Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.12.2007

Jihočeští politici chtějí, aby otáčivé hlediště Jihočeského divadla v Českém Krumlově zůstalo v zámecké zahradě. Hejtman Jan Zahradník, primátor Českých Budějovic Juraj Thoma, starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička, senátor Tomáš Jirsa a poslanec Jaroslav Klein proto 4. prosince podepsali společné prohlášení, v němž dávají svůj postoj jednoznačně najevo.
V prohlášení se praví, že signatáři budou usilovat o zachování stávajícího otáčivého hlediště, dokud nebude realizována lepší varianta minimálně o stejné kapacitě sedadel a při udržení nynějších uměleckých hodnot, které představením před točnou dodává kulisa zámecké zahrady.
„Českokrumlovské letní divadelní...

6.12.2007

Právě vyšly první prosincové Jihočeské rozhlasové noviny. Tentokrát se dozvíte, proč se mění statut přehradní nádrže Orlík, jak se jihočeské kulturní instituce chystají využít výzvy v podobě Regionálního operačního programu a řeč je i o tom, že se političtí představitelé společně pouštějí do boje za zachování otáčivého hlediště v zahradě českokrumlovského zámku.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

5.12.2007

Pamětní medaili a pamětní list Jihočeského kraje udělil v úterý 4. prosince hejtman Jan Zahradník 30letému Filipovi Korostenskimu z Českých Budějovic za duchapřítomné jednání a zásluhu o záchranu lidských životů. Hejtman tak ocenil statečnost mladého muže z Českých Budějovic, který 4. října svým činem zabránil při dopravní nehodě zranění, a to pravděpodobně těžkému, řidičky osobního vozidla, jež v té době byla ve 34. týdnu těhotenství.

„Klobouk dolů před vámi, vaše reakce byla obdivuhodná a děkuji vám za ni," řekl hejtman.

K dopravní nehodě došlo v ulici Rudolfovská-Chelčického. Řidička osobního vozidla náhle upadla do bezvědomí ve chvíli, kdy projížděla...

3.12.2007

Cerhonice, Opařany, Blatná a Sezimovo Ústí jsou místa, kde v Jihočeském kraji třídí nejlépe odpad. Tyto obce a města zvítězily v soutěži „My třídit už umíme", která se konala v rámci celokrajské informační odpadové kampaně od 4. čtvrtletí 2006 do 3. čtvrtletí 2007.

Do soutěže bylo zapojeno 484 obcí a měst z celého kraje, které jsou zapojeny do systému EKO-KOM, přičemž stejnojmenná obalová společnost odměňuje obce právě za třídění odpadů. Ta spolupracuje s Jihočeským krajem od roku 2005 v rámci informační kampaně, jejímž cílem je zvýšit zájem veřejnosti o třídění odpadů a zvýšit počet obyvatel kraje, kteří odpady soustavně třídí. Součástí této kampaně byla také...

29.11.2007

Jihočeský kraj získává body v boji proti zelené oponě na Šumavě, i v příštím roce bude možné využít příspěvkového programu na podporu v oblasti kultury, vyhlášení výsledků soutěže ve třídění odpadu, to jsou témata nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

28.11.2007

V pondělí 3.12. 2007 se od 16.00 do 19.00 hodin uskuteční na pracovišti náhradní rodinné péče (ul. generála Svobody 10) "Den otevřených dveří". Přítomna bude také lektorka Blanka Perinová, která nabídne především dětským návštěvníkům možnost zhotovení adventních a vánočních dekorací.

28.11.2007


Podpořit přehlídky a soutěže v oblasti kultury a rozvoj kultury v Jihočeském kraji v roce 2008 mají za cíl dva krajské příspěvkové programy, jejichž schválení zastupitelstvu doporučují krajští radní. Pro podporu přehlídek a soutěží se počítá předběžně s částkou 500 tisíc korun, pro podporu rozvoje kultury se čtyřmi miliony korun.
„V prvním programu by měly být hodnoceny všechny projekty postupových přehlídek a kulturních soutěží skupin A,B a C, které vyhlašuje ministerstvo školství pro příslušný školní rok včetně nezařazených v těchto seznamech, jež se zaměřují na práci s mládeží v kulturních oblastech jako jsou loutkové, dětské a scenérické divadlo, filmová...

28.11.2007


Občanské sdružení Háječek a Občanské sdružení Prevent, které se v Jihočeském kraji zabývají protidrogovými službami, se mohou dočkat v letošním roce další finanční podpory, a to v celkové výši 214 560 korun v rámci grantového programu „Podpora minimální sítě protidrogových služeb na území Jihočeského kraje - udržení provozu". Projekty, na které sdružení žádají dotace, se na včerejším jednání zabývali krajští radní a doporučili je ke schválení krajskému zastupitelstvu na prosincovém jednání.
Občanské sdružení Háječek přitom očekává dotace ve výši 34 560 korun na projekt „Kontaktní a doléčovací centrum pro drogově závislé", Občanské sdružení...

27.11.2007

Práci s dětmi a mládeží podpoří v příštím roce opět jihočeské krajské programy, jejichž vyhlášení schválili krajští zastupitelé. Stejně tak tomu bude i v případě jihočeských krajských programů podpory sportu.

„Žádosti bude možné podávat až do patnáctého ledna, přičemž formuláře žádostí včetně příloh budou k dispozici od prvního prosince na webových stránkách kraje a také na oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu krajského úřadu v ulici B. Němcové," říká Marie Hrdinová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu.

V každém z programů je k rozdělení k dispozici částka ve výši 5,5 milionu korun. U programů podpory práce s dětmi a mládeží budou tyto peníze...

« Předchozí        Aktuální stránka: 467/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku