31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

6.03.2008

Dne 29. února 2008 byla vyhlášena 1. výzva pro předkládání projektů do Operačního programu Nadnárodní spolupráce Střední Evropa. Tento program je zaměřen na zlepšování vzájemné spolupráce a výměny zkušeností především v oblasti inovací, dopravní dostupnosti, životního prostředí a zvyšování atraktivity měst a regionů. Podpořené projekty by měly přispět ke zvyšování konkurenceschopnosti regionů a kvality života ve střední Evropě. Více informací naleznete na www.strukturalni-fondy.cz a na www.central2013.eu.
Společnou žádost musí za všechny partnery poslat vedoucí partner (Lead Partner) do...

6.03.2008

Fotografickou výstavu, dokumentující část díla světoznámého slovinského architekta a urbanisty Josipa Plečnika, zahájil dnes v rámci programu návštěvy Jihočeského kraje ve vstupní hale budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje slovinský velvyslanec Franc But.

5.03.2008


Nejlepší jednotlivci a týmy v Jihočeském kraji za rok 2007 v 11. ročníku ankety „Nejlepší jihočeský sportovec do 15 let", kterou pořádají Gymnázium olympijských nadějí České Budějovice, jihočeská sekce Českého klubu olympioniků, Český klub Fair play, Krajské sdružení ČSTV, Českobudějovická sportovní a tělovýchovná organizace, Jihočeské všesportovní kolegium a Jihočeský kraj, byli vyhlášeni včera v DK Metropol.
Nejlepším sportovcem se stal biketrialista Dominik Puffer z Automotoklubu České Budějovice. Na druhém místě skončila moderní gymnastka Martina Krlínová (SK MG Máj České Budějovice) a na třetím místě skončil hokejista Bohumil Jank (HC České...

5.03.2008


Koncem května se předpokládá vyhlášení prvních výzev Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci následujících oblastí podpory, u kterých je Jihočeský kraj zprostředkujícím subjektem:
1.1. Zvyšování kvality ve vzdělání (s alokací 9 553 409 EUR pro období 2008 - 2011)
1.2. Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (s alokací 3 473 967 EUR pro období 2008 - 2011)
1 .3. Další vzdělávání pracovníků skol a školských zařízení (4 342 459 EUR pro období 2008 - 2011)
Jihočeský kraj bude včas informovat potencionální žadatele o podmínkách, za kterých si mohou zažádat o dotace v uvedených oblastech...

5.03.2008

Další ze služeb pro občany, které lze využít prostřednictvím webových stránek Jihočeského kraje, je objednávka výpisů z Katastru nemovitostí, Obchodního rejstříku a Živnostenského rejstříku. Jedná se o odkaz na novou službu České pošty, takzvaný on-line shop, jehož prostřednictvím si uživatelé mohou z pohodlí domova za úplatu objednat v rámci systému Czech-Point ověřené výstupy z informačního systému veřejné správy. Pouze výpisy z Rejstříků trestů tato on-line služba neumožňuje z důvodu ochrany osobních údajů.
Na internetových stránkách Jihočeského kraje s adresou www.kraj-jihocesky.cz naleznou zájemci tuto službu v sekci ...

3.03.2008

Krajský úřad Jihočeského kraje postupoval správně, pakliže v odvolacím řízení potvrdil souhlas, vydaný firmě ČEZ se zásahem do krajinného rázu pro umístění stavby skladu vyhořelého jaderného paliva v areálu jaderné elektrárny Temelín. Odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví krajského úřadu tak v odvolacím řízení potvrdil rozhodnutí správního orgánu v Týně nad Vltavou, který v prvoinstančním řízení postupoval podle zákona o ochraně přírody a krajiny.
Správnost rozhodnutí nyní potvrdil i Nejvyšší správní soud, který se tak zároveň ztotožnil s rozsudkem Krajského soudu v Českých Budějovicích z prosince minulého roku, zamítajícím žalobu občanského sdružení "V...

3.03.2008

Jihočeský kraj využije finanční rezervy na mimořádné události pro pomoc českobudějovické Diecézní charitě, jejíž Dům svatého Františka ve Veselí nad Lužnicích citelně poškodila vichřice během uplynulého víkendu. Rozhodlo o tom vedení Jihočeského kraje během dnešního jednání o následcích vichřice na jihu Čech.
„Na základě informací, které máme k dispozici, by celkové škody v našem kraji neměly dosáhnout těch, které způsobil loni v lednu orkán Kyrill. Našim silničářům se dařilo během víkendu odstraňovat padlé stromy z komunikací, do dnešního ráno zůstaly neprůjezdné je dvě silnice III. třídy na Českokrumlovsku a Prachaticku. Vše nasvědčuje tomu, že pětimilionová škoda...

29.02.2008


Praktický česko-anglický a anglicko-český slovník odborných výrazů z oblastí ekologie vodního prostředí, vodního hospodářství a rybářství a slovník česko-německý a německo-český se zaměřením na praktickou slovní zásobu odborného rázu pro obor zedník, pokrývač, truhlář a klempíř. I to jsou konkrétní hmatatelné výsledky čerpání finančních prostředků z evropských fondů za období 2004-2006 ze strany středních škol, které zřizuje Jihočeský kraj.
První slovník vytvořila Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie Vodňany v rámci projektu zkvalitňování praktického vyučování a jazykového vzdělávání v podmínkách školy.
„Tato škola...

28.02.2008


Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti. Materiály pro jednání jsou zveřejněny na stránkách kraje v rubrice Samospráva kraje / Zastupitelstvo kraje /Plánovaná zasedání v roce 2008.
Návrh programu:
1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 65/2008)
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 473/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku