Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

5.03.2008


Nejlepší jednotlivci a týmy v Jihočeském kraji za rok 2007 v 11. ročníku ankety „Nejlepší jihočeský sportovec do 15 let", kterou pořádají Gymnázium olympijských nadějí České Budějovice, jihočeská sekce Českého klubu olympioniků, Český klub Fair play, Krajské sdružení ČSTV, Českobudějovická sportovní a tělovýchovná organizace, Jihočeské všesportovní kolegium a Jihočeský kraj, byli vyhlášeni včera v DK Metropol.
Nejlepším sportovcem se stal biketrialista Dominik Puffer z Automotoklubu České Budějovice. Na druhém místě skončila moderní gymnastka Martina Krlínová (SK MG Máj České Budějovice) a na třetím místě skončil hokejista Bohumil Jank (HC České...

5.03.2008


Koncem května se předpokládá vyhlášení prvních výzev Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci následujících oblastí podpory, u kterých je Jihočeský kraj zprostředkujícím subjektem:
1.1. Zvyšování kvality ve vzdělání (s alokací 9 553 409 EUR pro období 2008 - 2011)
1.2. Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (s alokací 3 473 967 EUR pro období 2008 - 2011)
1 .3. Další vzdělávání pracovníků skol a školských zařízení (4 342 459 EUR pro období 2008 - 2011)
Jihočeský kraj bude včas informovat potencionální žadatele o podmínkách, za kterých si mohou zažádat o dotace v uvedených oblastech...

5.03.2008

Další ze služeb pro občany, které lze využít prostřednictvím webových stránek Jihočeského kraje, je objednávka výpisů z Katastru nemovitostí, Obchodního rejstříku a Živnostenského rejstříku. Jedná se o odkaz na novou službu České pošty, takzvaný on-line shop, jehož prostřednictvím si uživatelé mohou z pohodlí domova za úplatu objednat v rámci systému Czech-Point ověřené výstupy z informačního systému veřejné správy. Pouze výpisy z Rejstříků trestů tato on-line služba neumožňuje z důvodu ochrany osobních údajů.
Na internetových stránkách Jihočeského kraje s adresou www.kraj-jihocesky.cz naleznou zájemci tuto službu v sekci ...

3.03.2008

Krajský úřad Jihočeského kraje postupoval správně, pakliže v odvolacím řízení potvrdil souhlas, vydaný firmě ČEZ se zásahem do krajinného rázu pro umístění stavby skladu vyhořelého jaderného paliva v areálu jaderné elektrárny Temelín. Odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví krajského úřadu tak v odvolacím řízení potvrdil rozhodnutí správního orgánu v Týně nad Vltavou, který v prvoinstančním řízení postupoval podle zákona o ochraně přírody a krajiny.
Správnost rozhodnutí nyní potvrdil i Nejvyšší správní soud, který se tak zároveň ztotožnil s rozsudkem Krajského soudu v Českých Budějovicích z prosince minulého roku, zamítajícím žalobu občanského sdružení "V...

3.03.2008

Jihočeský kraj využije finanční rezervy na mimořádné události pro pomoc českobudějovické Diecézní charitě, jejíž Dům svatého Františka ve Veselí nad Lužnicích citelně poškodila vichřice během uplynulého víkendu. Rozhodlo o tom vedení Jihočeského kraje během dnešního jednání o následcích vichřice na jihu Čech.
„Na základě informací, které máme k dispozici, by celkové škody v našem kraji neměly dosáhnout těch, které způsobil loni v lednu orkán Kyrill. Našim silničářům se dařilo během víkendu odstraňovat padlé stromy z komunikací, do dnešního ráno zůstaly neprůjezdné je dvě silnice III. třídy na Českokrumlovsku a Prachaticku. Vše nasvědčuje tomu, že pětimilionová škoda...

29.02.2008


Praktický česko-anglický a anglicko-český slovník odborných výrazů z oblastí ekologie vodního prostředí, vodního hospodářství a rybářství a slovník česko-německý a německo-český se zaměřením na praktickou slovní zásobu odborného rázu pro obor zedník, pokrývač, truhlář a klempíř. I to jsou konkrétní hmatatelné výsledky čerpání finančních prostředků z evropských fondů za období 2004-2006 ze strany středních škol, které zřizuje Jihočeský kraj.
První slovník vytvořila Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie Vodňany v rámci projektu zkvalitňování praktického vyučování a jazykového vzdělávání v podmínkách školy.
„Tato škola...

28.02.2008


Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti. Materiály pro jednání jsou zveřejněny na stránkách kraje v rubrice Samospráva kraje / Zastupitelstvo kraje /Plánovaná zasedání v roce 2008.
Návrh programu:
1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 65/2008)
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník,...

28.02.2008

Postoj vedení Jihočeského kraje k vybudování památníku romského holokaustu na místě bývalého koncentračního tábora v letech u Písku, Čimelice - další výjezdové místo rychlé záchranné služby, František Štangl jako host rubriky Seznamte se prosím, dobrá zpráva o tom , že dobrý člověk ještě žije - to jsou témata nejnovějšího vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

28.02.2008


O možnostech vzájemné spolupráce diskutoval tento týden s hejtmanem Janem Zahradníkem a radním Pavlem Pavlem při návštěvě Jihočeského kraje rumunský chargé d'affaires Dan Balanescu. Především malým a středním podnikům se podle Dana Balaneska otevírá možnost expandovat do Rumunska.
„Jde například o oblasti infrastruktury, renovace silniční sítě, telekomunikací, ale i obnovitelných zdrojů energie - vodních elektráren a biopaliv," uvedl rumunský host. V současné době působí v Rumunsku na 400 českých firem, např. firma Agrico z Třeboně, která vyrábí technologie pro ustájení. Zástupce Rumunska také pozval Jihočechy k častější návštěvě této země, která může...

« Předchozí        Aktuální stránka: 459/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku