31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

18.08.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice - 4. poschodí. Tisková konference se koná ve středu 20.8.2008 od 9.00 hod. v Presscentru KÚ JK.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 934/2008)
2. Návrh volby přísedících krajského soudu (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 938/2008)
3. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna člena představenstva akciové společnosti Jihočeské nemocnice, a.s. (MUDr. Pavelka, mat. č. RK 926/2008)
4. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna člena představenstva akciové společnosti Nemocnice České...

15.08.2008

U příležitosti slavnostního vyhlášení cen krajského kola soutěže Vesnice roku 2008, které se uskuteční zítra 16. srpna ve vítězných Malenicích na Strakonicku, budou uděleny také Ceny hejtmana za péči o památkové objekty a jejich využití. Tentokrát poputují do všech tří nominovaných obcí, tedy do Řepice, Dražíče a Jankova, přičemž ke každé Ceně hejtmana se váže i peněžní odměna od Jihočeského kraje ve výši 20 tisíc korun.

K udělování Cen hejtmana přistoupil Jihočeský kraj poprvé v roce 2005. „K tomuto rozhodnutí nás přivedla skutečnost, že stávající kategorie soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova se speciálně nezaměřují na péči obcí i jednotlivých subjektů o...

15.08.2008

Srpen 68 v Jihočeském kraji, tak se jmenuje výstava, která bude slavnostně zahájena 20. srpna v 10.00 hodin ve vstupních prostorách hlavní budovy krajského úřadu v Českých Budějovicích. Smyslem výstavy je připomenout pamětníkům a přiblížit mladé generaci jak Jihočeši prožívali osudové události přes 40 roky, kdy naši zemi obsadila vojska Varšavské smlouvy. Zveřejněny zde budou fotografie z rodinných archivů Jihočechů, kteří se v osudových srpnových dnech pohybovali po ulicích jihočeských měst a zachytili dobu, v níž se český národ semkl ke společné obraně svobody a demokracie.


„Krajský úřad se počátkem června obrátil prostřednictvím sdělovacích prostředků na...

15.08.2008

Jihočeský kraj se i v letošním roce představí na českobudějovické výstavě Země živitelka. Den Jihočeského kraje se tu uskuteční v neděli 24. srpna, jeho program je koncipován tak, aby nabídl nejen poučení, ale i hodnotnou zábavu. Návštěvníci 35. ročníku této mezinárodní výstavy budou mít rovněž možnost osobně se setkat s krajskými politiky a zeptat se jich na to, co je zajímá.

Den Jihočeského kraje odstartuje v 10:00 hodin komponovaný program Svazku obcí Milevska v letním amfiteátru. Poté bude scéna náležet jihočeským folk a country kapelám. Postupně se zde vystřídají Bryčka, Sem-tam, Nezmaři a Schellou Band.

Poznat představitele Jihočeského kraje tak, jak je...

15.08.2008

Kolik peněz průměrně vynakládá Jihočeský kraj ze svého rozpočtu na ochranu životního prostředí, to byla nejtěžší otázka pro účastníky čtenářské soutěže Jihočeských novin. Vědomostní soutěž předznamenala nadcházející Den Jihočeského kraje na Zemi živitelce 24. srpna, kde prvním třem výhercům budou předány věcné dary.

Kupony s 10 otázkami o činnosti Jihočeského kraje s nabídkou tří možných odpovědí byly zveřejněny v červnovém a červencovém čísle Jihočeských novin, které kraj vydává jako přílohu Jihočeských Deníků Bohemia. Z 41 došlých kuponů hned 26 nemělo správně, že Jihočeský kraj vynakládá na ochranu životního prostředí v průměru jeden milionu korun denně!

Bez...

15.08.2008

Zasloužilého mistra sportu Aloise Roučku ze Strakonic, bývalého státního reprezentanta v motocyklových soutěžích a účastníka několika "Šestidenní", přijal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník. Stalo se tak u příležitosti významného životního jubilea Aloise Roučky, který se 18. srpna dožívá 85 let.

„Pamatuji doby, kdy Šestidenní byla pro naší sportovní veřejnost velkou událostí a kdy její průběh sledovali nejen motorističtí fanoušci. Dnes už tomu bohužel tak není a je to škoda," řekl hejtman Jan Zahradník.

Jméno Aloise Roučky si motoristická veřejnost v souvislosti se Šestidenní spojuje především s rokem 1958, kdy česká reprezentace dosáhla...

13.08.2008

Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad schválil na základě bodového hodnocení poskytnutí dotace Jihočeskému kraji z Regionálního operačního programu na projekt „Zlepšení vybavenosti ICT na středních, speciálních a základních uměleckých školách Jihočeského kraje".

Celkový rozpočet projektu je 16 milionů korun, z nichž 1,2 milionu tvoří podíl kraje a zbylá částka bude uhrazena z fondů EU. V rámci projektu dojde k nákupu setů interaktivních tabulí (interaktivní tabule a datový projektor s příslušenstvím), k instalaci zařízení včetně ozvučení do škol a zaškolení pedagogického sboru každé školy.

Prvního srpna byla vyhlášena veřejná zakázka na...

7.08.2008

Punc rekreační oblasti se pokusí vrátit Orlické přehradě Jihočeský kraj. Kvůli znečištěné a nekvalitní vodě a vysokému výskytu sinic tu je v létě na mnohých místech koupání prakticky nemožné.

„Situace je skutečně nedobrá. Ještě koncem 80. let sem za rekreací přijížděly tisíce rodin, a to dokonce i ze zahraničí. To ovšem dnes již neplatí. Z přehrady se stala spíše rybářská oblast než rekreační a to bychom chtěli změnit," sdělil krajský radní Jiří Netík. Příčinou prudkého zhoršení kvality vody v nádrži jsou zejména odpadní vody, které v přehradě končí. Většina okolních obcí totiž nemá kanalizace a ani čistírny odpadních vod.

„Hodláme finančně podpořit...

7.08.2008

Nejvíce stížností, s kterými se občané obrátili během prvního pololetí letošního roku na Krajský úřad Jihočeského kraje, se týkalo sociálních věcí a zdravotnictví. Znamená to, že dosavadní primát výhrad na stavební a územní řízení některých obecních úřadů byl tentokrát poražen. V počtu těch stížností, které krajský úřad vyhodnotil jako oprávněné, však opět dominovaly zjištěné nedostatky v činnosti dotčených stavebních úřadů. Vyplynulo to ze zprávy o vyřizování stížností za 1. pololetí 2008, kterou se zabývala Rada Jihočeského kraje na svém posledním jednání.

Během prvního pololetí letošního roku krajský úřad zaevidoval celkem 154 stížnosti a 8 petic. Dvě desítky stížností...

« Předchozí        Aktuální stránka: 458/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku