Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

19.09.2007

Další setkání pěstounských rodin z Jihočeského kraje se bude konat 22. - 23.9.2007 v Hněvkovicích u Týna n. Vltavou. Zúčastní se 11 rodin s 54 dětmi. Pěstouni si budou sdělovat zkušenosti s dětmi, o děti se budou starat dobrovolníci z Charity z Týna n. Vltavou. Odpoledne je připravena pro pěstouny přednáška "Prevence a zvládání výchovných obtíží u dětí", lektor Mgr. Jan Tůma ze Spirály, Č. Krumlov. Po večeři bude táborák a v neděli se uskuteční procházka po okolí.

18.09.2007


Jihočeští krajští zastupitelé na dnešním jednání schválili poskytnutí příspěvku ve výši pět milionů korun obci Cizkrajov. Jihočeský kraj tak pomůže obci zaplatit odškodné rodině 12letého Filipa Němce, který se před čtyřmi lety málem utopil na školním výletě a po úrazu je trvale postižený. „Jedná se o mimořádný příspěvek, který poskytneme z rezervního fondu kraje," řekl hejtman Jan Zahradník. Obec příspěvek převede Základní a Mateřské škole Cizkrajov, jejímž je zřizovatelem, na vyplacení závazku vůči Filipu Němcovi.
Odškodné ve výši 15 038 000 korun s úrokem z prodlení měla rodině chlapce podle rozhodnutí soudu zaplatit škola. Obec, která je jejím...

18.09.2007

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dne 17. září 2007 zemřela po krátké těžké nemoci ve věku 55 let paní Stanislava Chumanová, starostka města Vimperk a členka Kontrolního výboru Zastupitelstva Jihočeského kraje.
Poslední rozloučení se Stanislavou Chumanovou se na přání pozůstalých uskuteční v rodinném kruhu. Občané se se zesnulou budou moci rozloučit ve čtvrtek 20. září od 11.30 do 14.00 hodin v sále Městského kulturního střediska ve Vimperku, Johnova 226.

 

17.09.2007


Tuto sobotu se v Linci utkaly fotbalové týmy jihočeských a hornorakouských politiků, doplněné o úředníky a další hrající hosty. Jednalo se o již třetí vzájemný zápas o putovní pohár předsedkyně hornorakouského zemského sněmu Angely Orthnerové. Ten měli v roce 2006 po vítězství 2:1 v St. Florianu v držení Jihočeši, loni v Hluboké nad Vltavou zase vyhráli Hornorakušané 5:4.
Také utkání v Linci, které se hrálo jako předzápas prvoligového klání rakouské soutěže mezi Laskem Linec a Altachem (2:0), ukázalo, že doma není nikdo prorokem. I tentokráte zvítězili hosté, a to v poměru 3:1. A zcela zaslouženě, neboť Jihočeši, v jejichž řadách nastoupili krajští zastupitelé a...

14.09.2007

Před 5. lety byl založen systém SOLVIT, který zdarma pomáhá podnikatelům a občanům s řešením jejich problémů na úřadech členských států Evropské unie. Na SOLVIT se může obrátit každý, kdo má pocit, že úřady v jiném členském státě nesprávně aplikují evropské předpisy a porušují tak jeho práva. Oproti ostatním způsobům řešení těchto problémů SOLVIT nabízí zejména neformální přístup a spolupráci se státní správou země, kde problém vznikl. Za dobu svého vzniku již SOLVIT pomohl stovkám klientů ze všech členských států EU.

V České republice bylo SOLVIT centrum založeno při Ministerstvu průmyslu a obchodu po přistoupení ČR k Evropské unii v květnu 2004. Od svého vzniku řešilo...

13.09.2007

V rubrice Informace - dotační řízení pro poskytovatele sociálních služeb (sekce Krajský úřad/Odbor sociálních věcí a zdravotnictví/) je zveřejněna informace o možnosti dofinancování sociálních služeb, které byly podpořeny MPSV ČR v dotačním řízení 2007. Pokud splňujete podmínky pro dofinancování (tj. byla Vám poskytnuta dotace v roce 2007 a jste nestátní neziskovou organizací popř. obecním zařízením) a máte zájem, aby byla Vaše služba dofinancována, zašlete Vaši žádost nejpozději do 18. 9. 2007 do 12:00 hod.

Prohlédnout podrobné informace včetně vzorové tabulky ke...

13.09.2007

Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti. Materiály pro jednání jsou zveřejněny na stránkách kraje.

Návrh programu:

1. Složení slibu členky Zastupitelstva Jihočeského kraje
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 279/2007)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 296/2007)
4....

13.09.2007

Stálá kancelář Jihočeského kraje v Bruselu změnila svou adresu. Po více než třech letech, kdy hostovala u zastoupení Dolních Rakous v sídelním městě EU, se přestěhovala do objektu, který sdílí spolu se Středočeským a Libereckým krajem.
„Mimořádně vstřícnou nabídku na dočasné umístění naší stálé kanceláře v prostorách zastoupení Dolního Rakouska jsme s povděkem přijali původně na jeden rok. Nakonec se nám ji podařilo využít na více než 300 procent, takže jsme se s Dolními Rakousy dohodli, že letos už jim poskytnuté prostory uvolníme pro jejich potřeby. Původní kancelář o výměře necelých 16 metrů čtverečních s možností společně užívat i zasedací místnost nám už...

12.09.2007


Ministryně obrany Vlasta Parkanová a jihočeský hejtman Jan Zahradník podepsali v úterý smlouvu o převodu letiště v Plané u Českých Budějovic na Jihočeský kraj. Letiště, které provozují společně kraj a město České Budějovice, má zatím licenci pro neveřejné mezinárodní lety. Vybudování terminálu a dalšího vybavení letiště zřejmě pomůže dotace půl miliardy korun z Evropské unie, velká dopravní letadla by v Plané mohla přistávat v roce 2009.
„Je to pro nás významný okamžik. Náš kraj má v rámci České republiky specifickou polohu, což má své výhody i nevýhody. Například tu, že je to od nás všude daleko. Jedním z našich stěžejních úkolů je proto vybudování dobré...

« Předchozí        Aktuální stránka: 475/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku