Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

ilustrační foto (28.41 KB) 1.08.2017

Jihočeský kraj upozorňuje řidiče, že v termínu od 1. 8. 2017 do 15. 12. 2017 bude z důvodu stavebních prací uzavřen most u hřbitova v Táboře a dojde k dopravnímu omezení na silnici I/3, II/137 (ul. Budějovická) a II/603 (ul. Soběslavská).

Objízdné trasy budou vedeny takto:

  • ve směru od Českých Budějovic - Tábor centrum (ulice Soběslavská): Doprava bude vedena po silnici I/3 na mimoúrovňovou křižovatku I/3 x II/123 (u čerpací stanice Benzina), odtud po silnici I/3 zpět k mimoúrovňové křižovatce u hřbitova - STRYHAL stroje směr centrum Tábor
  • ve směru...
ilustrační foto (72.09 KB) 31.07.2017

Více než 21 kilometrů komunikací III. tříd bude moci Jihočeský kraj nově opravit díky příspěvku ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). V nejbližších dnech totiž kraj obdrží 27,5 milionu korun jako kompenzaci nutného navýšení mezd řidičů autobusů ve veřejné linkové dopravě. Peníze použije právě na obnovu krajských silnic.

„Nově budeme moci opravit silnice třetích tříd na Českobudějovicku, Písecku, Strakonicku a Českokrumlovsku," upozornil 1. náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že na Českobudějovicku se opravy dočká například úsek Zvíkov - Hlincová Hora v délce 4,5 kilometru, v oblasti Českokrumlovska pak jeden a půl kilometru dlouhý úsek od Kozákova...

Pozvánka na výstavu (103.48 KB) 31.07.2017

Jemné umění ručně paličkované krajky mohou obdivovat návštěvníci hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje. Výstava "Sedlická krajka v proměnách času" zde bude probíhat od 1. srpna. do 31. srpna 2017 a je přístupná veřejnosti po celou provozní dobu úřadu.

Foto aktualita (12.18 KB) 28.07.2017

U příležitosti vydání nové cyklopublikace se Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) rozhodl uspořádat fotosoutěž pro všechny milovníky cyklistiky, krásné přírody a nevšedních záběrů.

Jak se zúčastnit?
1. Vyfotografujte nejhezčí místo z navštíveného jednodenního výletu z Cykloprůvodce ERDV.
2. Zašlete jednu fotografii elektronicky ve formátu JPG do 30.09.2017 na edm.post@ooe.gv.at

Veškeré další pokyny a podrobnosti o soutěži naleznete ZDE


Záchranář Jedu vodu Martin Pöschl při práci  (93.28 KB) 28.07.2017

Letošní vodácká sezóna na Vltavě je v plném proudu a tak, jak gradují počty návštěvníků řeky, jsou čím dál tím viditelnější i výsledky druhého ročníku projektu Jedu vodu. Tato akce, kterou podpořila Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) a Lesy České republiky, je zaměřená na ochranu životního prostředí a bezpečné splouvání řeky. Vodáci jsou akcí nadšeni a odpad v řece berou útokem.
„Na celkové hodnocení výsledků je samozřejmě ještě hodně času, přesto si již můžeme částečnou bilanci dovolit. Projekt má velký ohlas, o čemž svědčí především zapojení lidí do sběru odpadu z řeky a jejích břehů," uvedl zástupce trojice autorů projektu Jedu vodu Martin Pavljuk....

27.07.2017

Základna vodní záchranné služby v Kyselově musí zůstat zachována. V úterý se na tom shodli hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a ministr životního prostředí Richard Brabec. Hejtmanka Stráská upozornila ministra Brabce, že výstavbu nových objektů na pravém břehu Lipna komplikuje stavební uzávěra. Jediným způsobem, jak zabezpečit pomoc pro turisty v této lokalitě, je proto zásadní rekonstrukce stávajícího objektu. Zajištění důstojného zázemí pro záchranáře v Kyselově proto bude hejtmanka Stráská s ministrem Brabcem řešit na dalším společném setkání v polovině srpna letošního roku.

„Poté, co...

Umělý kanál v Českém Vrbném (254.58 KB) 26.07.2017

Úsek řeky mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou je doslova prošpikován atraktivními turistickými cíli a službami.

České Vrbné, klidová lokalita na severním okraji Českých Budějovic, se zvolna proměňuje v nové centrum vodních sportů na řece Vltavě. Jeho základem je areál s umělým kanálem pro kanoistiku a rafting, chráněný přístav pro malé i velké lodě s veškerými navazujícími službami, půjčovna lodí, jízdních kol, in-line bruslí a dalších sportovních potřeb. Nově je zde umístěno také informační centrum Stezky řeky Vltavy.
„Není náhodou, že jeden z pěti vltavských InfoPointů, které...

ilustrační obrázek (28.41 KB) 25.07.2017

Jihočeský kraj upozorňuje řidiče na úplnou uzavírku silnice I/34 (na tahu České Budějovice - Jindřichův Hradec) v okružní křižovatce se silnicemi II/154 a III/15512 z důvodu provedení opravy této křižovatky. Úplná uzavírka se uskuteční ve dnech 31. 7. - 2. 9. 2017. Rozhodnutí o uzavírce vydal Krajský úřad Jihočeského kraje dne 25. 7. 2017 pro společnost EUROVIA CS.

Objízdné trasy budou následující:
Vozidla nad 3,5 t směřující od Českých Budějovic na Třeboň a Jindřichův Hradec budou odkloněna v Českých Budějovicích ze silnice I/34 na silnici I/3 ul. Pražská, po této...

24.07.2017

Ministerstvo zdravotnictví České republiky dne 16. 6. 2017 vyhlásilo na svých webových stránkách Dotační program ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu (metodika a její přílohy jsou zveřejněny na výše uvedeném odkazu).
Postup Jihočeského kraje, vč. formuláře individuální žádosti jsou zveřejněny v sekci Krajský úřad - Odbor zdravotnictví.
Žádost lze podat do 15. 11. 2017 na adresu:


Jihočeský kraj
Odbor zdravotnictví
Oddělení zdravotní...

« Předchozí        Aktuální stránka: 47/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku