Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

15.03.2007

Na Odboru regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic jsou do 6. 4. 2007 přijímány žádosti o příspěvek na činnost Místních akčních skupin. Podrobnější informace jsou v příslušné směrnici, schválené Zastupitelstvem Jihočeského kraje 6.3.2007.

13.03.2007

Jihočeský hejtman Jan Zahradník nesouhlasí s jakoukoli blokádou našich státních hranic s Rakouskem, neboť to poškozuje nejen slibně se rozvíjející přeshraniční regionální spolupráci, ale i mezinárodní dohody a právo na volný pohyb osob a zboží, platné pro země Evropské unie. Hejtman tak reagoval na oznámení prezidenta Agrární komory ČR Jana Veleby o tom, že zemědělci do konce března uspořádají blokády na hranicích s Rakouskem, neboť se jim nelíbí narůstající dovoz vepřového masa od jižních sousedů, čímž údajně hrozí kolaps českému chovu prasat.
„Přechody státních hranic, které Jihočeský kraj sdílí s Horním Rakouskem, jsou opakovaně místem blokád rakouských...

12.03.2007

Případ nelegálního uložení odpadů v obci Hůry na Českobudějovicku, které je dílem firmy Profiakont, bude řešit soud. Krajský úřad Jihočeského kraje totiž předal Okresnímu soudu v Českých Budějovicích návrh na nařízení výkonu rozhodnutí vyklizení textilního odpadu, jehož zhruba 1000 tun firma Profiakont neoprávněně uložila na pozemcích vně areálu své provozovny. „Firma Profiakont neodklidila odpady ani v náhradní lhůtě do 28. února, kterou ji stanovil krajský úřad, a proto nezbylo, než se obrátit na soud, aby vyklizení nařídil. Krajský úřad zároveň podal podnět živnostenskému úřadu Magistrátu města České Budějovice na zrušení živnostenského listu k nakládání s odpady firmy...

8.03.2007

Rada Jihočeského kraje přijala změnu směrnice „Zásady pro stanovení výše příplatku za vedení, k poskytování osobního a zvláštního příplatku, odměn ředitelům škol a školských zařízení, které zřizuje Jihočeský kraj".
Důvodem přijaté změny byl vznik nových právních podmínek pro odměňování za práci, vyplývajících ze zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce.
Jednou z hlavních změn je úprava stanovení příplatku za vedení ředitelům škol a školských zařízení v souladu s ustanovením §124 zákoníku práce, který stanovuje výši příplatku za vedení podle stupňů řízení a náročnosti řídící práce v procentním rozpětí tarifního platu.
Změna směrnice předpokládá pro...

8.03.2007

S nově zmapovanými lokalitami, vhodnými pro investorské záměry se představí Jihočeský kraj na nadcházejícím veletrhu MIPIM, který potrvá od 13. do 16. března ve francouzském Cannes. Expozice Jihočechů zde nabídne přehled nevyužívaných objektů, vhodných pro komerční účely, i dosud volných pozemků pro výstavbu objektů v průmyslových zónách.
„Mezinárodní veletrh investičních příležitostí v Cannes je tradičně jedním z nejnavštěvovanějších nejen v evropském, ale i světovém měřítku. Přijíždějí na něj vážní zájemci o rozšíření svých podnikatelských aktivit, je místem setkání i pro významné architekty, právníky a subjekty z oblastí nemovitostí a realit. Účast Jihočeského...

2.03.2007

Jednání se uskuteční od 10,00 hodin v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti.
Návrh programu:

1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 70/2007)
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 45/2007)
3. Informace k problematice chráněných území (Ing. Pavel, č.t. 48/2007)
4. Program investiční a neinvestiční výstavby a oprav na silnicích II. a III. tř. na území Jihočeského kraje - aktualizace 2007 (Ing. arch. Schinko, č.t. 69/2007)
5. Poskytnutí účelové...

1.03.2007

Pakliže malé dítě zlobí jen proto, aby na sebe upozornilo, bývá dobré si toho nevšímat a ono ho to přejde. Obávám se, že toto pravidlo už nelze aplikovat na rakouské protitemelínské aktivisty. Pravda, jejich nahlašované blokády přechodů státních hranic se sice pomalu stávají folklórem, k němuž patří i sázky českých novinářů, zda na místě bude opět početnější zastoupení médií, avšak nelze si už nevšímat zvyšující se agresivity jejich organizátorů. Už jim nestačí upozorňovat na sebe jen na jednom přechodu, a tak tuto středu se rozhodli zablokovat hned tři a hrozí, že jich může být ještě více. Nevšímavost hornorakouských úřadů jim tak umožňuje nejen poškozovat slibně se rozvíjející...

28.02.2007


Do 14. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos nominovali letos žáci základních a středních škol celkem 35 učitelů, z toho 23 žen a 12 mužů. Je to počet, který řadí 14. ročník k nejúspěšnějším v historii ankety. „Více, a to 38 Ámosů, bylo pouze ve 12. ročníku v roce 2005," říká ředitel ankety Slávek Hrzal. „V loňském roce bylo přihlášených o jednoho méně, tedy 34," upřesňuje. V Jihočeském kraji přihlásili žáci do ankety dva učitele, a to Alenu Lukášovou z Gymnázia Týn nad Vltavou a Romana Pešku ze ZŠ Husova v Táboře. Ti se včera utkali v Českých Budějovicích v regionálním kole o postup do semifinále spolu s...

27.02.2007

Mezi prvními gratulanty Kateřiny Neumannové k dnešnímu získání zlaté medaile na MS světa v 10 km volnou technikou byl i jihočeský hejtman Jan Zahradník. Své blahopřání jí zaslal formou SMS zprávy shodou okolností ze Zadova, kde hejtman s rodinou tráví v tomto týdnu dovolenou na lyžích.
"Chceme připravit ještě oficiální poděkování Kateřině Neumannové za skvělou reprezentaci našeho státu a svým způsobem i Jihočeského kraje. Máme připravený věcný dar, udělení pamětní medaile Jihočeského kraje a počítáme i s peněžní odměnou," řekl Jan Zahradník.

« Předchozí        Aktuální stránka: 470/512        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku