Svobodný stát Bavorsko 2007­2013. Cílem nového programu je rozvoj česko­bavorského příhraničí jako společného životního, přírodního a hospodářského prostoru, posílení konkurenceschopnosti oblasti a celkové zlepšení udržitelnosti životních podmínek pro její obyvatele. Celkově je na program alokováno téměř 115 mil. EUR (z toho pro českou stranu ­ kraje Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský ­ 55 mil. EUR) z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Prostředky jsou alokovány na dvě prioritní osy (Hospodářský rozvoj, lidské zdroje a sítě; Rozvoj území a životního...

24.01.2008

První vlnu grantů z Akčního plánu Jihočeského kraje na rok 2008 spustila krajská rada v tomto týdnu vyhlášením deseti grantových programů. K dispozici je na ně celkem 51,9 milionů Kč, nejvyšší částka, 19 milionů Kč, je připravena k rozdělení malým obcím na podporu výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury. Další grantové programy jsou na podporu živé kultury (5 mil.Kč), na budování víceúčelových hřišť s umělým povrchem (5 mil. Kč), na modernizaci dětských dopravních hřišť a jejich vybavení (2,8 mil. Kč), na rekonstrukce stávajících sportovišť (5 mil. Kč), na protidrogovou politiku (3,5 mil. Kč), na služby nedefinované v zákoně o sociálních službách (2 mil. Kč), na...

23.01.2008


Před měsícem, v noci z 20. na 21. prosince 2007, vstoupila Česká republika do schengenského prostoru. Stejně jako deset dalších států, které se staly členy Evropské unie v roce 2004, zrušila kontroly na svých pozemních hranicích v rámci tzv. schengenské spolupráce, která zahrnuje území států, na jejichž společných hranicích se nevykonávají hraniční kontroly a všem osobám legálně pobývajícím ve společném teritoriu je zaručeno právo překračovat vnitřní hranice na kterémkoliv místě.
Nezbytnou podmínkou pro plné zapojení do schengenské spolupráce a zrušení kontrol na vnitřních hranicích je přitom přístup k Schengenskému informačnímu systému (SIS), což je nástroj výměny...

23.01.2008

Jak získat výpis z rejstříků trestů na počkání ? O nové službě, kterou od nového roku poskytuje Krajský úřad Jihočeského kraje, se dozvíte v novém vydání Jihočeských rozhlasových novin. Povíme vám také, jak velké finanční částky budou v grantových programech na podporu a obnovu památek a ani tentokrát nebude chybět setkání s jedním ze členů Rady kraje , v rubrice „Seznamte se , prosím" vám představíme Františka Dědiče.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

 

23.01.2008

Grantový program na podporu výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury schválila Rada Jihočeského kraje na svém dnešním zasedání.
Program by měl pomoci menším obcím s plněním požadavků evropské legislativy, stanovující přípustné hodnoty znečištění povrchových a odpadních vod. Určen je rovněž na podporu výstavby vodovodů v zájmu zabezpečení zásobování obyvatel menších obcí pitnou vodou. Žádost o podporu na výstavbu a obnovu splaškové kanalizace a nebo na výstavbu a obnovu vodovodů, souvisejících objektů a úpraven vod mohou žádat obce s maximálně 2000 obyvatel, a nebo pro své samostatné části rovněž s počtem obyvatel do 2000.
Pro rozdělení dotací v rámci tohoto...

« Předchozí        Aktuální stránka: 458/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku