31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

6.03.2008

Dvě dívčí jména Ela a Ema, to první označuje projekt protipovodňových opatření, to druhé je pak jméno vichřice, která řádila i na jihu Čech, dozvíte se také, že evropské peníze pomohou jihočeských mostům a další z hostů rubriky „Seznamte se , prosím" bude radní Jiří Netík.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

6.03.2008

Evropská komise schválila v prosinci loňského roku Operační program Podnikání a inovace (OPPI), který je určen především podnikatelům. Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo první dotační programy již o několik měsíců dříve, aby podnikatelé mohli peníze na své projekty čerpat co nejdříve.

„Například dotaci od 200 tisíc až do 100 miliónu korun mohou podnikatelé získat z programu ŠKOLICÍ STŘEDISKA. Pro podnikatele, kteří se naopak rozhodnou investovat do výzkumu, vývoje nebo inovací je připraveno v rámci programu POTENCIÁL celkem 2,58 miliardy korun, přičemž na jeden projekt mohou získat až 100 miliónů Kč. Nově je také vyhlášen program ICT A STRATEGICKÉ SLUŽBY,...

6.03.2008

Nejbližší zasedání Monitorovacího výboru se uskuteční ve dnech 25. - 26. června 2008 v Prachaticích. Indikativní termín pro předložení projektových žádostí na KÚ JčK - oddělení evropské integrace je 20. březen 2008. Žádosti přijaté do tohoto termínu, které splní formální kritéria a nebude nutné během hodnocení provádět žádná doplnění, bude možné na zasedání MV projednat

6.03.2008

Slavnostní zahájení Operačního programu Přeshraniční spolupráce ČR - Rakousko 2007-2013 se uskuteční 27. března 2008 od 10:00 v kulturním domě Pasáž v Třebíči. Registrace je možná na e-mailu: vojtkova@at-cz.eu.

6.03.2008

Dne 29. února 2008 byla vyhlášena 1. výzva pro předkládání projektů do Operačního programu Nadnárodní spolupráce Střední Evropa. Tento program je zaměřen na zlepšování vzájemné spolupráce a výměny zkušeností především v oblasti inovací, dopravní dostupnosti, životního prostředí a zvyšování atraktivity měst a regionů. Podpořené projekty by měly přispět ke zvyšování konkurenceschopnosti regionů a kvality života ve střední Evropě. Více informací naleznete na www.strukturalni-fondy.cz a na www.central2013.eu.
Společnou žádost musí za všechny partnery poslat vedoucí partner (Lead Partner) do...

6.03.2008

Fotografickou výstavu, dokumentující část díla světoznámého slovinského architekta a urbanisty Josipa Plečnika, zahájil dnes v rámci programu návštěvy Jihočeského kraje ve vstupní hale budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje slovinský velvyslanec Franc But.

5.03.2008


Nejlepší jednotlivci a týmy v Jihočeském kraji za rok 2007 v 11. ročníku ankety „Nejlepší jihočeský sportovec do 15 let", kterou pořádají Gymnázium olympijských nadějí České Budějovice, jihočeská sekce Českého klubu olympioniků, Český klub Fair play, Krajské sdružení ČSTV, Českobudějovická sportovní a tělovýchovná organizace, Jihočeské všesportovní kolegium a Jihočeský kraj, byli vyhlášeni včera v DK Metropol.
Nejlepším sportovcem se stal biketrialista Dominik Puffer z Automotoklubu České Budějovice. Na druhém místě skončila moderní gymnastka Martina Krlínová (SK MG Máj České Budějovice) a na třetím místě skončil hokejista Bohumil Jank (HC České...

5.03.2008


Koncem května se předpokládá vyhlášení prvních výzev Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci následujících oblastí podpory, u kterých je Jihočeský kraj zprostředkujícím subjektem:
1.1. Zvyšování kvality ve vzdělání (s alokací 9 553 409 EUR pro období 2008 - 2011)
1.2. Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (s alokací 3 473 967 EUR pro období 2008 - 2011)
1 .3. Další vzdělávání pracovníků skol a školských zařízení (4 342 459 EUR pro období 2008 - 2011)
Jihočeský kraj bude včas informovat potencionální žadatele o podmínkách, za kterých si mohou zažádat o dotace v uvedených oblastech...

5.03.2008

Další ze služeb pro občany, které lze využít prostřednictvím webových stránek Jihočeského kraje, je objednávka výpisů z Katastru nemovitostí, Obchodního rejstříku a Živnostenského rejstříku. Jedná se o odkaz na novou službu České pošty, takzvaný on-line shop, jehož prostřednictvím si uživatelé mohou z pohodlí domova za úplatu objednat v rámci systému Czech-Point ověřené výstupy z informačního systému veřejné správy. Pouze výpisy z Rejstříků trestů tato on-line služba neumožňuje z důvodu ochrany osobních údajů.
Na internetových stránkách Jihočeského kraje s adresou www.kraj-jihocesky.cz naleznou zájemci tuto službu v sekci ...

« Předchozí        Aktuální stránka: 464/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku